0:6
(0:1, 0:3, 0:2)

Starší dorost ukončil nadstavbu kanonádou na ledě Poruby, v osmifinále se utká s Libercem

28.02.2015 / Gabriela Juříková

Jako již jistý vítěz nadstavbové skupiny B sehráli starší dorostenci svůj poslední zápas před play-off na ledě Poruby. Dukla šla do vedení již ve třinácté minutě zásluhou Tomáše Mejzlíka, jehož gól byl nakonec vítězný, neboť gólman Dukly Jan Brož zneškodnil všech 31 střel soupeře. Ve druhé části přidali slepené góly Vladimír Oščádal s Ondřejem Najmanem a poté ještě Josef Berka. Výhru červenožlutých korunovali ve třetí části Vladimír Srnský a Daniel Kolouch.
Starší dorost tak ztratil v béčkové nadstavbě v šestnácti zápasech jen deset bodů, vyhrál svojí skupinu a v osmifinále se střetne s Libercem. Hraje se na tři vítězné zápasy. První duel je na programu 4.3. na ledě Liberce, druhé utkání hned o den později také na ledě Tygrů. Třetí zápas bude 8.3. v Jihlavě. Případný čtvrtý zápas se sehraje 9.3. v Jihlavě a pokud dojde na pátý zápas, bude se hrát 11.3. v Liberci.
28.02.2015 13:30, RAKO extraliga staršího dorostu - 44. kolo

HC RT TORAX Poruba

Škoda – Široký, Olšr, Bijota, Skokan, Prepsl, Boháč, Prokeš, Halška – Nardelli, Horváth, Dohnal – Csabala, Malát, Korec – Irgl, Střondala, Konvička – Žídek, Konečný, Dang
0

Brož – Vála, Pražák, Srnský, Váňa, Smutný, Huňáček, Krtek – Kolouch, Najman, Čermák, Mejzlík, Adam, Berka, Peschout, Kousal, Oščádal
6
Branky a nahrávky: 13. Mejzlík (Adam, Berka), 26. Oščádal (Váňa, Kolouch), 27. Najman (Kousal, Čermák), 35. Berka (Adam, Vála), 45. Srnský (Kousal), 47. Kolouch (Oščádal). Rozhodčí: Trombík – Poruba, Štěpán. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Střely na branku: 31:30. Průběh utkání: 0:6.

První minuty utkání s Jihlavou patřili domácímu týmu, který si dokázal vypracovat celkem dost gólových příležitostí. Porubští útočníci však naráželi na skvěle chytajícího gólmana Brože a taky dobře organizovanou dukelskou obranu. V polovině třetiny se domácí dostali do početní nevýhody hned dvou hráčů. Jihlava sice zaujala přesilovkové postavení, ale porubská trojice dokázala po čase puky vyhazovat. Minutu a čtyřicet pět vteřin dlouhé oslabení domácí přečkali. Následně byl v dobrém střeleckém postavení Malát, jenže puk z hole sjel a střela z mezikruží minula cíl. Dukla pak z proti útoku vytěžila úvodní branku zápasu.

Tomáš Mejzlík před brankou Škody zužitkoval přihrávku Adama zpoza brány. Puk dostal v pokleku do odkryté poloviny branky. RT TORAX to nepoložilo a dál dobýval soupeřovu branku a střelecky se vedoucímu týmu tabulky vyrovnali. Jen nedokázali dopravit kotouč za Brožova záda. Do druhého dějství vstoupili rozhodně lépe hosté. Byli aktivnější a dravější a Porubu v podstatě drželi v defenzívě. V šesté minutě druhé třetiny zvýšil na 2:0 Vladimír Oščádal, jenž stál před Škodou nikým nehlídán a střelu Váni lehce tečoval pod horní tyč.

O minutu později se skóre opět měnilo při vyloučení Dohnala. Dukla celkem brzy využila přesilovku střelou Ondřeje Najmana. V polovině utkání si přesilovku zahrála i Poruba, ale Olšr ani Nardelli a posléze Konečný se z gólu neradovali. V patnácté minutě si čtvrtou radost prožili hosté, když Josef Berka Škodu překonal z bezprostřední blízkosti brankoviště. Domácí propadali v obraně a tak se hostům naskytla šance přihrávkami na jeden dotek opět vsítit gól, ale tentokrát gólman puk zachytil na betonech. Před druhou přestávkou se do odkrytého prostoru Brožovy brány netrefil porubský kapitán a tak po dvou třetinách vedla Jihlava 4:0.

Ve třetí třetině byla Poruba útočnější, ale Dukle stačil jeden výpad a střelou Vladimíra Srnského z kruhů vedli hosté již 5:0. Když byl vyloučen Csabala padla další branka. Jihlava početní převahu využila do půl minuty skrytou střelou přes hráče. Daniel Kolouch využil moment překvapení a puk vyslal přesně nad Škodovo rameno. Ten přes hráče střelu nemohl vidět. V padesáté první minutě byl snad nejblíž gólu Irgl, který se prokličkoval přes hráče k brance a střelou zápěstím trefil spojnici pravého rohu Brožovy brány.

Domácí získali více prostoru na ledě a snažili se toho využít, ale ani v dalším střídání nebylo Irglovi dopřáno radosti. Puk poslal jen těsně kolem tyče. Brožovu neprůstřelnost Poruba neodčarovala, a přestože byla střelecky aktivnější, tak v posledním utkání sezóny prohrála s Jihlavou 0:6. Dukla se na góly moc nenadřela. Hrála jednoduchý a účelný hokej.

Petr Rambousek (RT TORAX Poruba): Po celých šedesát minut byla Jihlava lepším mužstvem a zcela zaslouženě vyhrála. Jen mě mrzí, že jsme nedali nějakou branku. Šance jsme si vypracovali, ale bohužel nám to tam nepadlo. Extraligu jsme zachránili už o minulém víkendu, takže v podstatě již o nic nešlo, ale některým klukům dnešním dnem skončila sezóna a mohli si zápas užít. Někteří budou nastupovat za juniorku a chtěli bychom sehrát nějaká utkání s novým starším dorostem, takže nadále budeme trénovat.

Petr Svoboda (Dukla Jihlava): Nebyla to jednoznačná záležitost, ale dnes jsme jen měli šikovnější hráče, což rozhodlo. Proměnili jsme šance a i soupeř si vypracoval možnosti, ale nelepilo mu to tak jako nám. Dokonce jsme se prosadili v přesilovkách, které teď dost pilujeme. A na klucích bylo vidět, že jsou v pohodě a užili si poslední zápas nadstavby. Chtěli jsme, aby k utkání přistoupili, jakoby to bylo již play-off, které nás teď čeká a kde budou těžší zápasy, ale v určitých částech zápasu podlehli tomu skóre a trochu se už šetřili.