Offline rozhovor: Martin Filip

Offline rozhovor: Martin Filip

Rychlé ruce, parádní přehled a skořápka. To je Martin Filip, který se po loňském vydařeném angažmá v Jihlavě vrátil zpět na místo činu a obléká dres Dukly i v této sezoně.

Nyní máte možnost ptát se tohoto matadora prostřednictvím našeho offline rozhovoru. Nejpovedenější sezona? Nejdůležitější gól? Největší kamarád v kabině? I na takové otázky Vám bude extraligou ostřílený hráč odpovídat.

Otázky můžete klást do 31. října 2012 do 16 hodin. Martin Filip bude odpovídat na začátku listopadu.

Pozn.: Vyjadřujte se, prosím, slušně. Veškeré vulgární projevy budou smazány. Při psaní používejte diakritiku. Než otázku odešlete, přečtěte si ji ještě jednou, vyvarujete se tak pravopisných chyb.

Zobrazuji odpovědi 1 - 10 z 32 odpovědí v této kategorii celkem. | Přehled offline rozhovorů


David (neuwirth24@seznam.cz - JEDINĚ DUKLA !!) 1. 11. 2012, 19:12
Ahoj Martine, jsem rád že jsi v Dukle, jsi skoro jak druhy Baky máš přehled ve hře prostě nádhera :))..chtěl sem se tě zeptat jak se ti v Dukle libí ?? :)...Děkuju za odpověd a ať se daří!!..JEDINĚ DUKLA !!

Odpověď:
Těší mě, že jsem přirovnáván k Bakymu, vynikajícímu hokejistovi, který zde dlouhodobě předváděl výborné výkony. V Dukle se mi líbí moc, škoda že nejsem o nějaké to desetiletí mladší… :-). To byste ještě viděli kousky…
Miroslav (MirasHula@seznam.cz - humpolec/duklajihlava) 31. 10. 2012, 16:22
Ahoj Martine.... zajímalo by mě , jakou štaci ze svého pohledu hodnotíš jako nejlepší , jak se Ti líbí v Dukle s jakymi spoluhráči si rozumíš nejlépe a jak ty sam vidís realné šance Dukly v letošní sezoně a její dlouhodobější cíl.....Extraligui dočkáme se jí??? Myslís si jako zkušený hokejsita že se to v Jihlavě dělá směrem do ELH??? Přeju hodně uspěchu jak osobních tak sporotvních.......

Odpověď:
Díky za všechna přání…
Těch štací bylo hodně a všude bylo něco dobrého… A i takového, co by šlo zlepšit :-), vybrat tu nej se asi neodvážím, akorát vyzdvihnu zahraniční angažmá, která mě hodně obohatila po takové té lidské stránce. Z tohoto pohledu jsem do zahraničí měl jít dřív, abych toho stihl více poznat. Sice doma je doma, ale je spousta krásných míst na světě a lidé tam nekoušou… Vřele doporučuji všem, kteří mají tu možnost a to nejen co se sportu týká.

Hrát v Dukle je pro mě čest, je to jeden z našich historicky nejúspěšnějších klubů s obrovskou tradicí. A pro nás, co ještě pamatujeme časy, kdy se chodilo na vojnu, je název Dukla pojmem.

Nejlépe si rozumím se spoluhráči, co mají stejný dres jako já… to byl vtip. Jelikož jsem hravý a konstruktivní typ, tak s těmi kteří to chápou ;-), s bijcem se spolupracuje hůř…

Dukla jednoznačně do extraligy patří a fanoušci by si ji zasloužili, ale … a teď by mohla následovat desetistránková úvaha a to dělat nebudu. Já doufám a přeji si, aby se v Jihlavě extraliga znovu vybojovala a na dlouho usadila. Samozřejmě je s tím spojena spousta práce, nějaké to štěstí, špičkové sportovní výkony a hlavně nějaký silný a stálý partner (sponzor, mecenáš…). Extraliga není jenom o postupu, ale podle mě je daleko těžší se tam udržet a hrát důstojnou roli, tak jako třeba letos Chomutov a nebo předtím Kometa. Jak dlouho se oba tyto týmy snažily dostat nahoru?
Kateřina Zapletalová (Katrin.Zapletalova@seznam.czB - Tištín/Jihlava) 31. 10. 2012, 15:51
dobrýden,zajímalo by mě které z vašich angažmá bylo podle vás nejlepší?

