5:2
(1:1, 3:0, 1:1)

V nedisciplinovaném utkání nestačila Dukla na Hradec Králové

12.10.2011 / Martin Voltr

Úvodní třetina přinesla především nedovolené zákroky. I když trestnou lavici zahřívali častěji hosté, skórovat se podařilo oběma celkům. Do hradecké sítě dopravil kotouč Tomáš Kaláb. Ve dvacetiminutovce následující doplatili červenožlutí na svou nedisciplinovanost. Domácí je ztrestali hned třikrát. V závěrečné periodě přidali oba soupeři po jedné brance. Dukla Jihlava tak veze z Hradce Králové porážku 2:5.
12.10.2011 18:00, 1. liga ČR - 12. kolo

Hradec Králové

Čech - Karlíček, Cartelli, Vágner, Poživil, Hendrich, Chmelíř, Čáp, Lesák - Kadlec, Brož, Budínský - Moskal, Koudelka, Orsava - Kubica, Tvrdík, Berger - Látal, Jindřich, Kubeš
5

Halmoši - Ficenc, Kaláb, Dobrovolný, Kolafa, Petráček, Drtina, Grundmanis, Jaroš - Čachotský, Hubáček, Hodek - Zeman, Domin, Jeslínek - Krupka, Bezděk, Matějka - Polcar, Pometlo, Maliník
2
Branky a nahrávky: 2. Poživil (Moskal), 22. Moskal (Orsava, Koudelka), 32. Moskal (Poživil, Orsava), 38. Koudelka (Tvrdík, Karlíček), 56. Kubica (Tvrdík) - 19. Kaláb (Dobrovolný, Jeslínek), 52. Kolafa (Ficenc). Rozhodčí: Florian - Beneš, Štofa. Vyloučení: 9:10. Využití: 4:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1137. Střely na branku: 31:23. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 5:2.

Zápas ovlivnila častá vyloučení

Hradec dostal hned na konci první minuty možnost početní výhody a tu po jedenácti sekundách nekompromisně využil. Od modré vyslal tvrdou dělovku Ondřej Poživil a Dominik Halmoši po teči jednoho ze svých obránců kapituloval - 1:0. Domácí mohli zvýšit vedení v další přesilovce, ale Luďku Brožovi nesedl před odkrytou bránou kotouč a Halmoši se stačil výborně přesunout.

Vůbec v celé první třetině byl hlavní rozhodčí při chuti a na obou trestných si hráči užili dostatek času. Zrovna když seděl za katrem jeden Hradečák a druhý naskakoval na led, radovali se hosté z vyrovnání. A stihli to ještě rychleji než v prvním případě jejich soupeř – do přihrávky Jiřího Dobrovolného se položil Tomáš Kaláb a už po šesti sekundách propálil Jakuba Čecha - 1:1. Úvodní dějství, ovlivněné celkem osmi dvouminutovými tresty, tak skončilo vyrovnaným stavem.

Fauly pokračovaly, góly ale jen na hradecké straně

Domácím vyšel také úvod druhé periody na jedničku, neboť udeřili podruhé. A jak jinak než v dohrávané přesilové hře. Střelu Jakuba Orsavy přesně tečoval Patrik Moskal a Hradečtí opět vedli - 2:1. Dukla měla možnost srovnat v další dvojnásobné početní výhodě. Během necelé minuty byla ale k vidění jen nepříjemná chvilka pro Radka Hubáčka, který odjel na střídačku s krvavým šrámem v obličeji.

No a hosté museli brzo litovat nevyužité příležitosti. Jiří Kadlec je před úplně prázdnou brankou ještě neztrestal, i když možná jen proto, že nešlo o přesilovou hru. Pak si šel k časoměřičům odpočinout Dobrovolný a kotouč už jihlavskou síť rozvlnil. Ondřej Poživil si na modré počkal, až si mu do ideální pozice najede Patrik Moskal, který další nádhernou tečí zvýšil na 3:1. Domácím to ale nestačilo a za chvíli už to bylo o tři. Pro změnu přesilovku 5 na 3 využil před prázdnou bránou kapitán Martin Koudelka - 4:1.

Poklidný závěr okořenily dvě branky

Hradečtí tak vstupovali do třetí třetiny v pohodlném vedení, které si bez větších potíží hlídali. A to i přesto, že Dukla dobře ubránila dvojici oslabení a naopak se jí vydařily dvě přesilové hry. V prvním případě ještě její závar brankou neskončil, na začátku 52. minuty ale už ano. Jakub Čech neměl nárok proti ráně Tomáše Kolafy, která byla tečovaná chumlem hráčů - 4:2. Gól naděje Jihlavany na chvilku rozjel a za okamžik musel Čech rozesmutnit zkušeného Jiřího Dobrovolného.

Jenže hosté stále ztráceli dva góly a víc příležitostí k dotažení tohoto manka už neměli. Naopak museli děkovat Halmošimu, který tváří v tvář vychytal osamoceného Víta Budínského. Za minutu až ale jeho kouzla neplatila, o což se postarala ihned po buly skvělá dělovka Zdeňka Kubici - 5:2. První branka v rovnoměrném počtu hráčů na ledě znamenala definitivní rozhodnutí zápasu a Hradečtí se v prvoligové tabulce po zásluze vrátili před svého soupeře.

Jiří Slabý (HC VCES Hradec Králové): Kluci dneska přesně plnili naše pokyny. Ráno jsme si říkali, že asi budou rozhodovat přesilové hry, a pořádně jsme je trénovali. Bylo to znát a sehráli jsme je velmi dobře, i když při tečovaných střelách nám také pomohlo štěstí. Už od začátku bylo jasné, že kluci chtějí hrát. Když nám tam ve druhé třetině napadaly branky, bylo rozhodnuto a zbytek zápasu už jsme kotrolovali. Takže z naší strany velká spokojenost.

Patrik Augusta (HC Dukla Jihlava): Domácí byli lepší ve všech herních činnostech a zaslouženě vyhráli. Hráčům jsme od začátku říkali, že se musíme vyvarovat faulů, protože Hradec má dobré přesilové hry. To se nám ale nepodařilo a čtyři branky Hradce v přesilovkách dnešní zápas rozhodly.