1:4
(1:1, 0:2, 0:1)

Premiérový ročník mládežnického MČR krajských výběrů vyhrál Moravskoslezský kraj!

10.04.2015 / Ondřej Terber

V pátek se na Horáckém zimním stadionu uskutečnilo mládežnické mistrovství ČR krajských výběrů U14. Do finále postoupil tým hlavního města Praha, který vyzval Moravskoslezský kraj. Do vedení se dostali nejprve hosté, když se prosadil Grygar. Za nedlouho už bylo srovnáno a to po brance Przymuli. Ve druhé třetině navýšil své skóre Moravskoslezský kraj. Nejprve zaznamenal branku Raška a chvíli po něm Vojtovič. Ve třetí třetině si už hosté vše pohlídali a přidali ještě jednu branku po střele Rašky. Moravskoslezský kraj tak zaslouženě získal pohár a zlaté medaile pro nejlepší výběr v roce 2015.
10.04.2015 13:00, Příprava reprezentace - 0. kolo

Hlavní město Praha

Škorpík (32. Pařík) – Bureš, Haš, Klikorka, Kumpošt, Mareček, Najman, Šiller, Vokurka – Křenek, Janča, Havrda – Przymula, Čížek, Pšenička – Najman, Vitouch, Vlček – Pinkas, Duchan, Richtr
1

Moravskoslezský kraj

Dobeš – Zapletal, Thiel, Pitucha, Čipera, Pavelek, Grygar, Srníček, Raška L. – Revaj, Kylnár, Raška A. – Anlauf, Smička, Paterek – Vojtovič, Beránek, Pindel – Miklér, Häring, Čmiel
4
Branky a nahrávky: 8. Przymula (Čížek) – 4. Grygar (Srníček), 25. Raška (Pavelek), 31. Vojtovič (Peterek, Srníček), 42. Raška (Zapletal). Rozhodčí: Polák – Čurilla, Ryšavý. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 432. Střely na branku: 27:33. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4.

V pátek od 13:00 se na Horáckém zimním stadionu uskutečnilo finále mistrovství ČR mládežnických krajských výběrů U14. V samotném finále se představili dva nejlepší výběry z republiky a to výběr hlavního města Praha proti Moravskoslezskému kraji. Už před zápasem se dalo čekat vyrovnané a strhující utkání, když oba výběry prošli do finále bez větších komplikací. Do utkání vstoupil lépe Moravskoslezský kraj, který dokázal skórovat už ve 4.minutě zásluhou Ondřeje Grygara. Praha však dokázala za nedlouho srovnat stav utkání díky Patriku Przymolovi. Praha působila v první periodě aktivněji a měla možnost na otoční vývoje zápasu, ale žádný z jejich dalších pokusů neskončil v bráně. Paradoxně to mohli být právě hosté, kteří mohli odcházet do kabin šťastnější, ale zakončení Vojtoviče neskončilo v brance.

Do druhého dějství vstoupil opět lépe Moravskoslezský kraj, když se ve 25.minutě utkání prosadil z mezikruží neobsazený Adam Raška. O pět minut později navýšili hosté své vedení po střele Jana Vojtoviče. Ve 34.minutě mohl skóre navýšit opět dvougólový Vojtovič,tentokrát neměl takové štěstí, když se mu nepovedla klička proti brankáři soupeře. Po celý zbytek druhé třetiny měl Moravskoslezský kraj mírnou převahu, ale nedokázal své vedení navýšit. Do kabin se šlo tedy za stavu 1:3.

Ve třetí třetině jsme mohli být opět svědkem rychlého nástupu hostů. Po střele z ostrého úhlu zaznamenal svoji druhou branku Adam Raška. Po vstřelené brance,která znamenala bezpečný náskok už se jen spíše dohrávalo a hra už neměla takový rychlý spád. Dvě minuty před koncem základní hrací doby mohl ještě vstřelit snižující branku Pšenička, ale brankář Dobeš byl proti. Finále tak zaslouženě patřilo Moravskoslezskému kraji, který vyhrál první ročník mládežnického MČR krajských výběrů U14 a mohl přebrat pohár pro vítěze.

Jiří Novák (Výběr Prahy): Zápas se mi hodnotí špatně, protože jsme ho prohráli, bylo to finále, takže nás to mrzí, ale bohužel dneska nás ten zápas nezastihl v nejlepší formě. Soupeř hrál velmi dobře, hrál kompaktně, my jsme měli několik vyloučení za zbytečné fauly, které oni dokázali třikrát potrestat, což rozhodlo o osudu zápasu. Kluky musím pochválit, že se probojovali až do finále, bylo vidět že jsou nervózní, že víceméně poprvé hrají finále na takové akci a zkrátka škoda, soupeř byl dnes lepší.

Pavel Leksovský (Moravskoslezský kraj): Myšlenka republikového mistrovství považuji za velice zdařilou a dobrou. Jak na nominačním turnaji ve Frýdku Místku, tak dnes, bylo všechno organizačně perfektně zařízené. Hráči i vedení byli spokojení. Po stránce sportovní, co se týče měření sil to klukům muselo dát obrovsky moc.