30.10.2014 18:00, DHL extraliga juniorů - 22. kolo

Svoboda – Port, Tobola, Hohl, Dundáček, Půža, Leština, Kochánek – Beran, Jícha, Anděl – Dufek, Mahút, Střecha – Bambula, Dvořák, Balaštík – Nováček, Dupljaku, Marcilis
1

HC Vítkovice Ridera

Wanecki – Klok, Štencel, Hawlík, Puzič, Demel, Rudl, Charvát – Ollender, Illéš, Ballner – Blahuta, Rimmel, Zdráhal – Gelnar, Sysala, Česlík – Kafka, Jáchym, Gřeš
4
Branky a nahrávky: 25. Střecha (Půža) – 22. Sysala (Gelnar, Klok), 33. Česlík (Sysala), 38. Ballner (Ollender, Demel), 55. Hawlík. Rozhodčí: Doležal – Kotlík, Zídek. Vyloučení: 3:5. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 98. Střely na branku: 15:47. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4.

Hned v prvních vteřinách zápasu byli k vidění dvě slibné šance. Po sedmi vteřinách hry zamířil zblízka těsně vedle Anděl a v protiútoku si nepřišel na gólmana Dukly po pěkné individuální akci Illéš. Poté již tempo hry začali udávat hosté. Jihlava se dlouho nemohla dostat z pásma a po několika odrazech puku vystřelil z mezikruží vysoko nad Blahuta. Na druhé straně se zleva prosmýkl před branku znovu Anděl, což mu zabránilo lepšímu zakončení. Po vyloučení i na druhé straně přišly další šance na začátku třinácté minuty. Ballner z bezprostřední blízkosti Svobodu nadvakrát nepřekonal a Sysala poté bombou z levého kruhu našel pouze hruď domácího muže v masce. Hosté se opět na delší čas usadili před domácí klecí, nicméně k vážnější šanci se nedostali. Ta přišla až půlminuty před koncem, když Jáchym vystřelil ze středu útočného pásma a Dominik Svoboda jeho pokus výborně zneškodnil svojí lapačkou.

Také druhá perioda začala pořádně zostra a hosté se po dvou minutách ujali vedení. Blahuta ještě v pádu těsně minul pravou tyč, ale Jakub Sysala, sjíždějící s pukem z levé strany před domácí branku, se již zblízka nemýlil. Z vedení se hosté radovali sotva sto dvacet vteřin. Vítkovičtí propadli ve středním pásmu, čehož využil Tomáš Střecha, jenž se po pasu Půži řítil sám na Waneckého a svůj výpad zakončil přesnou ranou do levého horního rohu. Přesná trefa se jistě musela líbit i na domácí střídačce přihlížející legendě Viktoru Ujčíkovi. Slezany vyrovnávací branka nezaskočila a dále trpělivě dobývali domácí klec. Gřeš zpoza branky výborně přihrál Kafkovi, jehož ještě vychytal Svoboda, ale na konci třiatřicáté minuty již domácí kapitulovali. Petr Česlík našel před brankou kotouč a svým důrazem jej dostrkal za čáru. Před koncem prostřední periody vedli hosté již o dvě branky. Beran na obranné modré nedůrazně dojel odražený puk, který získal Demel, posunul jej na Ollendera, ten našel mezi kruhy Davida Ballnera a vítkovická devítka ránou z první nedala Svobodovi šanci.

Jihlava vstoupila do třetí části aktivněji a bez potíží se ubránila dohrávané přesilovce hostů. Již v plném počtu hráčů se blýskl povedeným individuálním průnikem Dufek, jemuž scházelo pouze lepší zakončení. Domácí se poté zdárně ubránili přesilové hře a hned poté se tvrdou ranou těsně nad branku Waneckého prezentoval Port. Gelnar se na druhé straně neprosadil střelou mezi betony gólmana červenožlutých. Hosté následně přestáli bez úhony dvě oslabení a v tom třetím dokonce vstřelili čtvrtý gól. Adam Hawlík po buly nabral rychlost, po levé straně se vřítil jako uragán do útočného pásma a střelou z levého kruhu vymetl pravý horní roh jihlavské klece, čímž završil gólový účet zápasu. Vítkovice si tak zcela zaslouženě odvážejí z Horáckého zimního stadionu tři body za výhru 1:4.

Jakub Petr (HC Vítkovice Steel): Tyto utkání jsou vždycky těžká. My víme, že Dukla je ve spodní polovině tabulky. Doma jsme s nimi sehráli vyrovnaný zápas a štastně jsme vyhráli. Tady jsme na to hráče upozorňovali. V první třetině to bylo naše klasické venkovní utkání. Měli jsme spoustu šancí a za Duklu chytal fantasticky gólman Svoboda. Je pravda, že za stavu 1:1, kdy Dukla z brejku vyrovnala, se utkání srovnalo. Na hráče jsme neustále apelovali, aby dodržovali věci a detaily, které jim každý zápas připomínáme. Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě, takhle bych to zhodnotil, a pro náš tým to bylo velice těžké utkání, protože z hlav hráčů ten bodový rozdíl nevytlučete. Nakonec jsme spokojení a děkuji hráčům, že to takhle zvládli.

Petr Svoboda (HC Dukla Jihlava): Vítkovice dneska byly o hodně lepší než my. Podařilo se nám dlouho držet stav 1:1. Myslím si, že druhá třetina rozhodla, kdy jsme je nechali dát gól z předbrankového prostoru, který jsme nevyčistili, ač se nám předtím dařilo dorážky čistit, odehrávat kotouče a být organizovaní ve středním pásmu. Třetí gól byl zlomový, kdy opravdu jsme soupeři namazali, udělali jsme chybu a Vítkovice daly gól. Poté jsme se hru snažili otevřít, bušili jsme do soupeře, ale bohužel bez výsledku.