7:1
(2:0, 2:0, 3:1)

Písek byl pro Duklu snadným soustem

26.09.2012 / Luboš Jaroš

Roli favorita začala Jihlava plnit hned od samého úvodu a po všech směrech svého soupeře převyšovala. Svoje branky si domácí rozložili rovnoměrně do všech třetin a zaslouženě zvítězili 7:1, když hattrick zaznamenal Michal Jeslínek, dvě branky Daniel Hodek a jednou přesně mířili Lukáš Nahodil a Ondřej Malec.
26.09.2012 17:30, 1. liga ČR - 6. kolo

Novotný - Ficenc, Podlipnik, Jaroš, Kolafa, Zadražil, Dobrovolný - Hodek, Nahodil, Čachotský - Jeslínek, Filip, Malec - Velecký, Hubáček, Zeman - Maliník, Pometlo, Polcar - Vysloužil
7

IHC Králové Písek

Kantor (41. Halmoši) - Kameš, Drtina, Kanov, Boháč, Drtil, Růžička, Semrád, Makovský - Obdržálek, Šperger, Dalecký - Slavík, Vaniš, Ferebauer - Polodna, Marek, Kučera - Čurda, Vlček, Heřman
1
Branky a nahrávky: 2. Hodek (Podlipnik, Čachotský), 14. Jeslínek, 23. Jeslínek (Velecký, Zadražil), 39. Hodek (Nahodil), 53. Jeslínek (Velecký, Filip), 55. Nahodil (Čachotský, Hodek), 56. Malec (Jeslínek, Ficenc) - 51. Heřman (Slavík, Kanov). Rozhodčí: Würtherle - Černý, Reich. Vyloučení: 5:6. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 916. Střely na branku: 31:31. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 7:1.

Jihlava roli favorita začala plnit hned o samotného úvodu. První přesilovou hru využil střelou o pravou tyč Daniel Hodek, 1:0. Hosté vystřelili na Novotného až v 7. minutě, kdy Dalecký zakončoval z úhlu. Jihlavští zahrozili ve 13. minutě, Hodek se protáhl podél mantinelu, jeho přihrávku však Čachotský napálil jen do náruče Kantora.

Další šance však již brankou skončila, Michal Jeslínek se ujal kotouče ve vlastním obranném pásmu a svoje sólo zakončil přesnou střelou mezi betony, 2:0. Ve 23. minutě přidali domácí další gól opět v přesilové hře, Michal Jeslínek měl dost času přesně zamířit a uklidil puk přesně pod horní tyčku, 3:0.

Do konce druhé dvacetiminutovky vedení Dukly zvýšil Daniel Hodek, který dostal puk ihned pod buly a zamířil přesně do horní části branky Kantora, 4:0. Radost z možného čistého konta zmařili Filipu Novotnému hosté v 51. minutě, kdy Radim Heřman po přesné přihrávce Slavíka chytře zakončil do protipohybu domácího strážce svatyně, 4:1.

Obdržená branka však vlila novou krev do žil domácích hráčů. Nejprve Michal Jeslínek završil svůj hattrick dorážkou Veleckého střely, 5:1. V zápětí Čachotský vykroužil s pukem na holi mezi celou obranou hostí a předložil Lukáši Nahodilovi puk před úplně prázdnou branku, 6:1. Skvělý výkon završil v 56. minutě Ondřej Malec, který využil nahrávku Jeslínka, a potvrdil výhru Dukly v poměru 7:1.

Jiří Kudrna (IHC Písek): Z naší strany je hodnocení jednoduché – na ledě hrálo pouze jedno družstvo, a to, bohužel pro nás, byli domácí. Dukla vyhrála zaslouženě, my jsme od samého začátku tahali za kratší konec provazu. Řekl bych, že jsme tady podali podprůměrný výkon. Celý náš tým dnes bránil špatně – nejde vinit ani gólmany, ani čistě obránce. Jde o chybu celého týmu.

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): Je potřeba ocenit snahu kluků z Písku, kteří se i za nepříznivého stavu stále snažili hrát hokej. Nám se povedl vstup do utkání, vstřelené branky nás zklidnily. Ale i Písek nás dokázal zatlačit do pásma a měl pár nebezpečných akcí. V Mladé Boleslavi jsme už předvedli zlepšený výkon, ale dostali jsme tři góly po individuálních chybách. Dnes nám tam konečně napadaly branky, což je dobře.