Rekord překonán. Tomáš Čachotský je nejlepším střelcem Dukly v její novodobé historii

12.04.2021 / Tomáš Lysý

Jak bylo správně řečeno – rekordy jsou od toho, aby se překonávaly. Ještě relativně nedávno držel rekordní zápis v počtu nastřílených branek za Duklu v novodobé historii její dlouholetý kapitán Oldřich Bakus, jenž nastřílel v červenožlutém dresu během 523 utkání celkem 250 branek. Pomalu se na něj ale dotahovala další, stále hrající, legenda - Tomáš Čachotský. V prvním semifinále proti Vsetínu zavelel svým 250. gólem za Duklu k obratu z 1:3 na 4:3 po nájezdech. O den později trefil prázdnou branku na 3:1 a zaznamenal svůj historický 251. gól v jihlavském dresu. Po skončeném semifinále převzal před celou kabinou dres, který mu bude jeho 251 branek připomínat.
Rekordní zápis v celé klubové historii drží legendární útočník Jan Klapáč s 354 góly.

Psal se 20. listopad 2002 a devatenácté kolo první ligy, ve kterém Dukla vyzvala Hradec Králové. Zápas v základní části jako jakýkoliv jiný. Ovšem ve 31. minutě dával branku Jihlavy na 2:1 právě Tomáš Čachotský a vstřelil svůj první gól v červenožlutém dresu.

O více jak devět let později, 22. ledna 2011, otevřel Tomáš Čachotský již v 59 sekundě skóre v derby proti Havlíčkově Brodu a šlo o jeho stou trefu.

Dvoustý gól si možná dobře pamatujete. Čtvrté kolo postupové baráže 2017 a trefená výhra 2:1 v prodloužení na ledě Českých Budějovic.

Když Dukla v semifinále play-off Chance Ligy 2021 prohrávala ve třetí třetině 1:3, zavelel Tomáš Čachotský svým 250. gólem za Duklu k obratu na konečných 4:3 po nájezdech. A jubilejní zápis do historie červenožlutých přišel o den později, kdy „Čagy“ 251. gólem pečetil výhru Dukly ve druhém semifinále proti Vsetínu trefou na 3:1 do prázdné branky.

Tučně jsou uvedeny sezony v extralize

Dukla 2021: Předání dresu Tomáši Čachotskému jako historicky nejlepšímu střelci Dukly

Autor vdea: Petr Palovčík