HC Dukla Jihlava

HC Dukla Jihlava
 

Zlaté utkání

Otevřít mapu v novém okně

Bedřich Ščerban: Poděkování za ZLATÉ UTKÁNÍ

„Dostávám mnoho poděkování za organizaci Zlatého utkání. Kraj Vysočina i Jihlava jako krajské město zvládly organizaci akce celostátního významu. Mnoho lidí tvrdě pracovalo, aby si hráči i diváci užili skvělý hokejový den.

Cítím povinnost poděkovat hráčům za to, že přijeli. Spolupracovníkům za přípravu. Partnerům za podporu. Fanouškům za nádhernou atmosféru, kterou vytvořili.

Byla radost se všemi spolupracovat. Od státní a městské policie, vojenské velitelství, které nám vyšlo vstříc s parkovací plochou, přes vedení a úředníky magistrátu města Jihlavy a Kraje Vysočina, mediální partnery, reklamní partnery. Bylo úžasné, jak se zapojili Michal David (přijel z dálky, aby zazpíval jen jednu píseň a musel jet d8l na Slovensko), Martin Dejdar, který původně chtěl přijet jen zhlédnout exhibici.

Nesmím zapomenout ani na úžasné fanoušky a jejich choreo s portétem Ivana Hlinky.

Doufám, že jsem ve výčtu poděkování na nikoho nezapomněl . Pokud ano, omlouvám se. Dosud jsem ještě plný dojmů a těžko se mi soustředí na psaní.

Občas mi při zápase běhal i mráz po zádech. Lidé mi píší, že byly i slzy.

Ze všech bylo cítit, že si vzali akci za svou. Všichni mají podíl na famózní akci, kterou se podařila získat pro Kraj Vysočina a Město Jihlava.

Děkuji všem."

Bedřich Ščerban

Povedlo se to. Lidi si to užili a my taky, říká o Zlatém utkání David Moravec

Takřka kompletní sestava Nagana i Zlatého hattricku si dala dostavení v Jihlavě, kde hráči společně odehráli utkání jako upomínku na “otce“ zlaté generace Ivana Hlinku. Hodně vidět byl David Moravec, který v roce 2001 v prodloužení finále s Finskem vystřelil Zlatý hattrick a otevřel tak zlatou bránu českého hokeje... „Povedlo se to, byli tady takřka všichni, účast byla perfektní. Lidi si to užili, my taky. Je to hlavně pro lidi, takže vše je v pořádku,“ řekl bezprostředně po jihlavském exhibičním utkání útočník s dvaadvacítkou na zádech.

Na ledě se naganský tým, za který David Moravec hrál, sešel po dlouhých šestnácti letech. Sraz "na suchu" ale měli vítězové olympijského turnaje už minulou sezonu. „My jsme si dali sraz loni v Praze, osmdesát procent hráčů se tam sešlo, takže jsme se viděli. Většina z nás je v kontaktu, vídáme se na stadionech, na srazech, na repre... Je to úžasná věc, vidět kluky, se kterými jsme vyhráli mistrovství světa a olympiádu,“ říká vlasatý hráč.

Utkání se neslo v duchu vzpomínky na Ivana Hlinku, který dosáhl s reprezentací největších úspěchů českého hokeje. Atmosféru podpořil i domácí kotel choreem s podobiznou právě litvínovského trenéra. Na tohoto trenéra vzpomíná jenom v dobrém i právě hráč, který nakoukl i do nejslavnější ligy na světě v dresu Buffala Sabres. „Byl to trenér, který mě vytáhl do reprezentace, a se kterým jsem velice rád spolupracoval. Měl charisma. Byl to prostě borec.“

Na žádost o nějakou vtipnou příhodu s trenérem Hlinkou odpovídá Moravec se smíchem: „Těch je hodně, ale to nebudeme rozpitvávat, to vždycky zůstane v kabině. Samozřejmě byl to správný stratég a hlavně se choval strašně lidsky, měl k nám blízko, ale byl autoritativní a měl u nás strašný respekt,“ povídá David Moravec, který to také zkoušel na trenérské pozici. Není to ale u hokeje, ale u florbalových hráček FBC Ostrava. Zajímavý tak musel být přechod z mužské hokejové do ženské florbalové kabiny... „Kabina funguje stejně, ale jsou to holky, takže tam nemůže člověk lítat, jak se mu zachce. Má to svoje pravidla. Florbal a hokej je svým spůsobem jiný, i když podobný sport. Byla to zajímavá zkušenost.“

