1:8
(0:3, 1:1, 0:4)

Mladší dorost v posledním zápase roku deklasoval Mladou Boleslav

21.12.2014 / Tomáš Lysý

V posledním zápase roku 2014 chtěli mladší dorostenci využít zaváhání prvních Budějovic, které prohráli v Kolíně 3:4, a dotáhnout se na ně na rozdíl jediného bodu v tabulce. Za svým cílem šli mladí Dukláci náležitě, po 24 vteřinách se trefil Lukáš Jindra a o minutu později přidal, jak se později ukázalo, vítězný gól Tomáš Vala. Gól Jiřího Slabého v páté minutě vyhnal domácího gólmana z branky. Ve druhé části nejprve Jan Úlovec vstřelil čtvrtý gól svého týmu, načež se poprvé prosadili také domácí. Pověstnou třešničku na dortu svému vítězství přidala Jihlava ve třetí části, kdy se postupně trefili Lukáš Jindra, David Stark, Jiří Slabý a Tomáš Vala. Dukla tak před vánoční přestávkou ztrácí na první a jediné postupové místo pouhý bod, navíc z posledních devíti zápasů osmkrát vyhrála vždy bodovala.
21.12.2014 12:00, ELIOD extraliga mladšího dorostu - 24. kolo

BK Mladá Boleslav

Vích (5. Haas) - Flek, Dlabola, Pilek, Furmánek, Duda, Tesař - Dvořák, Křížek, Král, Hrachovec, Rudolph, Zich, Jeník, Karli
1

Škarek - Habermann, Mareš, P. Slabý, Vála, Stark, Havelka - Úlovec, Vala, Jindra, Musil, Adam, Kardoš, J. Slabý, Strnad, Vrátný
8
Branky a nahrávky: 37. Král (Jeník) - 1. Jindra (Vrátný), 2. Vala (Habermann, Adam), 5. Slabý, 30. Úlovec (Adam, Vala), 41. Jindra (Musil, Vála), 42. Stark (Jindra), 42. J. Slabý (Vála), 59. Vala (Havelka). Rozhodčí: Macháč - Řídka, Kovačík. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 45. Střely na branku: 35:35. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:8.