27.11.2014 18:30, RAKO extraliga staršího dorostu - 25. kolo

Marek – Řečinský, Chládek, Kalus, Mlčoch, Mattis – Tesař, Prokop, Musliu, Straka, Rypar, Kalaš, Planý, Ficek, Skořepa, Veselý, Uřídil, Dančisin
2

Brož – Pražák, Srnský, Váňa, Smutný, Huňáček, Klofáč, Krtek – Kolouch, Najman, Čermák, Ondráček, Berka, Peschout, Vala, Kousal, Oščádal
3
Branky a nahrávky: 6. Skořepa (Rypar, Straka), 54. Musliu (Planý, Prokop) – 24. Najman, 25. Ondráček (Kolouch, Vala), 33. Kousal (Najman, Huňáček). Rozhodčí: Jebavý – Špringl st., Špringl ml.. Vyloučení: 6:6, navíc Klofáč (JIH) 10 min. OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 35. Střely na branku: 40:26. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3.

Ve skutečně ledových podmínkách se odehrál zápas mezi Mladou Boleslaví a Duklou Jihlava. Na malé hale ŠKOENERGO Arény svítil na teploměru 1 stupeň nad bodem mrazu. V první periodě působili více zamrzleji hosté, protože již od začátku se do šancí dostávali více Boleslavští. Nejdříve se z předbrankového prostoru zkoušeli prosadit Dančisin s Uřídilem, Brož se ale těchto dvou boleslavských hráčů nezalekl.

Velmi dobrý výkon předvedl v přesilové hře Straka, který nejspíše nastřelil tyč jihlavské svatyně. V šesté minutě už se Bruslaři prosadili. Před brankou si dobře počínal Patrik Rypar, jenž naservíroval kotouč Dominiku Skořepovi, jemuž nedělalo zakončení do prázdné branky vůbec žádný problém. Prosadit se mohl jihlavský Kolouch či Klofáč, ale oba dva si domácí obránci ohlídali. V závěru měl v přesilové hře dobrou příležitost ještě Patrik Rypar, jenže jeho střela byla zblokována.

Nedáš - dostaneš. To se potvrdilo hned v úvodu druhé třetiny, kdy Boleslavští neproměnili přesilovou hru, přičemž po jejím vypršení převzali otěže zápasu do svých rukou Jihlavané. Se štěstím se prosadil do pravého horního rohu Markovy branky Ondřej Najman. Následně si hosté vytvořili slušný tlak, ze kterého se dokázali trefit i podruhé v zápase. Skóre otočil svým gólem Jiří Ondráček, který se dokázal ve shluku těl zorientovat jako první.

Dukla měla i později dobré šance. Velmi aktivní Najman zkoušející vstřelit branku z různých pozic však tentokrát branku nevsítil. Důležitou asistenci si ale připsal. Od modré střílel k brankovišti, kde kotouč tečoval Pavel Kousal, který tak vsítil třetí gól Jihlavy.

V úvodu třetí třetiny se Boleslavským naskytla možnost dvojnásobné přesilové hry. V té si však domácí nevytvořili příliš velký tlak. I přesto mohl ale skórovat Mlčoch, jenže ten přestřelil. Následně při hře pěti proti čtyřem měl velkou příležitost Ficek, jenže nedokázal tečovat kotouč do prázdné branky.

Později se snažil Dominik Skořepa vymíchat brankáře hostí, Brož měl ale svou lapačku připravenou. Prosadit se ale mohli ještě jednou i Jihlavští. Richard Peschout mohl překonat domácího brankáře i počtvrté, jenže ten byl proti a taktéž měl lapačku na správném místě. V 54. minutě se ještě prosadil domácí Kroni Musliu, který využil závaru u Brožovy branky. Boleslavští se v závěru snažili alespoň o vyrovnání, jenže k tomu jim chyběl potřebný tlak, který si nedokázali vytvořit. Nepomohla jim ani závěrečná power-play. Tři body si tedy odváží Dukla do Jihlavy.

Richard Adam (HC Dukla Jihlava): "Vítězný zápas se hodnotí vždycky dobře. Měli jsme trochu slabší začátek, ale potom se kluci srovnali a předváděli to, co jsme po nich chtěli. Z naší strany panuje tedy spokojenost."