21.10.2016 18:00, NOEN extraliga staršího dorostu - 16. kolo

Chaloupek – Vrátný, Vála, Veleba, Mareš, Havelka, Marek – Jindra, Adam, Filip – Najman, Kadleček, Vala – Trávník, Slabý, Musil – Úlovec, Hrbatý, Daňhel
3

HC Vítkovice Ridera

Malík – Kučera, Kunc, Kaláb, Vícha, Vacula, Šulák, Vondál – Konečný, Beránek, Fridrich – Žemba, Hladoník, Gřesík – Vojtovič, Mrva, Urban – Věntus, Kylnár
2
Branky a nahrávky: 7. Vála (Vrátný, Vala), 23. Vala (Kadleček, Najman), 58. Mareš (Adam) – 38. Vojtovič (Kunc), 43. Urban. Rozhodčí: Ondráček – Horký, Nechvátal. Vyloučení: 6:7, navíc Konečný (VIT) trest ve hře (do konce utkání). Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 78. Střely na branku: 24:25. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.

Již na konci druhé minuty zkusil vystřelit a poté i dorazit puk Gřesík, jenž si na Chaloupka nepřišel, stejně jako další dorážkou z mezikruží Mrva. Vítkovice začaly skutečně aktivněji a gólman Dukly, jenž si odbyl premiéru v extralize staršího dorostu, vychytal v situaci dva na jednoho Konečného po přihrávce Fridricha. Kapitán hostí to hned poté zkusil individuálně, aby neuspěl ránou z mezikruží. První šance Dukly znamenala gól. Valu v přesilovce po zadovce Jindry ještě vychytal Malík. Domácí znovu získali puk, od Vala poslal kotouč na Vrátného, ten přihrál po modré Matěji Válovi a šikovný jihlavský bek zaznamenal čistý průstřel - 1:0. Na další šance se čekalo až do závěru třetiny. Filip po okénku v obraně hostí neuspěl sám v úniku, Malík jej vychytal lapačkou, a další naprosto nepřesnou rozehru Vítkovic neztrestali v protiútoku tři jihlavští hráči proti jednomu soupeři. Hrbatý trošku pozdržel akci, poté přihrál Daňhelovi, jenž už neměl moc prostoru k lepšímu zakončení.

V času 22:36 padl druhý gól Dukly. Najman našel na levé straně Kadlečka, kapitán Jihlavy přihrál před branku volnému Tomáši Valovi a útočník domácích zakončil parádní kombinaci trefou mezi beton a lapačku. Vzápětí se vyznamenal Chaloupek po ráně Kalába a vítězně vyšel i ze závaru před brankou, kdy Konečný s Beránkem nedostrkali touš za čáru. Šanci měl i Jihlava, Jindra prostrčil puk na volného Filipa, který si sjel blíže k brance a orazítkoval horní tyčku. Poté, co Vacula nevyhodil touš z obranného pásma, se k němu dostal Musil. V zakončení mu sjel z hole přímo na volného Trávníka, jenž zamířil těsně vedle vzdálenější tyče vítkovické branky. Dobrý hokej pokračoval. Fridrich vybídl ke střele Vojtoviče, ale ačkoliv byl příjemce přihrávky mezi kruhy sám, netrefil puk. Pět minut před koncem druhého dějství hrál prim znovu Chaloupek, na němž nebyl znát debut v extralize staršího dorostu. Jeden z nejlepších gólmanu celé extraligy mladších dorostenců lapil těžký pokus Fridricha z levého kruhu, ač neměl ideální výhled. Kapitán hostí si na jihlavském brankáři vylámal zuby i u pravé tyče, kde jej našel volný Konečný. Muž v domácí svatyni se stačil přesunout. Dvě a půl minuty před odchodem do šaten ale už inkasoval. Kunc nasměřoval puk před branku na volného Jana Vojtoviče, jenž pouze nastavil hůl a usměrnil kus černé gumy za čáru - 2:1.

Pořádnou porci smůly si Ondřej Chaloupek vybral v čase 42:24. Adam Urban vystřelil z pravého kruhu a puk zablokoval jihlavský hráč. Chvíli se nevědělo, kde vůbec základní hrací nástroj je. Jak se později ukázalo, kotouč se odrazem vymrštil vzhůru ke střeše stadionu, odrazil se od světel a zapadl k překvapení všech přímo do branky Dukly. Jihlava si mohla vzít vedení zpět po své přesilovce, kdy Vala vyslal přihrávku k levé tyči na volného Adama, jenž nejenže neusměrnil kotouč tam, kam chtěl, navíc dostal pořádný krosček a domácí hráli další přesilovou hru. V té úspěšní nebyli a začala tlačenice o to, kdo získá důležité vítězství. Když už se zdálo, že taktická bitva dospěje do prodloužení, dal Adam puk na pravou stranu do jízdy Lukáši Marešovi, domácí obránce vystřelil bekhendem z pravého kruhu a trefil se do vzdálenějšího růžku branky. Nick Malík ve vítkovické kleci asi neměl při inkasovaném gólu čisté svědomí, tím spíše, že tato střela rozhodla o vítězi zápasu - 3:2. V nervózním závěru se strhla u domácí klece potyčka, vyúsťujíc ve dva pěstní souboje, a i zde měli domácí navrch.

Jan Vavrečka (HC Vítkovice Ridera): My jsme sem přijeli s tím, že zkusíme urvat bodík. Prvních třicet minut nebylo z naší strany optimálních. Protože jsme měli tři centry a osm křídel, zredukovali jsme sestavu na tři kompletní útoky a od té doby jsme začali hrát velice aktivně. Ze snahy o rozhodující gól jsme udělali menší chybu na útočné modré. Po trošku lehčí bekhendové střele, i když tyto střely jsou nebezpečnější než forhendem, byl zápas rozhodnut.

Štěpán Moravec (HC Dukla Jihlava): Jsem především rád, že jsme se oklepali z našeho předchozího zápasu a hlavně výkonu, který jsme předvedli na Kometě. Po tomto utkání jsme měli trošku strach, že na nás zase padne deka a bude trvat delší dobu, než se z ní dostaneme. Ale kluci dneska předvedli, že chtějí hrát a chtějí dělat body. Až na část slabší pasáže ve třetí třetině šlapal mančaft velice dobře. Oboustranně dnes padaly šťastné góly, nicméně myslím si, že za aktivitu i za celkovou hru v utkání jsme si tři body zasloužili.