První mečbol neproměněn, Dukla po dvou letech prohrála v play-off domácí zápas

20.3.2017 / Tomáš Lysý

Již začátek třetí minuty pátého utkání semifinálové série mezi Jihlavou a Kladnem přineslo první branku. Do šibenice se trefil domácí forvard Patrik Danišovský. Rytíři se radovali z vyrovnání v desáté minutě, kdy krátce po skončení přesilovky srovnal tečí David Tůma. Druhá třetina byla orámovaná dvěma dlouhými početními výhodami pět na tři. Domácí jí nevyužili, zato hosté zásluhou Petra Tenkráta ano. Tato trefa také zápas rozhodla. Jihlavští hokejisté totiž ve třetí třetině nedokázali vyrovnat a po více jak dvou letech doma prohráli - 1:2. Série se tak za stavu 3:2 pro Jihlavu stěhuje do Kladna k šestému utkání, které se hraje ve středu 22. března 2017 od 18 hodin.
20.3.2017 17:30, WSM Liga - 0. kolo

Svoboda – Kajínek, Říha, Dundáček, Bilčík, Šidlík, Půža, Kaláb – Seman, Skořepa, Jiránek – Jergl, Hubáček, Důras – Zeman, Anděl, Čachotský – Danišovský, Diviš, Březina

Rytíři Kladno

Cikánek – Hořava , Drtina, Růžička, Repe, Kehar, Ptáček – Tůma, Burger, Kloz – Redlich, Přikryl, Strnad – Pekr, Machač, Tenkrát – Cetkovský, Zikmund, Gratton
Branky a nahrávky: 3. Danišovský (Březina, Diviš) – 10. Tůma (Drtina, Kloz), 33. Tenkrát (Drtina). Rozhodčí: Bejček, Kopeček – Maštalíř, Svoboda. Vyloučení: 9:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 5075. Střely na branku: 35:24. Průběh utkání: 1:0, 1:2.

Pavel Patera (Rytíři Kladno): Utkání jsou všechna podobná. Dnes bylo nepříjemné, že Jihlava šla hned do vedení a trošku jsme jí postavili na nohy. Bylo dobré, že jsme vzápětí vyrovnali. Samozřejmě potom se potvrdilo pravidlo pět na tři. Dukla tuto přesilovku nedala, my ano. Je to krásné vítězství, ale absolutně to nic neznamená.

František Zeman (HC Dukla Jihlava): Těžko se mi utkání hodnotí. Paradoxně nám ublížil rychlý gól, který jsme dali. Pak jsme opustili od naší agresívní hry a jak řekl kolega - jestliže neproměníme přesilovku pět na tři, tak nemůžeme vyhrát. Druhá věc je ta, že jsme upozorňovali hráče, aby hloupě nefaulovali, protože Kladno má výborné přesilovky. Dneska jí využilo a odváží si odsud vítězství. Nicméně stále jsme o krok ve předu. Musíme se nachystat na utkání, které nás čeká v Kladně a věřit, že to tam zvládneme.

Fotogalerie utkání