01.10.2016 13:00, NOEN extraliga staršího dorostu - 10. kolo

Šťastný – Vrátný, Vála, Veleba, Trávník, Havelka, Marek – Jindra, Adam, Daňhel – Filip, Kadleček, Hrbatý – Vala, Slabý, Kardoš – Úlovec.
6

HC Olomouc

Galuška (8. – 14. Fajgl) – Kažimír, Holiš, Vosátko, Dajčar, Klesla, Mader – Janečko, Pěcha, Skopal – Paťava, Kořenek, Krátký – Kalač, Karpíšek, Aulehla – Štefka, Kret
3
Branky a nahrávky: 3. Adam (Jindra, Úlovec), 8. Vala (Vála), 12. Filip (Kadleček), 14. Kardoš (Veleba), 50. Vala (Adam), 59. Vala (Filip) – 17. Skopal, 21. Holiš (Pěcha), 28. Aulehla (Mader, Klesla). Rozhodčí: Pilný – Kotlík, Šťastná. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 55. Střely na branku: 29:24. Průběh utkání: 4:0, 4:3, 6:3.

Na úvodní gól zápasu se čekalo pouze do konce třetí minuty. Jindra dal kotouč na modrou pro Dominika Adama, který v času 2:52 propálil vše, co mu stálo v cestě. Během dalších deseti minut se domácí prosadili ještě třikrát. Prakticky podobným způsobem, jako při první gólu, skórovala Jihlava i podruhé. Vála střílel puk od modré a i tentokrát se zdálo, že šlo o čistý průstřel, ovšem před brankářem se o teč postaral jeho skorojmenovec Tomáš Vala.

Po druhé obdržené brance přenechal Petr Galuška místo v kleci Tomáši Fajglovi, jenže druhému gólmanovi hostí se vedlo podobně. V polovině dvanácté minuty platilo nedáš - dostaneš. Kaláč mířil z prostoru mezi kruhy jen do horní tyčky. V protiútoku předvedl výbornou kombinaci kapitán Dukly Kadleček s Jakubem Filipem a ten zblízka zamířil od břevna do sítě. Čas 13:06 nadlouho ukončil gólovou radost Jihlavy. Veleba dal kotouč do prostoru před branku, kde si nejlépe počínal Jindřich Kardoš a zblízka dostal puk za čáru. Ve stejném okamžiku se do branky Mory vrátil Petr Galuška.

Gólově to ale během úvodních dvaceti minut stále nebylo vše. Miroslav Skopal na modré po laxní kombinaci Dukly získal puk a svůj únik zakonči blafákem nad lapačku Šťastného - 4:1. Olomouc poté hrála přesilovou hru, ovšem pohotovou střelu Kořenka z mezikruží vyrazil gólman Dukly a poté neskončil v jeho brance ani obrovský závar, puk přes ležícího Šťastného do branky neprošel.

Patnáct vteřin před odchodem do kabin šel ven domácí Vála a tato početní výhoda byla umocněna čtrnáct sekund po začátku druhého dějství vyloučením Jindry. Mora dvojnásobnou přesilovkou nepohrdla a Tomáš Holiš, jenž dostal přihrávku od Pěchy na modrou, si sjel blíže k brance a zamířil přesně. Olomoučtí najednou hráli mnohem aktivněji a bylo jich všude plno. Nezměnilo se to ani po oddechovém času domácí střídačky, protože půlminuty po jeho konci a těsně před polovinou utkání to bylo už jen o gól. Maderovu střelu od modré tečoval před brankou Tadeáš Aulehla a Šťastný byl bezmocný - 4:3. Jihlava poté začala trošku hrát. Havelka tváří v tvář Galuškovi netrefil tři tyče, po střele Vály z přesilovce zazvonila u branky směrem k parku znovu horní tyč. Ani Olomouc si na vyrovnání nepřišla, kapitán Pěcha vzal v situaci dva na jednoho odpovědnost na sebe, leč domácí gólman strážil svatyni svědomitě. Když v další přesilovce Jihlavy přiťukl Jindra hokejovou "patičkou" od modré puk na pravý kruh pro Daňhela, vyznamenal se Galuška, stejně jako proti dorážce Adama.

Na dva góly mohli domácí utéct soupeři hned v úvodu třetího dějství. Adam předložil před branku puk na Daňhela, kterému při zakončení sjel z hole. I tak se kus černé pryže šoural za brankovou čáru, ovšem Galuška jej na poslední chvíli i přes Adamovo znepříjemňování zachytil. Na začátku padesáté minuty podržel gólman Šťastný svůj tým po tom, co famózně vyrazil pokus Krátkého z pravého kruhu. Ačkoliv Dukla zahrála na zakázané uvolnění, ještě ve stejné minutě soupeři odskočila na rozdíl dvou tref. Adam poslal puk před brankou Galušky na Tomáše Valu, který jakýmsi dloubáčkem zvedl touč nad brankáře do horní části klece. Olomoučtí měli poté výhodu přesilovky, jenže šanci si až na tlačenici před klecí Dukly závěru Filipova trestu nevytvořili. Trestala tak Jihlava. Minutu a tři čtvrtě před sirénou přiťukl Filip puk v mlýnici před hostující svatyní na Tomáše Valu, jenž zkompletoval hattrick a uzavřel stav na konečných 6:3.

Jiří Rech (HC Olomouc): Když to vezmu po třetinách, tak první dějství nám vůbec nevyšlo. Možná jsme byli zaskočeni z malého kluziště, ale nemůže se nám stát, abychom ze sedmi střel inkasovali čtyři branky. Ve druhé třetině jsme se v přesilovce dostali do zápasu. Do třetí třetiny jsme si řekli, že budeme hrát trpělivě a bez vyloučení. Jenže někteří hráči to neustáli a třikrát nebo čtyřikrát jsme byli venku, za což jsme byli potrestáni.

Štěpán Moravec (HC Dukla Jihlava): Utkání jsme začali velice dobře. Perfektně jsme odehráli první třetinu, byli jsme v ní aktivnější a vstřelili čtyři branky. Nicméně pak opět zapracovala naše "disciplína" a druhou třetinu jsme doslova a do písmene odchodili, soupeře jsme podcenili. V kabině byl o druhé přestávce trošku vítr. Ačkoliv nebyla třetí třetina tak dobrá, jako ta první, jsem rád, že jsme zápas zvládli a měli jsme takto úspěšný víkend.