20.09.2014 13:00, RAKO extraliga staršího dorostu - 6. kolo

Kořenář – Srnský, Pospíchal, Krtek, Smutný, Pražák, Váňa – Bambula, Mejzlík, Kolouch, Ondráček, Vala, Oščádal, Peschout, Najman, Kousal
8

Hradec Králové

Groh (23. Vomáčka) – Lier, Hronek, Hroudný, Havránek, Kynčl, Veselý – Pavlík, Zahradník, Chalupa, Malík, Matouš, Hnik, Hofman, Šmída, Hidveghy, Hejna, Moník
3
Branky a nahrávky: 4. Kolouch (Mejzlík, Bambula), 12. Bambula (Mejzlík), 22. Oščádal (Smutný), 23. Bambula (Mejzlík), 28. Ondráček (Oščádal), 39. Kousal (Pospíchal), 47. Pražák (Najman, Kousal), 52. Ondráček (Vala) – 10. Pavlík (Zahradník), 15. Pavlík (Chalupa, Zahradník), 45. Zahradník (Hroudný). Rozhodčí: Honza - Kotlík, Zídek. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 35:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 6:2, 6:3, 8:3.

První dějství 6. kola RAKO extraligy staršího dorostu vyznělo pro oba celky stejně. Do utkání vstoupili lépe domácí a v první polovině dávali hradeckým zabrat, když dobře otáčeli hru ve středním pásmu a valili na Groha jeden útok za druhým. Po třech minutách se tak dokázal prosadit Daniel Kolouch, když se jako první zorientoval v předbrankovém prostoru a rozvlnil síť! To nakoplo jihlavské ještě víc, ale z dalšího tlaku nedokázali vytěžit branku. Toho využili hosté, kteří se dostali do první brankové příležitosti a hned jí využili na výbornou. Po chybě ve středním pásmu jeli 2 na 1 Radovan Pavlík s Tomášem Zahradníkem a po dvou výměnách prvně jmenovaný stav srovnal. To se očividně domácím nelíbilo, když za necelé dvě minuty vrátil vedení Jiří Bambula na stranu jihlavských. Následoval faul Ondřeje Najmana a oslabení Dukly, které zvládali svěřenci trenéra Augusty na výbornou. V samotném závěru se ocitl před Kořenářem osamocený Radovan Pavlík a svou druhou brankou znovu srovnal stav, když protlačil puk do jihlavské svatyně až na druhý pokus. Diváci viděli čtyři branky a první třetina tak skončila nerozhodně 2:2.

Druhé dějství nabídlo také čtyři branky, ale tentokrát všechny do sítě Královských lvů. Hned po minutě hry se po sérii několika odrazů dostal ke střele Michal Suchý a za Grohovy záda jej tečí dostal Vladimír Oščádal. O pár okamžiků později si hosté vynutili další přesilovku, ale místo aby v ní vstřelili branku, tak inkasovali. Nepřesnou rozehrávku zachytil Mejzlík, posunul puk na Jiřího Bambulu a útočník s čichem na góly si připsal druhý gól v dnešním utkání a vyhnal Dominika Groha z brány, za kterého tak nastoupil Tomáš Vomáčka. Tenhle gól se dá označit za zlomový okamžik utkání, jelikož od té chvíle udávali domácí tempo hry. Na chvíli si vypracovali tlak hosté, ale z následného protiútoku následoval zmatek před Vomáčkou, kde se nejlíp zorientoval Jiří Ondráček a zavěsil do horního rohu. V čase 29:41 bylo nařízeno trestné střílení pro Jihlavu, když byl v úniku faulovaný Vladimír Oščádal, mladík s číslem 34, ale nabídku nevyužil. Následovalo několik dobrý šancí domácích, kteří drželi Hradec mimo gólové příležitosti. Dnes výborně hrající Bambula nastřelil nejprve tyč, ale tři minuty na to zafungovala spolupráce Pavla Kousala s Ladislavem Pospíchalem a prvně jmenovaný poslal puk mezi Vomáčkovi betony! Druhou třetinu tak ovládli domácí a vzali celé utkání pod svou kontrolu.

Závěrečné dějství přineslo zvlášť ke konci méně zajímavý hokej. V čase 44:37 se hradeckým podařilo vstřelit kontaktní gól, když se prosadil Tomáš Zahradník. Dvě minuty na to však rozradostnil domácí střídačku Vojtěch Pražák, když využil početní výhodu a střelou z mezikruží nedal Vomáčkovi šanci. Posledním hřebíčkem do rakve byl gól Jiřího Ondráčka, kterému krásně nabil Lukáš Vala po své individuální akci. V tu chvíli se zápas začal dohrávat a co do zajímavých šancí už nic nepřinesl. Jihlavští mladíci si tak spravili chuť po dvou porážkách a zaslouženě si dokráčeli k tříbodovému zisku.

Jiří Slabý (Královštví Lvi Hradec Králové): Z dnešního utkání jsem rozčarovaný, protože jsem si myslel, že to bude vypadat podstatně lépe, než to vypadalo. Ze začátku jsem s Duklou ještě tak nějak drželi krok, ale ve druhé třetině jsme měli nepochopitelný výpadek, kdy jsme třikrát rychle inkasovali a pak jsme dostali ještě čtvrtý gól. Zřejmě nám nesedělo malé hřiště, na které byli domácí asi více zvyklí, protože byli všude o krůček rychlejší, na což jsme nedokázali odpovědět. Navíc jsme nastřelili snad každého hráče Dukly a dali si dva vlastní góly, kdy se puk odrazil od našich nohou do brány. Všechno se to tak nějak spojilo v jedno nepovedené utkání. Mrzí to, ale musíme jet dál, nedá se nic dělat.

Patrik Augusta (HC Dukla Jihlava): My jsme určitě hodně spokojení s výsledkem a nějakým způsobem i s naší hrou. Navázali jsme na zlepšený výkon v druhé polovině utkání s Libercem, i když tam jsme nebodovali. Nyní ano, jsou to pro nás důležité tři body a dobré vítězství.