27.07.2017, Přípravné zápasy staršího dorostu - 1. kolo

Svoboda (41. Baloun) – Kubíček, Vávra, Hubata, Šafář, Škola, Pánek, Remta, A. Čížek – Silný, Krcho, Vaculík – Egert, Masopust, Petřík – Grossmann, J. Čížek, Novák – Tisoň, Janoch, Ryba
5

Juřicka (31. Chaloupek) – Rašín, Smolko, Marek, Piskač, Veleba, Barák, Sapík, Zvěřina - Vala, Najman, Filip, Daňhel, Pigl, Juda, V. Brož, Trnka, Úlovec, Kardoš, Krajíček, Svoboda
3
Branky a nahrávky: 2. Novák (Pánek), 33. Krcho, 36. Vaculík (Krcho, Kubíček), 38. Novák (Grossmann), 52. Novák (Šafář) – 15. Vala (Filip, Najman), 36. Najman (Smolko), 58. Krajíček. Vyloučení: 2:2. Bez využití. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 5:2, 5:3.

Do prvního přípravného utkání vstoupili lépe domácí. Už ve druhé minutě se Budějovičtí ujali vedení, když střelu Vojtěcha Pánka od modré šikovně tečoval Pavel Novák a připsal si první branku v zápase – 1:0. Navýšit vedení Motoru mohl po hezké individuální akci Jakub Čížek, ale závěrečnou kličkou si na brankáře soupeře nepřišel. Ještě do přestávky se podařilo Dukle vyrovnat. Po rychlém a zručně provedeném přečíslení doklepl puk do odkryté branky Tomáš Vala - 1:1.

Ve druhé třetině rozhodl Motor o své konečné výhře. Branky začaly padat až po polovině hry. Nejprve vrátil Jihočechům vedení Vojtěch Krcho, když uplatnil důraz na brankovišti – 2:1. Za tři minuty na něho navázal spoluhráč z formace Ondřej Vaculík, když s přehledem dorážel puk za roztaženého Chaloupka – 3:1. Vzápětí snížil správně mířenou tečí Adam Najman - 3:2. Dvoubrankové vedení vrátil domácí Pavel Novák, když parádní střelou o břevno nedal Chaloupkovi šanci – 4:2.

Třetí třetina nabídla dvě branky. Devět minut před koncem utkání završil hattrick Pavel Novák - 5:2. Jihlava už stačila pouze korigovat, protože na konečných 5:3 z pohledu Motoru poté upravil jihlavský obránce Patrik Rašín. Starší dorost Dukly tak v prvním přípravném utkání prohrál. Další zápas hrají svěřenci trenéra Štěpána Moravce v úterý 1.8. doma proti Chomutovu.

Štěpán Moravec (HC Dukla Jihlava): Z prvního utkání nechceme dělat žádné závěry. Ukázalo nám, že máme na čem pracovat nejen co se týká samotné hry, ale i co se nasazení týče.