5:3
(1:2, 3:0, 1:1)

Ve třetím kole Regionálního poháru porazila Dukla Motor 5:3

26.08.2014 / Tomáš Lysý

Ve třetím kole Regionálního poháru zavítali na led Jihlavy hosté z Českých Budějovic. Těm vstup do utkání vyšel lépe a domácí hráči se nějakou dobu nemohli dostat do tempa. Po první třetině, která vyzněla lépe pro Motor, se dostali do formy hráči Dukly a víceméně začali určovat tempo hry až do konce utkání. Ze stavu 1:2 otočili ve druhém dějství na 4:2,konečnou podobu výsledku dal v 58. minutě Filip Seman, který se v utkání trefil dvakrát. Konečný stav utkání, 5:3.
26.08.2014 17:30, Přípravné zápasy - 8. kolo

Kacetl – Zadražil, Kaláb, Šidlík, Dobrovolný, Schejbal, Podlipnik, Čáp, Štebih – Mikeš, Zeman, Čachotský – Melenovský, Seman, Důras – Prokš, Štěpánek, Březina – Anděl, Jícha, Kuřítko
5

Banes Motor České Budějovice

Gába – Punčochář, Chmelíř, Vráblík, Semrád, Růžička, Mucha, Suchánek, Parýzek – Kuchejda, Heřman, Boháč – Nouza, Straka, Švihálek – Vaniš, Přibyl, Marek – Ruda, Točík, Trummer
3
Branky a nahrávky: 17. Melenovský (Seman, Zadražil), 22. Seman (Zadražil), 24. Kaláb (Čachotský, Zeman), 27. Šidlík (Důras, Schejbal), 58. Seman (Melenovský, Důras) – 1. Heřman (Kuchejda, Boháč), 19. Nouza (Švihálek, Vráblík), 55. Boháč (Heřman). Rozhodčí: Kukeně - Jeletz, Rittich. Vyloučení: 7:7, navíc Kuřítko(JIH) 5 + do konce utkání. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 693. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2, 4:3, 5:3.

Do třetího utkání Regionálního poháru vstoupili lépe hosté. Ti se po úvodním tlaku ujali vedení již ve 35. vteřině gólem Martina Heřmana. Během následujících pěti minut působili domácí zaskočeně a čelili jedné šanci Motoru za druhou. Kuchejda s Heřmanem se oba dostali k nebezpečným dorážkám, Tomáš Nouza se natlačil zpoza brány před Kacetla, který se štěstím nepustil puk za brankovou čáru. Na řadu pak přišli také domácí. Problém Gábovi dělala dvojice jihlavských juniorů Anděl – Jícha. Prvně jmenovaný zavezl kotouč do pásma, vystřelil a Jícha se neohroženě rval k dorážce, ale puk za záda Gáby nedostal. Největší šance Dukly přišla v čase 9:43, kdy byl v samostatném úniku faulován Roman Mikeš a bylo nařízeno trestné střílení, které se ale domácímu hráči proměnit nepodařilo. Velkou šanci spálil také znovu Lukáš Jícha, když se dostal až do prostoru mezi kruhy a trefil pouze pozorného Gábu. Vyrovnání přišlo v čase 16:12, kdy jednoho se svých spoluhráčů hledal nahrávkou Marek Melenovský, puk zasáhl bránícího hráče Motoru a ten si jej nešťastně srazil do vlastní brány. Dvě minuty před koncem se dostali do vedení znovu hosté, kdy Švihálkovu střelu od modré dorazil v přesilové hře Tomáš Nouza.