V polovině druhé třetiny jihlavského Zlatého utkání se do brány Zlatého hattricku postavil Dušan Salfický, který bavil celý stadion a akci si evidentně užíval plnými doušky. Jak ale upozorňuje dlouhovlasý útočník, neměl "Salfa" na mistrovstvích světa na růžích ustláno, ale s rolí věčného náhradníka se popasoval na výbornou. „Měl roli třetího gólmana, a to je ošidná role, protože ví, že se do brány nedostane. Je to ale takový tmelící prvek. Musí hodně vydržet a musí držet tempo na tréninku, kdy si musí odpočinout brankaři, kteří chytají. Je to takový otloukánek. Tady zachytal skvěle,“ uzavírá David Moravec.

Ivanu Hlinkovi bychom měli být všichni strašně moc vděční, zní s úst Jiřího Šlégra

Patří k největším velikánům českého hokeje. Jiří Šlégr (na snímku s trenérem Slavomírem Lenerem) vyhrál všechny tři nejcennější týmové trofeje – Stanley Cup, olympijské hry a mistrovství světa – proto je jedním z šestadvaceti členů „Triple Gold Clubu“. Zažil ve své kariéře ledacos, přesto jej divácká kulisa na Horáckém zimním stadionu uchvátila. „Atmosféra byla fantastická. Přišlo strašně moc lidí a podle mě fandili krásně, i když úroveň zápasu pochopitelně nebyla taková, jako před patnácti lety. Myslím si, že to bylo důstojné,“ říká jihlavský rodák, který z Litvínova přivezl na Zlaté utkání portrét Ivana Hlinky, na jehož vzpomínku bylo utkání pořádáno.

Píše se datum 30. srpen 2014. Přesně v pravé poledne začíná doprovodný program ke Zlatému utkání. Krátce po jeho zahájení se seskupuje několik desítek prvních fanoušků u prostoru pro autogramiádu, která odstartuje ve 14 hodin. Postupně se fronta na podpisy změní ve více než tisícihlavého hada, lemující park před Horáckým zimním stadionem. Po čtrnácté hodině konečně přicházejí „zlatí hokejisté“ a podepisují se nadšeným fanouškům prakticky na vše. Oblíbený hokejový komentátor Robert Záruba postupně vyvolává na podium několik hráčů a zpovídá je. V 15:30 se mikrofonu chopí známý zpěvák Michal David a Smetanovými sady se nese píseň Pár přátel stačí mít. Při druhé části písně se všichni účastníci zvedají od svých stolů, zanechají podpisů a přicházejí na podium k Michalu Davidovi. Jeden z nich drží ve své pravici zarámovanou fotografii Ivana Hlinky, který si známou píseň velmi oblíbil.

Tvrdý, nesmlouvavý, ale férový bek. Jihlavský rodák a litvínovský patriot. Ochránce Jaromíra Jágra v Pittsburghu i v reprezentaci. Hora svalů, před kterou by měl respekt i Arnold Schwarzenegger. Hráč s přezdívkou „Guma“. Výčet vlastností Jiřího Šlégra, který obraz Ivana Hlinky držel v ruce, by dal určitě víc než jen na několik málo vět. Svým velkým obdivem se člen Triple Gold Clubu (vítěz olympijských her, mistrovství světa a Stanleyova poháru) netají; není proč. „ Mám vždycky husí kůži, když o Ivanovi mluvím. Já jsem jeho fotku z Litvínova přivezl. Pro mě je to člověk, kterému bychom měli být my všichni strašně moc vděční. On byl ten, který nás vždycky dal dohromady,“ říká obránce, ke kterému neodmyslitelně patří číslo 71.

