01.10.2016 12:00, DHL extraliga juniorů - 10. kolo

Škarek – Pospíchal, Pražák, Srnský, D. Váňa, Huňáček, Kadlec, Krtek – Hejna, Hendrych, Heinrich, Anděl, Mejzlík, Kristian, Berka, Peschout, Čermák, Kraučuk, Rezek
4

Berani Zlín

Šimonů – Augustin, V. Váňa, Procházka, Padrnos, Gazda, Kolařík – Kotek, Fryšara, Kenša, Miko, Václavek, Dvořáček, Bainar, Strmiska, Stiksa, Horváth
1
Branky a nahrávky: 8. Anděl (Heinrich), 22. Čermák (Váňa), 49. Čermák (Anděl, Hejna), 52. Pospíchal (Anděl, Heinrich) – 8. Václavek (Stiksa). Rozhodčí: . Vyloučení: 4:4, navíc Kazda (ZLN) 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 91. Střely na branku: 26:20. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.

Úvodní minuty zápasu sice vážnější šance nepřinesly, to se však změnilo v osmé minutě. Nejprve otevřela skóre v čase 7:18 posila jihlavské juniorky z A-týmu Lukáš Anděl. Heinrich zatáhl kotouč po straně do pásma, přihrál před branku a mladý reprezentant jeho hezkou akci zužitkoval střelou bez přípravy doprostřed klece. Odpověď Zlína přišla za dvacet vteřin. Stiksa poslal nahozený puk před branku, který se dostal mezi kruhy pro Jana Václavka a bylo rázem vyrovnáno. Útočník hostí poslal puk nad vyrážečku gólmana - 1:1. Další důležitý moment přišel osm vteřin před koncem první části, kdy byl vyloučen zlínský forvard Fryšara.

Jihlava totiž hlavní část přesilovky zkraje druhé třetiny využila. Zlínské hokejisty pořádně uzamkla v pásmu. Před gólmanem Šimonů si po kličce udělal prostor Anděl, ovšem Šimonů ještě stačil udržet puk před čárou. Akce pokračovala, protože hosté nevyhodili puk, od modré vypálil Váňa a tentokrát již dorážka Dukly slavila úspěch, prosadil se David Čermák. Ačkoliv byl Zlín poté aktivnějším celkem a měl více ze hry, vyrovnat se mu přes šestnáctiletého Jakuba Škarka, jenž od loňské sezony již chytá za A-tým Dukly, nepodařilo.

Zlínští dohrávali na začátku třetí třetiny minutovou přesilovku z konce předchozího dějství, ovšem na rozdíl od Jihlavy jí nevyužili. Chleba se lámal v času 48:50. Váňa s Gazdou se navzájem faulovali sekáním a rozhodčí je chtěl poslat na dvě minuty ven, což také udělal. Jenže zlínský forvard situaci neunesl, píchl soupeře špičkou hole a dostal navíc pět minut. Protože hosté před tímto okamžikem dohrávali minutové oslabení po vyloučení Kotka, šli rázem do tří. A David Čermák dvojnásobnou početní výhodu využil. Mířil do prázdné klece po tom, co Hejna vypálil od modré a vyražený puk do strany poslal znovu do ohně Anděl. Tímto gólem se zrušil Kotkův trest a následovala přesilovka Dukly pět na čtyři, jenž byla využitá také. Heinrich s Andělem si dvakrát z první vyměnili kotouč, druhý jmenovaný přihrál na Ladislava Pospíchala, jenž si sjel k brance a pod rukou gólmana protlačil puk do sítě - 4:1.

Robert Svoboda (PSG Zlín): Zápas rozhodlo zbytečné vyloučení našeho hráče ve třetí třetině. Myslím si, že jsme nebyli horší, ale neproměnili jsme některé vyložené šance. Domácí strhli vítězství na svojí stranu v přesilovce proti třem a poté čtyřem našim hráčům a pak už nebylo o co hrát. Je to škoda, protože si myslím, že jsme tady mohli bodovat.

Patrik Augusta (HC Dukla Jihlava): Jak už jsem říkal po předchozím utkání, pro nás je každá výhra důležitá a velice cenná, tím spíše, když je proti kvalitnímu mužstvu. Tři body se nerodily lehce, v utkání se nám moc nedařilo, soupeř byl kvalitní a ve druhé třetině nás přehrával. Ale díky urputnosti, bojovnosti a výborném výkonu brankáře jsme se udrželi ve hře a ve třetí třetině jsme rozhodli v přesilovce.