Ještě zajímavější dění nabídla druhá třetina! Tentokrát začali určovat tempo hry domácí. Po minutě hry skvěle sehráli vhazování v útočném pásmu. Vyhrané buly šlo na Zadražila, ten nezazmatkoval a „nabil“ na střelu z první mezi kruhy Filipu Semanovi, kterému střela možná nesedla úplně ideálně, puk za záda Gábovi ale procedil. Tím gólové choutky Dukly neskončily. Po sérii protiútoků si červenožlutí vynutili přesilovou hru a těsně po jejím skončení našel kotouč znovu cestu mezi tři tyče budějovické brány. Kapitán domácích Tomáš Čachotský přihrál puk na modrou jinému Tomášovi, tentokrát Kalábovi, ten do rány vložil velkou porci vitámínů, ale nepřimíchal ani špetku šance Gábovi, jenž musel zkousnout hořkou pilulku a v čase 23:49 znovu lovit puk zpoza svých zad. Hned poté mohl odpovědět Tomáš Nouza, ale střela mu nesedla a Dukla vyrazila do protiútoku. Pravidlo „nedáš, dostaneš“ vyšlo domácím náramně. Co nedal Nouza, dal na druhé straně čerstvá posila domácích Petr Šidlík. Lahůdkově předložený puk z hole Marka Melenovského otevřel Šidlíkovi volnou cestu až ke Gábovi a ten byl proti jeho střele pod lapačku bezbranný. Ve druhé třetině už gól nepadl. Na obou stranách bylo vidět hodně šancí. Blízko snížení byl Heřman, který s lehkostí tečoval ledabyle nahozený puk Boháče, k jeho smůle pouze mezi betony Kacetla, kde se štěstím zůstal. V čase 36:52 byl tvrdě sražen k ledu Tomáš Kaláb a na ledě se strhlo několik menších potyček, které vyústily v tresty pro Kuřítka 5 + do konce a pro Heřmana 2+2 za hrubost. Ve druhém dějství se poté už nic nestalo a hráčí se odebrali do kabin za stavu 4:2.

Třetí třetina nám co do zajímavých situací, mnoho nepřinesla. Na obou týmech byl vidět hlad po vítězství a hra se proto odehrávala především ve středu hřiště. Na obou stranách se několikrát vylučovalo a hosté se dostali dokonce na necelou minutu do přesilovky 5 na 3, bojovnost a nasazení bránících hráčů jim ale nedala možnost skórovat. Po vypršení jednoho trestu zbývala domácím stále ještě minuta ve čtyrech a tu chvíli přišlo vytoužené snížení hostů. Daniel Boháč prosvištěl na levé straně a z kruhu vypálil přesně ke vzdálenější tyči Kacetlovi klece. Dukla však nedovolila Motoru dostat se na koně a hra zůstala velmi vyrovnaná. V čase 57:33 prokázalo útočné trio Melenovský – Seman – Důras sehranost a definitivně tak rozhodlo o dnešním vítezství. Důras poslal v útočném pásmu puk na Melenovského, ten se bravurně zbavil v rohu obránce a na milimetr přesnou přihrávkou našel mezi kruhy Filipa Semana, jenž pouze nastavil hůl a dostal puk do prázdné brány. Necelou minutu a půl před koncem zkusili ještě České Budějovice power-play, ale nebylo to nic platné. Tři body dnes zůstaly doma.

SK Horácká Slavia Třebíč – HC Rebel Havlíčkův Brod

Petr Rosol (České Budějovice): Myslím, že to byl vyrovnaný zápas. Rozhodlo asi prvních sedm minut druhé třetiny, kdy jsme po našich chybách dostali dva góly. Jinak jsme ale neodehráli špatný zápas. Domácí ale byli produktivnější, a tak vyhráli 5:3.

František Zeman (Jihlava): Bolí nás ztráta jednoho z nejlepších beků, Tomáše Kalába, tuto ztrátu bohužel budeme nahrazovat hodně těžko. Odehrané utkání bylo agresivní. Jinak myslím, že jsme odehráli kvalitní zápas. Nějaké chyby v defenzivě samozřejmě byly, na těch musíme zapracovat. Ale víme, kde nás pomyslně tlačí bota. Hráči musí pochopit, co chceme hrát, a potom to, myslím, bude v pořádku.