Diváky dojal Jiří Šlégr krátce po konci Zlatého utkání. Téměř všichni jeho spoluhráči se již trousili do kabiny nebo odpovídali na dotazy novinářů. „Guma“ však zůstal na ledě, opět si vzal obraz Ivana Hlinky a ukázal jej zaplněnému jihlavskému stadionu. Nejednoho z diváků zamrazilo po těle, ve tvářích některých se dokonce objevily slzy. „Ivan dal dohromady parádní partu, parádní mužstvo, které chtělo vyhrávat, a buď se to povedlo, nebo ne – a on se s tím vždycky nějak srovnal. Ať už pozitivně nebo negativně,“ pokračuje Jiří Šlégr, a za pravdu mu dává oblíbené motto Ivana Hlinky: „Hlavně se z toho nepo…t!“

Diváckou kulisu si třiačtyřicetiletý bek, draftovaný v roce 1990 Vancouverem Canucks, pochvaloval. Však taky fanouškům, kteří přišli, vysekl poklonu. „ Atmosféra byla fantastická. Přišlo strašně moc lidí a podle mě fandili krásně, i když úroveň zápasu pochopitelně nebyla taková, jako před patnácti lety. Myslím si, že to bylo důstojné. Dělali jsme to hlavně pro diváky a myslím si, že se to povedlo,“ pochvaloval si hokejista, který jako jeden z mála hráčů Zlatého utkání nepověsil brusle na hřebík.

V roce 1998, kdy česká hokejová reprezentace legendárně vyhrála olympijské hry v Naganu, působil v klubu Pittsburgh Penguins spolu s Jaromírem Jágrem a Robertem Langem, který však na poslední chvíli musel odcestovat zpět do zámoří. Na svojí dávnou klubovou spolupráci dala trojice vzpomenout při třetím gólu naganské party. Po přihrávce „Džegra“ a „Gumy“ vyrovnával „Stračena“. „V tomhle případě si to snad ani nejde vybavit. Je to exhibice, takže na to takhle musíme koukat. Já jsem rád, že jsme se vůbec sešli. A jestli to bylo ve skupině Pittsburgh nebo parta z Nagana či mistři světa, to pro mě není až tak zásadní. Důležité je, že jsme přijeli a že jsme tady těm lidem dali na jeden den takové zpestření,“ je rád Jiří Šlégr.

Během Zlatého utkání prosakovaly na povrch informace, že by se utkání mohlo zase zopakovat. A to hned v příštím roce při příležitosti konání mistrovství světa v ledním hokeji v Praze. „My jsme o tom začali uvažovat den před zápasem (v pátek, 29.8. – pozn. aut.). Jarda Jágr přišel s myšlenkou, že bychom to mohli uskutečnit ve volném dni při mistrovství světa v Praze, které je za rok. Myslíme si, že O2 arénu bychom také naplnili, a že ti lidi by si to tam také zasloužili. Uvidíme, jestli se to povede. Pokusím se to vyjednat s hokejovým svazem. Jestli budou mít kluci čas a vůli zase přijít, tak bychom to asi i dali,“ zakončuje rozhovor Jiří Šlégr, mistr světa z roku 2005 z Vídně, olympijský vítěz z roku 1998 z Nagana, vítěz Stanleyova poháru v dresu Detroitu z roku 2002 a hlavně autor nezapomenutelného gólu naganského semifinále proti Kanadě.

Plánek Horáckého zimního stadionu

Přístup na Horácký zimní stadion pouze vstupy z parku A, C, F.
Vstup G vyhrazen pro VIP a PRESS (výdej akreditací)
Vstup D pouze pro VIP EXCLUSIVE
Sezení na straně za střídačkami vyhrazeno pro VIP a partnery.

Zlaté utkání: Přehled parkovišť v blízkosti Horáckého zimního stadionu

Během sobotního dopoledne se Jihlava stane "útočištěm" tisíců hokejových fanoušků. Zlaté utkání je totiž dlouho dopředu beznadějně vyprodané, takže stadion Dukly bude poslední srpnovou sobotu praskat ve švech. V blízkosti Horáckého zimního stadionu se nachází několik parkovacích ploch, které je možné během celého dne využít.

Návštěvníkům jsou k dispozici zdarma záchytná parkoviště v ulicích:

⇒Jiráskova (1) – areál za objekty Ferona (vzdáleno cca 900 m od stadionu, kapacita cca 500 míst)
⇒Vrchlického (2) – areál krajského vojenského velitelství (vzdáleno cca 400 m, kapacita cca 300 míst).

Na parkovišti bude návigátor, jenž však stejně jako pořadatel neručí za věci odložené ve vozidle. Nenechávejte proto v zaparkovaných automobilech žádné cenné věci. Parkování v okolí Horáckého zimního stadionu a na příjezdových komunikacích mimo vyhrazená parkoviště je zakázáno. Informace k navigaci najdete níže dle GPS souřadnic k danému parkovišti.

