29.07.2014 14:15, Přípravné zápasy juniorů - 3. kolo

Svoboda – Půža, Binias, Port, Mandát, Tobola, Kochánek – Ondráček, Dvořák, Balaštík – Dupljaku, Střecha, Bambula – Mahút, Sladký, Beran
2

Bílí Tygři Liberec

Skřebský – Zedek, Mrázek, M. Šír, Pálek, Tržický, Arlt – Hrníčko, Lakatoš, Kalfiřt – Paločko, Janele, Jedlička – R. Šír, Huňa, Javorek – Berák, Kratochvila, Babec
3
Branky a nahrávky: 2. Dupljaku, 19. Střecha – 12. Kalfiřt, 15. Kratochvila, 25. Lakatoš (Kalfiřt). Rozhodčí: Kotlík – Polák, Šťastná. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 25. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.

Do první třetiny vstoupili lépe junioři Jihlavy, když se hned ve druhé minutě dokázal prosadit Don Dupljaku. Liberec ale dokázal ve druhé polovině prvního dějství vývoj utkání po brankách Jakuba Kalfiřta a Patrika Kratochvila otočit. Před závěrem první třetiny se však dokázal trefit Tomáš Střecha, který tak srovnal na 2:2.

Druhá třetina vyzněla lépe pro hokejisty Liberce, za které se dokázal v pětadvacáté minutě prosadit Dominik Lakatoš, jehož branka se nakonec ukázala jako vítězná.

Ve třetí třetině začaly docházet oběma týmům síly a to se také projevilo na hře, která byla plná nepřesností a také z tohoto důvodu se již skóre neměnilo. Jihlava tedy podlehla Liberci na vlastním ledě v poměru 2:3.

Karel Nekvasil (HC Dukla Jihlava): Soupeř byl lepší jak v bruslení, tak i v osobních soubojích. Celý zápas si pohlídal. Dali jsme úvodní gól z dorážky. Je to to, co chceme hrát: střela na bránu, tlak do brány, dorážky... Druhý gól jsme dali z přesilovky, která byla docela dobře sehraná, byly tam i střely. Góly, které jsme dostali, byly takové polovlastní. Ale takové prostě budou padat. Byli jsme domluveni s Petrem Svobodou, že budeme hrát pouze na tři lajny, abychom viděli, jak se kluci chovají v únavě. A někteří toho měli opravdu plné zuby.