3:6
(1:1, 2:3, 0:2)

Mladší dorostenci podtrhli dobré výsledky v přípravě výhrou na ledě Pardubic

24.08.2016

Pět výher ze šesti přípravných zápasů. Taková je bilance mladšího dorostu Jihlavy v předsezonním období. V závěrečném zápase přípravy na ledě Pardubic se nejmladší extraligový tým Dukly dostal zásluhou Jakuba Krajíčka, Kristýny Kaltounkové a Ondřeje Najmana třikrát do vedení, ale Dynamo stačilo vždy vyrovnat. Na gól Vítězslava Brože z konce druhé třetiny ale už domácí odpovědět nedokázali. Jihlava navíc ve třetí dvacetiminutovce přidala další dvě branky, úspěšnými střelci byli Adam Najman a Ondřej Svoboda. Dukla tak zvítězila 6:3 a před startem extraligy, 1. září na ledě Slavie, se naladila na vítěznou vlnu.
24.08.2016, Přípravné zápasy mladšího dorostu - 0. kolo

HC Dynamo Pardubice

Nečas (30. Klas) - Jelínek, Vltavský, Matěcha, Hrádek, Pejzl, Secký - Koffer, Zeman, Šír - Rohlík, Tobiáš, Antoníček - Lašák, Rouha, Hledík
3

Krejčí - Piskač, P. Brož, Rašín, Křišta, Barák, Smolko - Kaltounková, Najman, V. Brož - O. Svoboda, Juda, Chlubna - Zadražil, Čermák, Krajíček - Pigl
6
Branky a nahrávky: 17. Koffer (Rohlík), 32. Tobiáš (Rohlík), 39. Koffer (Tobiáš) - 7. Krajíček (Zadražil), 21. Kaltounková (V. Brož), 34. Najman (V. Brož), 39. V. Brož (Najman), 47. Najman (V. Brož), 53. O. Svoboda (Rašín, P. Brož). Rozhodčí: Barek - Potůček, Schaffer. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 21:43. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:6.

Jan Dršata (HC Dukla Jihlava): Utkání této věkové kategorie bylo kvalitní. Pro nás se jednalo o poslední přípravný zápas a chtěl jsem, aby hráči ukázali, co jsme trénovali, aby to ve hře bylo vidět. Do utkání jsme vstoupili velice slušně a vytvořili jsme si spoustu šancí. Doplatili jsme však na jejich neproměňování. Úvodní třetina skončila 1:1 a po ní jsme si něco řekli, něco jsme změnili. Od druhé třetiny jsme byli jasně lepším týmem. Zaslouženě jsme vyhráli 6:3 a troufnu si říct, že výsledek mohl být daleko lepší. I když jsme schopní dát takovému týmu, jakou jsou Pardubice, šest gólů, tak v utkání jsme mohli dát klidně deset dvanáct branek. Hráči se do šancí dostávají, ale jejich proměňování je slabší.