09.10.2015 18:00, NOEN extraliga staršího dorostu - 11. kolo

Šťastný – Huňáček, Vála, Stark, P. Slabý, Srnský, Mareš – Strnad, Heinrich, Berka – Oščádal, Mejzlík, L. Jindra – Kadleček, Adam, Čermák
3

BK Mladá Boleslav

Krofta – Linhart, Uřidil, Chládek, Mlčoch, Nepokoj, Kalus, Obrtlík – Kalaš, Dančišin, Musliu – Straka, Outrata, Dvořák – J. Jindra, Křížek, Kerda – Flynn, Hrachovec, Havelka
2
Branky a nahrávky: 28. Oščádal (Mejzlík, Stark), 39. Heinrich (Adam, Čermák), 59. Mareš (Mejzlík, Srnský) – 37. Musliu (Outrata, Kalaš), 53. Havelka (Mlčoch, Hrachovec). Rozhodčí: Král – Šustr, Komínek. Vyloučení: 5:9, navíc Flynn (MBL) 10 min. OT. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 138. Střely na branku: 39:20. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Hned v druhé minutě zápasu vyslal na Šťastného hodně tvrdou střelu Outrata, který mířil vedle pravého horního rohu branky. Na druhé straně se podobnou ránou prezentoval Berka, Krofta musel zasáhnout levým betonem a vyrazit puk na levý kruh, kde nebyl žádný z domácích hráčů. Na konci šesté minuty se ve dvou šancích vyskytnul Uřidil. Jeho pumelici od modré vytěsnil domácí gólman před sebe a sám střelec se znovu dostal k puku, ovšem dorážku mezi tři tyče neusměrnil. Začátek dvanácté minuty patřil hezké zadovce Outraty a střele Havelky, jenž mířil k pravé tyči, ale Šťastný byl znovu pozorný. V patnácté minutě při hře čtyři na čtyři měli domácí dvě slibné šance. Tvrdý pokus Oščádala z pravé strany propadl gólmanovi mezi betony před branku a tam jej pohotový Berka nestačil dorazit do klece. Heinrich poté krásnou přihrávkou z pravé strany našel před brankou volného Strnada. Nejproduktivnější domácí hokejista však zblízka selhal a o dvacet vteřin později se neprosadil ani dorážkou z předbrankového prostoru. Do kabin se tak šlo za bezgólového stavu.

Na začátku druhé třetiny Jihlava velmi dobře sehrála oslabení, ve kterém navíc zásluhou Čermáka ohrozila hostující svatyni. V šestadvacáté minutě sehrál domácí třetí útok povedenou akci, v jejímž závěru Jan Jindra zahákoval Adama a nepovolil mu tak lepší zakončení. O minutu později šel na trestnou i Mlčoch a domácí tak hráli 56 vteřin dlouhou přesilovku pět na tři. Tu sice nevyužili, ale při návratu prvního vyloučeného hráče na led se trefil Vladimír Oščádal, jenž po pasu Mejzlíka našel zblízka mezeru pod Kroftou. Na domácí střídačce mohlo být ještě veseleji. Obrana Boleslavských zcela zapomněla na Strnada, ten se řítil sám na branku, byl však lehce seknut, nedokázal lépe vystřelit a s dorážkou neuspěl ani Mejzlík. Na druhé straně tečoval Flynn z bezprostřední blízkosti Mlčochovu ránu od modré těsně vedle.

Hosté mohli srovnat v závěru další jihlavské přesilovky. Po pravé straně ujel Kerda, našel před brankou Havelku, který zblízka nenašel prostor mezi betony Šťastného. Další akce Středočechů již skončila gólem. Domácí si na modré nepohlídali Kroni Musliua, nejproduktivnější hráč hostí si sjel na pravý kruh a střelou nad ramenem gólmana vyrovnal. V čase 37:05 byl vyloučen Lihnhart a začaly se dít věci. Vála po parádní přihrávce zblízka netrefil odkrytý prostor u levé boleslavské tyče. Krátce poté mířil Musliu po špatné jihlavské rozehrávce sám na Šťastného, nicméně domácí strážce svatyně si jeho blafák do bekhendu pohlídal a uspěl i proti dorážejícímu Kalašovi. Nedáš – dostaneš. Otřepané klišé platilo hned poté, když Adam vyslal do úniku Aleše Heinricha a předsezónní novic v jihlavském dresu zakončil přesně k pravé tyči - 2:1.

Na začátku třetího dějství měla Dukla přesilovou hru, ale nevyužila jí. Po skončení oslabení se mohli prosadit hosté. Outrata si po individuální akci sjel před Šťastného, jenž jeho pokus o zakončení mezi betony přečetl, a když skákavý kotouč přeskočil hůl Huňáčka s Válou a doputoval před branku na volného Nepokoje, byl na místě opět jihlavský muž v masce.

Sedm minut před koncem mohl zvýšit vedení domácích Čermák, který z mezikruží z dobré pozice pohotovou střelou vytřepal prach z levého betonu gólmana. Gólová radost přišla na druhé straně. Mlčochovu střelu dokázal usměrnit do sítě Hynek Havelka a začínalo se opět od znova. Tři body nakonec brala Jihlava. Vyloučení Kaluse v čase 57:06 ztrestal po minutě a osmi vteřinách Lukáš Mareš, který svojí první ránu z levého kruhu namířil do bránícího hráče a napodruhé se s troškou potřebného štěstí trefil k pravé tyči branky. Když Outrata z dobré pozice na levé straně poblíž branky těsně minul vzdálenější tyč, bylo jasné, že si Jihlava tři body pohlídá a dotáhne se v tabulce na svého soupeře na rozdíl jediného bodu.

Jiří Zörkler (BK Mladá Boleslav): Zápas se mi samozřejmě hodnotí špatně, protože jsme prohráli. Měli jsme nějaké zraněné hráče a v poslední době se nám přestalo dařit. Nemáme tu bojovnost, kterou bychom potřebovali mít, abychom takovýto zápas vyhráli. Soupeř byl vyrovnaný, ale Jihlava více bojovala a víc chtěla vyhrát.

Štěpán Moravec (HC Dukla Jihlava): Po minulém víkendu pro nás dnešní výhra znamená důležité tři body. Kluci odehráli super utkání, které jsme mohli rozhodnout už při hře pět na pět, především v první třetině, kdy jsme spálili dost šancí. Paradoxně jsme využili téměř všechny přesilovky v utkání, i když jsme je neodehráli podle šablony, ale napadalo nám to tam a tyhle góly se počítají. Jsme rádi za tři body a opět děkujeme fanouškům za to, že nás od začátku do konce zápasu povzbuzovali.