26.01.2015 16:30, DHL extraliga juniorů - 44. kolo

Vacek – Hohl, Dundáček, Pospíchal, Tobola, Kochánek, Leština, Pražák – Marcilis, Jícha, Anděl - Bambula, Střecha, Beran - Balaštík, Dvořák, Mahút
4

HC Slavia Praha

Štefka – Hejda, Saňa, Bureš, Vala, Havelka, Drahorád, Patzelt – Hlinka, Kasala, Červený - Procházka, Furch, Vyskočil - Nestrašil, Ječný, Straka - Josefus, Mušo
6
Branky a nahrávky: 2. Anděl (Hohl, Marcilis), 8. Anděl (Dundáček, Jícha), 44. Tobola (Střecha, Beran), 48. Anděl (Marcilis, Jicha) – 17. Saňa (Hejda, Hlinka), 25. Červený (Hlinka), 33. Kasala (Červený), 43. Ječný (Nestrašil, Straka), 46. Nestrašil, 60. Kasala (Hlinka). Rozhodčí: Doležal – Polák, Rampír. Vyloučení: 3:4, navíc Havelka (SLA) 10 min. OT. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 84. Střely na branku: 33:38. Průběh utkání: 2:0, 2:4, 3:4, 3:5, 4:5, 4:6.

Dukla vlétla do zápasu tím nejlepším způsobem, jak mohla. Již ve druhé minutě Hohl nahrál od modré na zcela osamoceného Lukáše Anděla, který se střelou ke vzdálenější tyči nemýlil. Po vstřelené brance měla Dukla k dispozici přesilovou hru, kde měla Slavia ještě štěstí, když po střele Pospíchala zvonila levá tyč hostující svatyně. O chvíli později už ale Dukla opět odskočila svému soupeři na rozdíl dvou branek. Další přesilovou hru využil Lukáš Anděl, který nic nevymýšlel a sjel si od modré čáry až ke kruhům, kde napřáhl a prostřelil hostujícího brankáře po druhé. Slavia se po náporu Dukly postupně začínala dostávat do hry, z čehož pramenila snižující branka hostů v šestnácté minutě. Josef Saňa napřáhl z kruhu a trefil se přesně k pravé tyči. Po zbytek třetiny se už nic vážnější nedělo a tak se šlo do kabin pro příznivější skóre pro Duklu.

Druhá třetina nabídla podobný obrázek jak ta první. Dukla měla dvě velké šance, když nejprve jel na hostujícího gólmana zcela sám Marcilis a poté Bambula minul pravou tyč svatyně. Slavia toho to zaváhání ihned využila, když po sérii odrazů se dostal kotouč přesně na hůl Patrika Červeného, který prostřelil Vacka. I nadále to byli jihlavští, kteří si vytvářeli šance, ale nedokázali žádnou z nich proměnit. Toto se jim opět vymstilo a hosté sehráli parádní akci, když na konci akce byl Josef Saňa, který si připsal druhý gól v zápase.

Ve třetí části Dukla ihned z kraje třetiny inkasovala. Dukla propadla ve středním pásmu, když hosté jeli v přečíslení 2 na 1 a na konci akce byl Filip Ječný, který zakončil akci do odkryté branky. Dukla na toto ihned odpověděla, když snížil Hynek Tobola. Stejný scénář následoval o chvíli později. Viktor Nestrašil střelou pod víko nedal šanci Vackovi, ale to netrvalo příliš dlouho, když na rozdíl jedné branky snížil Lukáš Anděl, který zaznamenal hattrick. Dukla pokračovala v lehkém náporu, až Jihlava v poslední minutě odvolala brankáře. I přes veškerou snahu se Dukle nepodařilo vyrovnat a naopak ještě inkasovala do opuštěné klece zásluhou Lukáše Kasaly. Jihlava tak nedokázala navázat na minulý domácí zápas proti Zlínu a připisuje si další porážku do tabulky.

Richard Adam (HC Dukla Jihlava): Na Slavii bylo dneska vidět, jak hrála uvolněně a že už jí v podstatě o nic nejde. Slavia skoro ze všeho, co měla za šance dala góly a opticky nás přehrávali, ale myslím si, že za bojovnost nemůžu klukům vytknout vůbec nic. Šest gólů dostat doma je hodně, v Budějovicíh jsme taky dostali pět branek a to je hodně, budeme se muset zaměřit na obranou fázi a trošku na tom zapracovat. Hra dopředu, Anděl hattrick, tomu se to povedlo, ale celkově je to takový utrápený.