Smutný Tomáš Harkabus: Místo na Motor budeme jezdit na zápasy do Kadaně, Sokolova

01.12.2019 / Tomáš Lysý

Dukla prohrála důležitý zápas v Havířově a její postup do první osmičky, zajišťující play-off a atraktivnější soupeře pro nadstavbu, je už pouze v rovině čisté teorie. „Rozhodla o tom první třetina nebo první půlka zápasu. Byl to pro nás nejdůležitější zápas základní části, který jsme potřebovali vyhrát za tři body, a prostě se nám to nepodařilo,“ hodnotí útočník s číslem 71, který v utkání zlomil nepříznivou sérii čítající 26 zápasů bez vstřeleného gólu. Určitě by ale jeden nebo dva zápasy ještě počkal výměnou za to, že by Dukla bodovala...

Jaký je vůbec pocit hokejisty – útočníka, když se tak dlouho střelecky trápí a nemůže mu to tam padnout? Třeba v posledním utkání proti Frýdku mohl trefit prázdnou klec, ale také to nevyšlo. „Já jsem tady od toho, abych dával góly a abych pomáhal týmu. Abych pravdu řekl, docela jsem se tím užíral. Možná to na mě trošku nebylo vidět, ale čekat 26 zápasů na gól… No, nevím, je to prostě hnus a nevím, jak bych to jinak zhodnotil. Snažil jsem se týmu pomáhat trošku jinak – ubránit oslabení, vybojovat nějaký puk. Ale celkem jsem se už tím i užíral a ani nevím, radši bych dneska vyměnil svůj gól za to, že bychom vyhráli,“ povídá smutně Tomáš Harkabus.

Bohužel, stejně jako on se střelecky trápil i celý tým. Nejen v nadstavbě, ale i v Havířově. Za stavu 0:1 trefil Tomáš Čachotský tyčku, poté měl obrovskou šanci na holi Lukáš Anděl, kterého z dorážky z brankoviště vychytal gólman Stezka… „Měli jsme tam nějaké šance, nějaké střely, prázdnou bránu, tyčku. Nevím, prostě nám to tam do brány nespadne, ale to je celou sezonu. Musíme začít dávat góly na trénincích a třeba to tam potom spadne,“ myslí si „Harky“.

Naděje na postup do první osmičky už je pouze a jen v rovině teorie. Sám to dobře ví zpovídaný hráč i celý tým. Co Duklu v dolní osmičce čeká? „Budeme jezdit na zápasy do Kadaně, do Sokolova,“ říká s notnou zklamání. „Prostě se tam nesmíme na nic vykašlat. Play-off tam ještě je a musíme nyní uhrát deváté nebo desáté místo. To je nyní náš cíl a holt do play-off se nyní musíme dostat přes předkolo, protože nám nic jiného nezbývá. Musíme tam vyhrávat, vyhrávat a prostě pak udělat předkolo. Od toho se odrazit. Chci na tom najít něco pozitivního – že třeba začneme dávat góly teď v té dolní osmičce a to nám pomůže,“ uzavírá rozhovor Tomáš Harkabus.

Tomáš Harkabus po utkání proti Havířovu

Autor videa: Tomáš Lysý

Sestřih zápasu: AZ RESIDOMO Havířov – HC Dukla Jihlava 3:1

Video: Hokej.cz