Přehled dalšího parkování v okolí stadionu:

NONSTOP BEZPLATNÉ PARKOVIŠTĚ:
⇒Tř. Legionářů (3) - u OD Billa, 80 míst

VZHLEDEM K DOBĚ KONÁNÍ UDÁLOSTI, TEDY V SOBOTU 30.9.2014 JE PO 12. HODINĚ ZDARMA I PROVOZ TĚCHTO PARKOVIŠŤ:
⇒Tyršova ulice (4)
⇒u Střední policejní školy v Tyršově ulici (5)
⇒Masarykovo náměstí (6)
- horní část, 62 míst
⇒Masarykovo náměstí (7) - dolní část, 110 míst

SOUKROMÁ PLACENÁ PARKOVACÍ MÍSTA PRO SILNIČNÍ MOTOROVÁ VOZIDLA:
⇒Křížová (8) (bývalá kasárna), 100 míst, 10Kč/hod., min. sazba 5,- Kč
⇒Křížová (9), (naproti ZŠ) 60 míst, 10Kč/hod., min. sazba 5,- Kč

Odkazy jednotlivých parkovišť mapy.cz a Google Maps včetně GPS souřadnic:

(1) ul. Jiráskova: Mapy.cz a Google Maps - GPS 49°24.26040´N, 15°34.51377´E.
(2) ul. Vrchlického: Mapy.cz a Google Maps - GPS 49°23.84277´N, 15°34.70983´E
(3) tř. Legionářů: Mapy.cz a Google Maps - GPS 49°24.03895´N, 15°35.19178´E
(4) ul. Tyršova: Mapy.cz a Google Maps - GPS 49°24.00907´N, 15°34.91108´E
(5) ul. Tyršova, u střední policejní školy: Mapy.cz a Google Maps - GPS 49°23.95592´N, 15°35.01837´E
(6) Masarykovo nám. horní: Mapy.cz a Google Maps - GPS 49°23.80097´N, 15°35.39982´E
(7) Masarykovo nám. dolní: Mapy.cz a Google Maps - GPS 49°23.66980´N, 15°35.50822´E
(8) ul. Křížová (bývalá kasárna): Mapy.cz a Google Maps - GPS 49°23.93078´N, 15°35.44850´E
(9) ul. Křížová (naproti ZŠ): Mapy.cz a Google Maps - GPS 49°23.84705´N, 15°35.46403´E

Autogramiáda a doprovodný program budou!

Doprovodný program ke Zlatému utkání bude probíhat v plánovaném rozsahu. Klub HC Dukla Jihlava jako spolupořadatel této akce uvádí na pravou míru informace, které se objevily na webu regionální mutace iDnes.cz, a ze kterých před úpravou článku mohli čtenáři získat dojem, že některé body doprovodného programu neproběhnou.

Plánovaný program v sobotu 30. srpna 2014 proběhne v parku u Horáckého zimního stadionu v plném rozsahu tak, jak byl naplánován. Tedy program Hitrádia Vysočiny, autogramiáda týmů Nagano a Zlatý hattrick či vstoupení Michala Davida (více zde).

Svoji akci ruší Pivovar Jihlava, který připravoval projekci filmu ze Dne mistrů a dále pak projekci přímého přenosu Zlatého utkání, autogramiádu hráčů Dukly Jihlava a doprovodný koncert v Pivovarské restauraci. Tento plánovaný program nebyl oficiální součástí Zlatého utkání.

"Fanoušky můžeme ubezpečit, že námi připravovaný program proběhne v plném rozsahu tak jak byl avizován. Nic nerušíme," vzkazuje hlavní organizátor Zlatého utkání Bedřich Ščerban.

Na fanoušky čeká při Zlatém utkání bohatý program

Při Zlatém utkání, ve kterém se 30. srpna 2014 utkají k uctění památky Ivana Hlinky na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě týmy olympijských vítězů z Nagana 1998 a trojnásobných mistrů světa z let 1999-2001, čeká na návštěvníky bohatý doprovodný program.

Program ke Zlatému utkání startuje již v pravé poledne. Valná většina proběhne v parku u Horáckého zimního stadionu. Ten bude oplocen a vstup do něj bude možný pouze přes turnikety s platnou vstupenkou na Zlaté utkání.

Kde můžete zaparkovat? Podívejte se zde.

