Starší dorost sice podlehl Spartě, ale následující den byl výsledek kontumován ve prospěch Dukly

15.2.2017 / Tomáš Lysý

Úvodní třetina zápasu NOEN extraligy staršího dorostu mezi Duklou a Spartou, hraného na stadionu ve Světlé nad Sázavou, přinesla výraznější šance až v závěru, nicméně skóre se neměnilo. Góly tak začaly padat až ve druhé třetině. Sparta se během třinácti minut dostala do dvougólového vedení, jenže za 59 vteřin snížil Tomáš Vala a v přesilové hře srovnal stav Slavomír Kadleček. Hned v úvodu třetí části hry se Pražané dostali znovu do vedení, které sedm vteřin před koncem ještě navýšili. O dvě minuty později sice Dukle vykřesal naději na body Matěj Vála, ovšem hosté si již výhru pohlídali - 3:4. Jenže druhý den vyšlo najevo, že Sparťan Vojtěch Kropáček nastoupil do zápasu neoprávněně po dvou vyšších trestech. Proto byl zápas kontumován ve prospěch Jihlavy, která se tak posouvá na konečné třetí místo A-nadstavby a v osmifinále nastoupí proti druhému týmu z B-skupiny. V úvahu připadá Mladá Boleslav, Kladno, Slavia nebo Havířov, ovšem tak jako tak začne Dukla první kolo vyřazovací části, hrané na tři výhry, dvěma domácími zápasy.
15.2.2017 17:00, NOEN extraliga staršího dorostu - 44. kolo

Šťastný – Vrátný, Vála, Musil, Veleba, Marek, Rašín, Piskač, Trávník – Jindra, Adam, Daňhel – Filip, Kadleček, Vala – Strnad, Slabý, Hrbatý – Úlovec, Najman, Kardoš

HC Sparta Praha

Wolf – Hanuš, Haš, Vízner, Hadamczik, Havlín, Tůma, Vorobjev, Pika – Šišolák, Schwamberger, Nacházel – Arnošt, Kropáček, Dani – Čech, Barinka, Čermák – Švarc, Flídr, Gnusin
Branky a nahrávky: 34. Vala (Rašín, Kadleček), 37. Kadleček (Vala, Jindra), 55. Vála (Vrátný, Adam) – 24. Šišolák (Schwamberger, Hanuš), 33. Kropáček (Arnošt, Dani), 41. Hanuš, 53. Kropáček (Arnošt, Haš). Rozhodčí: Vrba – Šustr, Kráľ. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 257. Střely na branku: 27:31. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4, 3:4.

Richard Žemlička (HC Sparta Praha): Po čtrnácti dnech jsme zase odehráli extraligový zápas. Jsme rádi, že jsme tady vyhráli, protože se blíží play-off a chceme nastartovat takovou tu vítěznou vlnu a zodpovědnost na ledě. Myslím, že se nám to dnes povedlo a zaslouženě jsme vyhráli.
Štěpán Moravec (HC Dukla Jihlava): Do utkání jsme nevstoupili špatně. První třetina byla vyrovnaná a odehráli jsme jí suprově. Utkání se zlomilo na začátku druhé třetiny, kdy jsme prvních pět minut absolutně nehráli. Dalším klíčovým bodem byly naše přesilové hry, ve kterých se nám vůbec nedařilo a v podstatě jsme ani nedokázali ohrozit soupeřovu branku. Dnes to byl podobný scénář jako v podobných utkáních, kdy jsme také v závěru zkoušeli power-play. Kluci šlapali, v předchozích zápasech nám tam nepadaly góly, dneska už to bylo vyrovnanější. Věřím tomu, že nás vše posune správným směrem před play-off. Poslední utkání byla těžká a prověřila nás. Hodně nám to dalo, během týdne to nastartujeme a věřím, že do play-off vykročíme tou správnou nohou.

Co říkáte na to, že se oba týmy mohou v play-off potkat?
Richard Žemilička: Přesně tak. Bylo by to zajímavé a já bych se tomu nebránil.
Štěpán Moravec: Do zápasu jsme šli s tím, že jsme chtěli udělat tři body, které by nás posunuly do první čtyřky a čekal by nás soupeř ze skupiny B. To se nám nepodařilo, takže nás bude čekat soupeř z A-nadstavby. Nemůžeme si vybírat. Hrajeme v plné sestavě a máme informace - nebo to víme - že soupeři pořád mají spoustu hráčů v juniorce a stále si mají koho stáhnout. Se Spartou by to byla zajímavá utkání. Trošku jsme se osahali, oba týmy by tomu přizpůsobily taktiku a šlo by o zajímavou sérii.