1:5
(1:1, 0:2, 0:2)

Skvělý start Dukly pokračuje, uspěla i v Hradci

16.09.2009 / Lukáš Souček

Jihlavští hokejisté navázali na domácí výhru nad Třebíčí a vezou tři body také z Hradce Králové. Východočeši se sice dostali v 6. minutě do vedení, ale byl to jediný puk, který nechal Řehoř proniknout za svá záda. Za čtyři minuty srovnal Jan Hrbatý, na konci druhé části pak dokonal obrat Juraj Minčák a Dukla ovládla led. Postupně se trefili ještě Oldřich Bakus, Lukáš Krupka a Daniel Hodek a červenožlutí vyhráli 5:1.
16.09.2009 18:00, 1. liga ČR - 2. kolo

Hradec Králové

Luňák - Táborský, Karlíček, Hendrich, Pánek, Filip L., Spudil, Pazdera, Čáp - Fořt, Roubík, Moskal, Hruška, Koudelka, Volráb, Kubišta, Florian, Kadlec, Filip D., Půlpán, Valášek
1

Řehoř - Staněk, Ficenc, Chvátal, Březina, Malena, Takáč, Kašpar, Dobrovolný - Hodek, Rytnauer, Hrbatý, Suk, Bakus, Minčák, Bezděk, Hanzal, Čachotský, Man, Krupka, Fiedler
5
Branky a nahrávky: 6. Fořt (Roubík, Moskal) - 10. Hrbatý (Bezděk), 37. Minčák (Rytnauer), 40. Bakus (Hodek), 58. Krupka (Fiedler), 58. Hodek (Bakus). Rozhodčí: Smitka - Padevět, Žídek. Vyloučení: 5:10, navíc Luňák (HKR) 10 min. OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1501. Střely na branku: 43:39. Průběh utkání: 1:0, 1:5.

Hosté vstoupili do utkání hodně aktivně a hned v úvodu zápasu si vypracovali několik slibných pozic pro zakončení. I přes veškerou snahu jít do vedení se nakonec z první branky radoval Hradec Králové. V první nabídnuté přesilové hře se první hradecký útok prezentoval pohlednou souhrou na jeden dotek, na jejímž konci stál Patrik Fořt. Domácí útočník neměl se zakončením problém, neboť střílel do úplně odkryté branky. Jihlava se dočkala vyrovnávací branky přesně o čtyři minuty později. Východočeši nedokázali kotouč vyhodit z vlastního obranného pásma a zaplatili za to nejvyšší možnou cenu. Libor Bezděk zachytil kotouč na modré čáře a poslal ho před bránu na Jana Hrbatého, který už ho dopravil do hradecké branky. Hradečtí hokejisté ještě u hlavního rozhodčího reklamovali dosažení branky rukou, ale neuspěli. Do kabin se tak šlo za stavu 1:1.

Druhá třetina nenabídla divákům příliš hokejové krásy. Oba mančafty spíše vyčkávaly na chybu soupeře a ta nakonec v polovině zápasu přišla. Oldřich Bakus při rozehrávce přesilové hry ztratil kotouč a těžit z toho mohl Jan Kubišta. Samostatný nájezd však neproměnil, Řehoř ho vychytal. Ve 37. minutě už se ale skóre zápasu měnilo. Jihlava další početní výhody využila ve svůj prospěch a díky brance Juraje Minčáka šla poprvé v utkání do vedení. To ještě do přestávky stačil pojistit třetí brankou hostů Oldřich Bakus, když na hranici kruhů vysřelil a nekompromisně se trefil pod víko.

Do začátku třetí třetiny šli Hradečtí s cílem vstřelit kontaktní branku. Nejblíže k ní měl ve 45. minutě Patrik Moskal, ale Řehoř jeho střelu z první pohotově zlikvidoval. O pět minut později se v další slibné šanci ocitl kapitán Roubík, ale tváří v tvář jihlavskému brankáři také neuspěl. Hradecká snaha se tak postupem času stávala marnější a marnější. V čase 57:11 se prosadil v útočném pásmu Lukáš Krupka a čtvrtým gólem Dukly zhasl veškeré naděje domácích na bodový úspěch. Výhru Jihlavy pečetil o čtrnáct vteřin později přesnou střelou pod vyrážečku Filipa Luňáka Daniel Hodek.