Od 12 hodin staruje program Hitrádia Vysočina. O dvě hodiny později, ted ve 14 hodin, bude zahájena autogramiáda aktérů Zlatého utkání. Hráči týmů Nagana a Zlatého hattricku se budou podepisovat fanouškům až do půl čtvrté. Na místě i budou moci zakoupit repliky reprezentačních dresů, puky s logem Zlatého utkání (klasické černé i památeční skleněné), trička či podpisová leporela.

Program během autogramiády bude moderovat sportovní komentátor České televize Robert Záruba.

Na závěr autogramiády vystoupí zpěvák Michal David, který zazpívá píseň Pár přátel stačí mít. „To byla oblíbená písnička Ivana Hlinky a Michal David vystoupí na výslovné přání paní Liběny Hlinkové," říká hlavní organizátor akce Bedřich Ščerban.

Brány Horáckého zimního stadionu se otevřou v 16:15 hodin. Otevřeny budou všechny vchody směrem z parku, tedy A, C a F. Od 16:30 hodin absolvují hráči obou týmů krátké rozbruslení.

Program Zlatého utkání přímo na Horáckém zimním stadionu bude zahájen v 17 hodin, při slavnostním nástupu se fanouškům jednotlivě představí všichni hráči obou týmů. V první přestávce poblahopřejí zástupci Českého svazu ledního hokeje a HC Dukla Jihlava rekordmanovi v počtu reprezentačních startů Jiřímu Holíkovi k nedávným sedmdesátým narozeninám, na ledové ploše proběhne také předání šeku Nadačnímu fondu Českého klubu olympioniků regionu Vysočina a ve druhé přestávce předání šeku Nadačnímu fondu Ivana Hlinky. Přestávkový program bude moderovat herec a velký sportovní fanda Martin Dejdar.

Fanoušci si mohou vybrat místo dle vlastního uvážení, pouze místa na sezení za střídačkami jsou vyhrazena pro partnery utkání a rodinné příslušníky hráčů.

Zlaté utkání vysílá přímým přenosem ČT Sport.

Program Zlatého utkání:

12:00     Otevření parku a zahájení programu v parku
12.00 - 14.00 Program Hitrádio Vysočina
14.00 – 15.30 Autogramiáda protagonistů Zlatého utkání v parku
15.30     Vystoupení Michala Davida 
16.15     Otevření HZS
16.30 – 16.45 Rozbruslení týmů
17.00     Zahájení programu na HZS
17.10     Nástup hráčů
17.30     Zahájení Zlatého utkání

Zlaté utkání má oficiální vozy

Významná hokejová akce před začínající hokejovou sezonou - Zlaté utkání, při kterém se na ledě Horáckého zimního stadionu střetnou olympijští vítězové z Nagana 1998 a hráči, kteří v letech 1999 - 2001 získali třikrát po sobě titul mistrů světa, je za dveřmi.

Do začátku akce zbývá už jen pár dní, a přípravy na zápas finišují. „Pořádání takové velké akce je náročné i na logistiku. Hráčům chceme nabídnout veškerý možný servis, to znamená i například případný svoz hráčů ze zámoří z letiště do Jihlavy. Dlouhodobě v Dukle spolupracujeme s jihlavským Autocentrem Bupi, a jsem rád, že nám tento partner pomůže i se Zlatým utkáním," řekl jednatel Dukly Bedřich Ščerban po převzetí klíčků od oficiálních vozů.

„Jsem rád, že pořadatelství tak velké akce získala Jihlava, a těší mě, že naši bývalí vynikající hokejisté budou moci využít naše vozy," dodal šéf jihlavského Autocentra Karel Pilný.

Zlaté utkání, které je beznadějně vyprodané, se odehraje v Jihlavě v sobotu 30. srpna a přímým přenosem ho bude přenášet Česká televize.

OFICIÁLNÍ VOZY. Bedřich Ščerban přebírá před Horáckým zimním stadionem klíče od oficiálních vozů pro Zlaté utkání od šéfa jihlavského Autocentra Bupi Karla Pilného. Foto: Vladimír Šťastný/Jihlavské listy

Zlaté utkání: Přijede Jágr, Hašek se po letech postaví do brány

Při Zlatém utkání v Jihlavě se v sobotu 30. srpna představí na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě téměř kompletní parta olympijských vítězů z Nagana, kteří vyzvou držitele světových titulů z let 1999 - 2001, kdy český národní tým zkompletoval tzv. Zlatý hattrick.
A pozor! Do Jihlavy dorazí i současná hokejová megastart Jaromír Jágr, do brány se postaví naganský maskovaný hrdina Dominik Hašek. V pátek to na tiskové konferenci v pražském sídle Českého svazu ledního hokeje potvrdili organizátoři unikátního utkání, které je již řadu týdnů beznadějně vyprodané.