Odpověď:
Abych se neopakoval, tak trochu jinak. Všude jsem byl rád, z každého angažmá jsem si něco odvezl, a to, které bylo nejlepší, zjistím asi až budu v důchodu (jestli teda ještě nějaký vůbec bude) sedět na lavičce a bude to to poslední, na co si budu ještě schopen vzpomenout :-), logicky – co zůstane nejdýl v paměti, tak muselo být nejlepší….
Martin (martinkomi@seznam.cz - Velke Mezirici) 31. 10. 2012, 08:47
Dobry den pane Filip,chtel bych se zeptat,mel jste pred lonskym angazma v Dukle i jine nabidky treba do prvni ligy? Neni mi jasne proc by o hrace vasich kvalit nebyl nikde zajem.Dekuji za odpoved a preji zdravi a hodne golu.

Odpověď:
Po sezoně, kdy Vrchlabí (p.Dědek – majitel) prodalo 1.ligu, jsem se rozhodoval co dál. Chtěl jsem začít trénovat a při tom jsem ještě chtěl hrát. S touto svoji vizí jsem oslovil hokejový klub v Hradci Králové, s trénováním problém nebyl, ale co se týká hraní, tak jsem byl nasměrován na tehdejší trenéry A mužstva, kteří mi řekli, že vědí, že jsem volný, ale že mají vytipováno 40 hráčů do přípravy a já mezi nimi nejsem. Tímto pro mě byla situace v danou chvíli vyřešená. Nechtěl jsem nikam daleko od místa svého bydliště. Druhá liga je podle mého soutěž o ničem, tu jsem zavrhl (snaha o profesionální soutěž v amatérských podmínkách), první liga v okolí nikde není (Chrudim spadla) a Duklu jsem se neodvažoval oslovit.
Tak jsem od května začal trénovat děti a mládež v Hradci Králové a čekal, jestli se někdo třeba náhodou neozve, i když jsem si už uměl dát dvě a dvě dohromady, že je to konec mé kariéry profesionálního hokejisty. Proč o mě nebyl zájem? Tak to přeci u nás chodí, použít a zahodit.
Já jsem svůj hráč, to znamená, že za můj přestup či hostování nikdo nekasíruje peníze. Pan Dědek potřeboval prodat co se dalo a co se nedalo, tak aspoň někam výhodně přesunout či přeregistrovat. V podstatě už od začátku poslední vrchlabské prvoligové sezóny se připravoval konec klubu a spřádaly se plány, jak na tom vydělat. Já jsem v aktivech nefiguroval, tak si snad dovedete představit, jak jsem byl asi popisován případným tazatelům, kteří se zeptali na mou osobu (já to teda vidím v barvách a ve Full HD… :-)). Lidem, kterým jde čistě jen o hokej a sportovní stránku je v naší republice pomálu, většina jen kouká ,jak si podojit cizí kravičku ve svůj prospěch…

Bylo mi líto, že jsem po tolika letech hraní takhle vyšuměl z hokejové scény, ale postupně jsem se s tím smiřoval. Až mi v lednu zavolal trenér Petr Vlk a oslovil mě s nabídkou pomoci Dukle v play-off. Neváhal jsem ani minutu, ale byl jsem smluvně vázán v Hradci i Vrchlabí, to Dukla respektovala. Udělalo se hostování do konce sezony a spustil se tak můj comeback. Trenéři a Duklo, díky!!!
tomas.press@gmail.com (tomas.press@gmail.com - HC Vrchabí) 30. 10. 2012, 20:48
Ahoj Martine, tady fanoušek z Vrchlabí. Chci se zeptat, jestli si za nás ještě zahraješ? :) A taky popřát hodně štěstí a úspěchů.

