1:0
(0:0, 1:0, 0:0)

První semifinálová bitva rozhodnuta jedinou brankou v kladenské síti. Dukla před čtyřmi tisíci diváky bere úvodní výhru

13.03.2017 / Tomáš Lysý

Úvodních dvacet minut prvního semifinále mezi Jihlavou a Kladnem bylo seznamovacích. Šance přišla jediná, když aktivnější hosté trefili po Tonově střele tyčku. Ve druhé třetině se karta obrátila, Dukla měla více ze hry a ujala se vedení po tom, co Radek Hubáček využil nedůslednost v rozehrávce soupeře. Jeho nápřah zapadl přes lapačku Cikánka do sítě. To byl také jediný gól, který 4026 diváků přítomných na Horáckém zimním stadionu vidělo, protože Miroslav Svoboda na druhé straně vychytal čisté konto. První zápas semifinálové bitvy tak bere Dukla! Již zítra – v úterý 14. března 2017 od 17:30 – je na programu druhý zápas.
13.03.2017 17:30, WSM Liga - 0. kolo

Svoboda – Kajínek, Říha, Dundáček, Bilčík, Půža, Kaláb, Šidlík – Diviš, Skořepa, Jiránek – Jergl, Hubáček, Důras – Zeman, Seman, Čachotský – Danišovský, Anděl, Březina
1

Rytíři Kladno

Cikánek – Hořava, Drtina, Růžička, Repe, Ptáček, Ulrych, Kehar – Tůma, Burger, Kloz – Jánský, Přikryl, Strnad – Ton, Machač, Tenkrát – Gratton, Kubík, Pekr
0
Branky a nahrávky: 33. Hubáček. Rozhodčí: Horák, Würtherle – Jindra, Kreuzer. Vyloučení: 4:6. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 4026. Střely na branku: 20:30. Průběh utkání: 1:0.

Zápas začal hodně opatrně, na obou týmech byla zpočátku přece jen znát týdenní pauza. Prvním vyloučeným hráčem byl v polovině páté minuty kladenský forvard Machač, nicméně domácí branku soupeře neohrozili. Naopak k ohrožení přišel domácí fotograf, jehož mezi střídačkami nezáviděníhodně trefilo Ulrychovo vyhození a zamířil na šití. Ani kladenští hokejisté se s početní výhodou nepopasovali zrovna dobře, Svoboda také nemusel zasahovat. Gólová příležitost nepřišla ani při větším prostoru na ledě způsobeným hrou čtyři na čtyři. Kladenští však působili aktivnějším dojmem a mohli jít do vedení. Rytíři zachytili nepřesnou jihlavskou rozehrávku, po které Tenkrát vyzval ke skórování Tona. Někdejší extraligový snajpr si najel před domácí klec a orazítkoval její pravou tyčku. Minutu a půl před odchodem do šaten pálil z pravého kruhu pořádně ostře Strnad, jenž také využil menší zaváhání při započetí útoku Jihlavy. Svoboda nastavil proti jeho pokusu svojí hruď a do kabin se tak šlo bez branek.

Dukla nevyužila přestávkou rozdělenou přesilovku a v plném počtu se nehrálo ani vzápětí, kdy přišla na řadu znovu hra ve čtyřech. Při ní se odražený puk uchýlil mezi kruhy k Hořavovi, jenž měl dostatek času. Nestřílel však, najel si blíže k brance a to už byl domácí muž v masce pozorný. Hned na to přišla první vážnější jihlavská šance. Obránce Bilčík mířil v pádu z kruhů těsně nad břevno. Při následné přesilovce Dulky ukázal svojí ránu jihlavský ostrostřelec z obrany Říha, jenž o kousek minul pravý prostor branky. Hosté začali hrozit z protiútoku, Kloz mohl zlomit nerozhodný stav táhlou ránou na vzdálenější tyč, kde byla pohotová Svobodova lapačka.

Přesilovky byly nadále trnem obou týmů. Kladno při ní mohlo dokonce inkasovat. Čachotský v situaci tři na dva našel mezi kruhy Šidlíka, domácí bek byl však včas pokryt. Jak se později ukázalo, jediného gólu se dobře zaplněný stadion dočkal v čase 32:01. Přesně jedenáct vteřin po návratu vyloučeného Důrase na led dokázal Radek Hubáček svojí typickou bojovností získat puk a ještě ostře vypálit. Cikánkova lapačka pouze lehce smýkla puk, který přes kladenského brankáře zapadl do sítě - 1:0.

Otevření skóre zápasu náležitě pomohlo. Ton si našel v chumlu hráčů mezi kruhy puk a ještě stačil pohotově vypálit, aby lapačka jihlavského muže v masce byla znovu na místě. Velkou šanci na srovnání měl Pekr. Přebral totiž puk v jízdě, ujel dvěma hráčům soupeře a nabruslil si před branku. Tentokrát zkusil zakončení na pravý beton Svobody, nicméně znovu neúspěšné. Ani na třetí pokus se Rytíři neradovali. Burger určitě nechtěl trefit hruď gólmana, což se mu povedlo naprosto přesně. Zahrozila i Dukla, když Semanovu střelu tečoval Čachotský před Cikánkem, nicméně kus černé gumy usměrnil vedle branky. Hned z protiútoku mířil mnohem nebezpečněji Gratton a jeho střele vystavila stopku lapačka strážce červenožluté svatyně. Hostující bijec tak mohl litovat, že nenahrál volnému spoluhráči na pravé straně. Půl minuty před druhým odchodem do šaten mířil do šibenice jihlavské branky junior Kladna Kubík a tentokrát si jednadvacetiletý brankář domácích poradil ramenem.

Ze třetí části uplynulo pět minut, když Čachotský hledal přihrávkou podél brankoviště volného Zemana. Nejlepší kanonýr Dukly v play-off se chystal zamést kotouč do klece, když bek Růžička v posledním momentu změnil směr puku. Jihlavští nadále dobře bránili své pásmo a jestliže se Dukla v první třetině stěží dostávala před branku soupeře, tak nyní mělo stejný problém i Kladno. Vyjma dvou momentů na konci jednapadesáté minuty. Po Machačově střele zblízka zleva už kotel hostí jásal, avšak předčasně, černá pryž rozvlnila boční síť. Miroslav Svoboda v domácí kleci ukazoval, že má svůj den. Burgerova hodně rychlá střela přesně z levého kruhu šla do bližší šibenice, přičemž lapačka gólmana Dukly byla rychlejší.

Poslední šanci měli hosté zkraje šestapadesáté minuty, kdy proti střele Tona kousek nad ledem sklaply včas Svobodovy betony. Tlak Rytířů nepřišel, Jiránek si totiž tahem na branku vykoledoval přesilovku, při které Důras ukázal hezký průsmyk po levé straně a Cikánek musel nadvakrát zasahovat. Jihlava bez potíží zvládla i pokus o závěrečnou hru soupeře bez gólmana a bere v sérii první výhru - 1:0.

František Zeman (HC Dukla Jihlava): Na začátku utkání byla vidět šestidenní zápasová pauza. Bylo to bojovné utkání z obou stran, my jsme byli o gól lepší, úspěšnější a zvládli jsme první utkání lépe než Kladno. Jestli padl jeden gól nebo sedm branek nic nemění na situaci, že jsme vyhráli my.