31.07.2014 13:00, Přípravné zápasy juniorů - 5. kolo

Kořenář – Port, Binias, Kochánek, Mandát, Tobola, Půža – Anděl, Jícha, Bambula – Střecha, Mahút, Dufek – Dupljaku, Beran, Sladký – Ondráček, Dvořák, Balaštík
5

HC Slovan Bratislava

Cibulka (Pavlas) – Gula, Kuzmin, Vadovič, Belianský, Vidovič, Pokorný, Bílik, Mihňák – Miško, Laššo, Šimonič, Škoda, Kundrát, Gregorík, Katrušák, Šmárik, Kittinger, Kojda, Krajč
3
Branky a nahrávky: 6. Jícha (Anděl), 34. Střecha (Dufek), 36. Anděl (Bambula), 37. Střecha (Mahút, Dufek), 49. Jícha (Bambula) – 4. Miško (Laššo), 44. Gregorík (Kittinger), 55. Miško. Rozhodčí: Kotlík - Polák, Šťastná. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 49. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3.

Hned ve 4. minutě první třetiny se hosté dostali do vedení. Po sérii nepovedených přihrávek totiž Ernico Miško tečoval střelu Dominika Lašša a kotouč skončil za zády Kořenáře. Jihlavští hráči však nenechali několik diváků, kteří se přišli na toto utkání podívat, dlouho čekat. Po necelých dvou minutách bylo totiž vyrovnáno. Lukáš Anděl střílel z mezikruží na bránu Cibulky, následovala teč Lukáše Jíchy a domácí se mohli radovat - 1:1.

Ke konci první části hry měli ještě šanci domácí, když byli vyloučení Filip Takáč a chvíli po něm také Katrušák, ovšem tuto přesilovou hru Dukla nevyužila. V druhé třetině se ovšem chopili slova domácí. Tomáš Střecha pálil z mezikruží těsně pod horní tyčku a následně kotouč vyletěl mimo bránu. Rozhodčí nakonec uznali, že kotouč byl za brankovou čárou. Po necelých dvou minutách skóroval také Lukáš Anděl, který po střele Jiřího Bambuly dorážel do skulinky mezi betony Cibulky. A do třetice všechno dobrého se trefil opět Tomáš Střecha, jehož střela končí v levém horním rohu brány hostů - 4:1.

Při vyloučení Jiřího Ondráčka za hákování Slovan využil výhodu muže v poli. Mezi betony Kořenáče se totiž trefuje z kruhu Patrik Gregorík. Dukla si ovšem vrátila svůj třígólový náskok, když skóroval ještě naposled Lukáš Jícha, který trefuje odkrytou bránu po přihrávce od Jiřího Bambuly - 5:2.

Poslední úpravu skóre udělal ještě Enrico Miško, který přehazuje Kořenářův beton a kotouč končí za jeho zády. Po šedesáti minutách tedy utkání skončilo za stavu 5:3.

Miro Mosnár (trenér Slovanu Bratislava): „Pro nás to byl první zápas, kde jsme věděli, že Jihlava je kvalitní mužstvo. Na náš první zápas to bylo dobré, dostali jsme 5 gólů, převážně po individuálních chybách, čeká nás ještě hodně práce. Máme teď velký výběr, máme k dispozici 40 hráčů a zítra proti Vítkovicím nastoupí druhá půlka hráčů. Na nás je vybrat ty nejlepší, kteří si zaslouží dres Slovanu.”

Petr Svoboda (trenér Dukly Jihlava): „Za dnešek bych kluky pochválil. Až na pár drobností jsme hráli taktiku, kterou jsme chtěli a se kterou bychom chtěli hrát i v lize. Dali jsme i pár šťastných gólů.”