Tak to je bomba! Legendární gólman Dominik Hašek, který ukončil svoji aktivní kariéru v roce 2011 se znovu postaví do branky. I když se před lety zařekl, že už nikdy na sebe neobleče výstroj, v sobotu 30. srpna udělá výjimku. A po osmi letech bude chytat za reprezntační tým - partu olympijských vítězů z Nagana! Na Turnaji století, jak se hokejovému klání v Japonsku přezdívalo, měl lví podíl na zisku historického olympijského triumfu.

TISKOVÁ KONFERENCE. V novém sídle Českého svazu ledního hokeje v Harfa Office Parku v těsném sousedství O2 Areny představili novinářům Zlaté utkání (zleva) šéftrenér ČSLH Slavomír Lener, jednatel Dukly Jihlava Bedřich Ščerban, trenér týmů mistrů světa 1999-2001 Josef Augusta, trenér Vladimír Martinec, jenž byl u všech čtyř zlatých triumfů na přelomu milénia, a obránce Jiří Šlégr, který se utkání v Jihlavě, kde se narodil, zúčastní jako hráč. Foto: ČSLH/Karel Švec

Přitom přesvědčit příští rok padesátiletou hokejovou ikonu nebylo jednoduché. „Když jsem Hašana žádal, aby šel chytat, tak řekl, že v žádném případě. Poté slíbil, že se přijede pouze podívat, zbytek pak dotáhl tady Béďa," popisuje peripetie s angažováním gólmana šéftrenér Českého svazu ledního hokeje Slavomír Lener. „Dominika se mi podařilo přesvědčit na nedávném slavnostním vyhlášení ankety Zlatá hokejka v Karlových Varech, slíbil , že odchytá jednu třetinu, pak ho vystřídá Roman Čechmánek," prozrazuje hlavní organizátor Zlatého utkání Bedřich Ščerban. „Jak jsem Dominátora přesvědčil? To je obchodní tajemství. Ale bylo to v duchu Ivana Hlinky," směje se jednatel jihlavské Dukly, na jejímž ledě se velkolepá událost koná a jejímž cílem je i připomenout památku trenérského velikána Ivana Hlinky, od jehož tragické smrti uplynulo před pár dny přesně deset let.

Samotní hráči se již na jihlavské klání těší. „Je to naprosto ojedinělá záležitost. Nebudeme si nic namlouvat. Je to možná naše poslední setkání na ledě. Moc se těšíme. Zápas chceme odehrát tak, aby lidi měli na co koukat," říká obránce Jiří Šlégr, rodák z Jihlavy a člen tzv. Triple Gold Clubu – vybrané společnosti pouze pár hokejistů světa, kteří během své kariéry vyhráli mistrovství světa, olympijské hry a nejslavnější klubovou trofej Stanley Cup.

Parta z Nagana se sejde takřka kompletní. Účast vedle Dominika Haška potvrdila i hokejová star Jaromír Jágr. Otazník zatím figuruje u jména Petra Svobody, střelce vítězného gólu ve finále s Ruskem. „Ještě s ním jednáme. Je skutečně možné, že přiletí,“ doplňuje Slavomír Lener, který se postaví na lavičku „Nagana“ spolu s Vladimírem Růžičkou. „Růža bude nehrajícím kapitánem,“ vysvětluje Lener s tím, že na střídačce bude i další „zlatý hoch“ Jiří Dopita.

Samotné hokejové utkání začíná na Horáckém zimním stadionu v 17:30 hodin. Program Zlatého utkání startuje v přilehlém parku již úderem pravého poledne. „Celý park bude oplocený, vstup do areálu bude možný pouze s platnou vstupenkou. Bude zde dostatek míst se stánky s občerstvením i toalet. Od 14 do 15:30 zde proběhne autogramiáda aktérů Zlatého utkání. Brány stadionu se otevřou v 16:15 hodin, před rozbruslením. Od 17 hodin začíná program na ledě,“ vypočítává body z programu poslední srpnové soboty na HZS Bedřich Ščerban.