Odpověď:
Zdravím do Vrchlabí, výsledky sleduji, doufám že mi zdraví ještě dlouho vydrží a já se na Krakonošovým ještě ukážu, teda jestli mě budou chtít :-).
(Mysivec@seznam.cz - Brno) 30. 10. 2012, 20:38
Chtěl bych se zeptat, co by jste řekl o Radku Hubáčkovi

Odpověď:
Krásnej mladej a svalnatej křópek z Brna.
Martin Švec (Jihlava) 30. 10. 2012, 15:20
Ahoj Martine. Chtěl bych se Tě zeptat jestli Tě nějak "nakopává" podpora od nás,fanoušků a jestli akce s fanoušky (např. Fans Day anebo děkovačky po vítězných zápasech) bereš jako zpestření anebo jen jako takovou nemilou povinnost. Díky moc za odpověď a přeju spousty gólů v letošní sezoně.

Odpověď:
Hokej je zábava pro lidi, když nebudou fanoušci, tak není pro koho hrát. Fans Day,děkovačky i fandění je super. Já osobně si to užívám. Venku (v zahraničí) jsou takový věci naprosto normální a je to pro každého hráče čest, se takových akcí účastnit. Mně se třeba líbilo, když jsme ve Francii i Anglii měli po domácích zápasech společné večeře v obyčejné restauraci, kam mohli fanoušci normálně přijít (najíst nás samozřejmě nechali v klidu) a pokecat s náma a zjistit, že jsme (někteří :-)) taky úplně normální lidi.
Jan 30. 10. 2012, 15:00
Zdravím, za jak dlouho myslíš, že se budete pohybovat v tabulce tam kde máte? Tj. v první trojce? :)

Odpověď:
Kdo říkal, že se tam máme pohybovat.. :-) ! Teď, po první čtvrtině, když jsem viděl hrát všechny týmy, tak si troufám říct, že soutěž je strašně vyrovnaná a pohybovat se mezi prvními šesti bude z mého hlediska považováno za úspěch. Samozřejmě bych chtěl skončit první, zúčastnit se baráže a postoupit do extraligy (měl jsem tu čest účastnit se dvou pokusů a oba skončili úspěšně, tak proč né do třetice :-)).
josef (pepcasestak@seznam.cz - blažim) 30. 10. 2012, 13:44
čus myslíš sy že se dostanete do play off a postup do lygy? díki pepca

Odpověď:
Myslím si, že do play-off se dostaneme a co bude dál se uvidí…

Pozn. red.: Otázky tazatelů nebyly jazykově upravovány, což ostatně vidíte na tomto příspěvku ;-)
Psích (ondrasuhaj@batelov.info - HCD) 30. 10. 2012, 13:35
Ahoj Martine,
jakožto fanoušek Dukly, se chci zeptat, co ti z pohledu hráče chybí u nás jako fanoušků, co ti vadí, nebo co by se mělo změnit/zlepšit? Zajímá mě opravdu kritika, protože se to fandění snažíme nějakým způsobem v současné době vzít za správný konec provazu a posunout to trochu na lepší úroveň, a rád bych slyšel názor i z té "druhé strany." Ondra

Odpověď:
Já osobně jsem rád za Vaši podporu a bez výhrad!!! Jste výborné publikum. Zažil jsem na zimáku bubeníka s celou bicí aparaturou, bylo to znát, ale nemyslím si, že by to byla úplně správná volba. Pak jsem zažil jižanskou kapelu asi 8 až 10 lidí na různé nástroje, kteří vyhrávali skoro celý zápas, i když jejich tým prohrával a neskutečně se bavili sportem a tak to podle mě má být. Fanoušek, který se jde bavit (ne ten, co si jde zanadávat a nebo se porvat), je ten, pro kterého mě baví hrát a rozdávat radost.

Další stránky
1234>>