Bylo vidět, že kluci dlouho na ledě nebyli, říká po prvním tréninku Viktor Ujčík

14.07.2020 / Vladimír Šťastný

Pouze čtrnáctidenní volno měli mladí hráči Dukly Jihlava po skončení suché přípravy. V pondělí 13. července vyjeli na led tréninkové haly CZ Loko arény pod vedením trenérů Viktora Ujčíka a Karla Nekvasila zejména hráči narození v roce 1996 a mladší.

Nezvykle brzo oproti předchozím letům začala příprava na ledě na novou sezonu pro hráče Dukly Jihlava. Důvod k tomuto rozhodnutí nám sdělil po tréninku trenér Viktor Ujčík

.

„Myslím, že si hráči díky problémům s koronavirem užili dost volna předtím a vzhledem k tomu, že sezona skončila hodně brzo, jsem chtěl, aby mladí kluci byli co nejdříve na ledě. Aby si zase zvykli na výstroj, hole, brusle a protože první přípravný zápas je již na začátku srpna, tak delší pobyt na ledě může eliminovat případné zranění v tom zápase,“ vysvětlil kouč Ujčík.

Je jisté, že první trénink trenérům moc nenapověděl, přesto si trenéři mohli o jednotlivých hráčích udělat obrázek. „Bylo vidět, že kluci dlouho na ledě nebyli. Led je čerstvý, měl trochu své mouchy a někdy nám to zadrhávalo, ale já chci, aby si to kluci tento týden osahali a zvykli si na výstroj a na vše ostatní se zaměříme až od příštího týdne,“ dodal trojnásobný mistr světa z let 1996, 1999 a 2001.

Stejně jako hráči měli krátké volno po skončení suché přípravy i trenéři. Jak s ním naložil Viktor Ujčík? „Nejprve jsme odjeli na dovolenou do Jeseníků, kde má maminka moji přítelkyně domeček. Mě dovolená začala antibiotiky, které jsem musel brát kvůli zubu, takže to nebylo úplně ideální, ale o to víc jsem se těšil za kluky na zimák,“ zakončil Viktor Ujčík.

Dukla 2020: Trenér Viktor Ujčík po prvním tréninku na ledě

Autor videa: Vladimír Šťastný