Foto: ČSLH/Karel Švec

Pořadatelé slibují i několik překvapení. Tím prvním bude vystoupení Michala Davida, který po autogramiádě zazpívá oblíbenou píseň Ivana Hlinky Pár přátel stačí mít. „Další překvapení odhalíme až přímo na místě,“ doplňuje Josef Augusta, jenž bude „koučovat“ hokejové mistry světa z přelomu milénia.

Utkání budou řídit jako hlavní rozhodčí Martin Homola a Radek Husička, na čarách jim budou asistovat mezinárodními zápasy prověření Jiří Gebauer a Vít Lederer.

Hokejová exhibice v Jihlavě má i charitativní rozměr. Částku 150 tisíc korun obdrží Nadační fond Ivana Hlinky, dalších 50 tisíc pak poputuje na konto Nadačního fondu Českého olympijského výboru – regionu Vysočina.

Kapacita Horáckého zimního stadionu, která činí 7200 míst, je již řadu týdnů beznadějně naplněna. Zápas vysílá přímým přenosem program ČT Sport.

Zlaté utkání - nominace týmu Nagano 1998

Gólmani: Dominik Hašek, Roman Čechmánek
Obránci: František Kučera, Libor Procházka, Jaroslav Špaček, Richard Šmehlík, Roman Hamrlík, Jiří Šlégr
Útočníci: Pavel Patera, Robert Lang, Jan Čaloun, Martin Procházka, Robert Reichel, David Moravec, Milan Hejduk, Martin Ručinský, Martin Straka, Josef Beránek, Jaromír Jágr
Trenér: Slavomír Lener

Zlaté utkání - nominace týmu Zlatý hattrick 1999 - 2001

Gólmani: Milan Hnilička, Vladimír Hudáček, Dušan Salfický
Obránci: Petr Buzek, Martin Richter, Radek Martínek, Ladislav Benýšek, František Kaberle, Karel Pilař, Martin Štěpánek, Jiří Vykoukal
Útočníci: Michal Broš, David Výborný, Viktor Ujčík, Václav Prospal, Petr Čajánek, Jaroslav Hlinka, Jan Tomajko, Václav Varaďa, Tomáš Vlasák, Roman Šimíček, Tomáš Kucharčík
Trenéři: Josef Augusta, Vladimír Martinec

Vyhrajte s Jihlavskými listy vstupenky na Zlaté utkání

Nemáte ještě vstupenky na vyprodané Zlaté utkání, které se v Jihlavě uskuteční 30. srpna 2014? Chcete ještě získat lístky na beznadějně vyprodaný zápas a vidět tak na vlastní oči hokejisty, kteří získali zlaté olympijské medaile v Naganu a následně tři po sobě jdoucí tituly mistrů světa v letech 1999-2001? Soutěžte o ně s Jihlavskými listy, mediálním partnerem HC Dukla Jihlava. Více o soutěži se dočtete již v pátečním vydání Jihlavských listů s datem 4. července 2014.

Zlaté utkání mezi českými hokejovými hrdiny z olympijských her v Naganu 1998 a hráči, kteří v letech 1999-2001 vybojovali zlatý hattrick, když třikrát po sobě vyhráli mistrovství světa, se uskuteční v Jihlavě 30. srpna 2014. Hokejová veřejnost byla o konání akce oficiálně informována na začátku června. Zlaté utkání vzbudilo obrovský zájem fanoušků z celé České republiky a během tří dnů byly vstupenky beznadějně vyprodány. Poslední šancí, jak získat lístky, je soutěžit o ně s Jihlavskými listy, a později s Hitrádiem Vysočina, mediálními partnery HC Dukla Jihlava.

Jihlavské listy nyní nabízejí možnost získat osm vstupenek na Zlaté utkání. Osmidílná soutěž začíná v tištěném vydání Jihlavských listů s datem 4.7.2014. Soutěžící naleznou v každém po sobě jdoucím vydání až do 29. července 2014 jednu soutěžní otázku. Pokud ještě sháníte na Zlaté utkání vstupenky, nenechte si ujít šanci vyhrát vstupenky a vidět hokejisty z nejúspěšnějšího období české hokejové historie.

Další stránky
12>>

 

Copyright © 2002-2017 HC Dukla Jihlava, eSports.cz, s.r.o. a NOWONET. Informace o autorských právech.


Hokejové štulpny, ribana a dresy | Hokejový obchod Brno golfové vybavení hybridní auta střechy koupelny