Offline rozhovor: Jakub Suchánek

Offline rozhovor: Jakub SuchánekDukla, po dvanácti letech extraligový nováček, posílila před sezonou svojí obranu dalším extraligovým nováčkem. Je jím obránce Jakub Suchánek, který si nejvyšší českou hokejovou soutěž poprvé vyzkoušel ve 32 letech. V dresu Dukly podává spolehlivé výkony, zatím nechyběl ani v jednom zápasu a zapsal 11 bodů (2+9).

Jak se mu líbilo ve Francii? Byl pro něj přesun do Jihlavy zajímavější, když byl v minulé sezoně zadákem Motoru, proti kterému Dukla hrála v baráži? Kde a jak vznikla jeho přezdívka "Segge"? Na to vše se můžete ptát v našem offline rozhovoru až do 15.2., poté Vám Jakub odpoví.

Pozn.: Vyjadřujte se, prosím, slušně. Veškeré vulgární projevy budou smazány. Při psaní používejte diakritiku (háčky, čárky). Než otázku odešlete, přečtěte si ji ještě jednou, vyvarujete se tak pravopisných chyb. Každý tazatel může položit maximálně tři otázky, aby se dostalo i na další fanoušky... ;-)

Zobrazuji odpovědi 1 - 10 z 18 odpovědí v této kategorii celkem. | Přehled offline rozhovorů


Daniel Dvořák (sda@seznam.cz) 16. 2. 2018, 13:38
THUNDER nebo SIBERKA?

Odpověď:
Ahoj Dane, u spoluhráčů jsem se musel informovat, o co jde, takže nemůžu sloužit. Tabák nežvýkám.
Zdenek (zdrebel67 @gmail.com - Jihlava) 16. 2. 2018, 11:13
Cau . Co se tam stalo pri zapase s Amurem ze si se rval

Odpověď:
Čau Zdeňku, dohrál jsem u mantinelu hráče a jeden z ruských protihráčů se jel mstít v domnění, že to bylo něco, co se mu nelíbilo... Bylo to takové ruční dovysvětlení :)
Segedin 16. 2. 2018, 10:27
Dobrý den Kubo,

dodržuje během sezóny životosprávu? Hlídáte si stravu nebo to moc neřešíte? Popřípadě máte nějaké oblíbené jídlo, které si během sezóny nemůžete dopřávat moc často?
Dále by mě zajímalo, jestli jste měl ve škole nějaký oblíbený předmět? Předpokládám, že jsko sportovci Vám šel tělocvik. Ale co třeba matika nebo cizí jazyky?
Poslední otázka směřuje k Vašemu pěstnímu souboji ve středečním přípravném zápase - jak to celé vzniklo a jak jste to vnímal Vy? Potěšila Vás podpora fanoušků, kteří tuto situaci ocenili asi nejvíce z celého zápasu? Když jste jel na trestnou lavici, vypadal jste dost naštvaně, vnímá v tu chvíli hráč vůbec fanoušky?
Přeji Vám hodně osobních i sportovních úspěchů, hodně štěstí do dalších zápasů, co nás ještě letos čekají a ať Vám vydrží zdraví.

Odpověď:
Ahoj Segedíne, odpovědi najdeš ve videu zde. Díky za přání.
Veronika (javeli2@seznam.cz - Rynárec) 14. 2. 2018, 15:53
Dobrý den, mám jen nepatrné otázky:
Ahoj Kubo, co si dáš raději, hamburger nebo řízek? A co takhle točený pivo? Mám tip, že dobrý je u Suchánků v Horní Cerekvi.. Nechceš to zkusit?

Odpověď:
Ahoj Verčo, odpovědi najdeš ve videu zde. Díky za tip :)
Lukáš (Machlukas2000@seznam.cz - Hc Dukla Jihlava) 12. 2. 2018, 16:52
Ahoj
Co jsou na ledě tvoje největší zbraně?
Jsi spokojený se svými výkony nebo je něco v čem se ti nedaří a na čem individuálně pracuješ?
Přeji hodně gólů za duklu a udržte tu extraligu !!!

Odpověď:
Ahoj Lukyne, nemyslím, že bych měl nějakou přednost, která by vybočovala z normálu. Myslím, že je to od každého trošku. Střelba, hra do těla. Každý z nás se snaží přispět k týmovému výkonu, jak nejlépe může.
Člověk by neměl být nikdy úplně spokojený. Někdy je to lepší, někdy horší. Ostatně když je to horší, tak se to většinou dozvíš od trenéra. Nějaké osobní hodnocení bych tady nepoužíval.
A v čem se mi nedaří? To je zápas od zápasu. Hráč ví, v čem může být týmu prospěšný. U mě je to spíše taková ta černá práce. To, čeho si lidi většinou moc nevšimnou. Individuálně se snaží člověk zlepšovat ve všem, ne jen v jedné dovednosti.
Díky za přání. Věřím, že to udržíme, je to přání nás všech.
Jája (kroutilovaj98@seznam.cz - JIHLAVA/HC DUKLA JIHLAVA) 11. 2. 2018, 17:42
Ahojky
Chci tobě a celému týmu popřát hodne štěstí v extralize.
Chtěla bych se tě zeptat na přezdívku " Segge" proč a od koho si jí dostal?
Zastavují tě lidi a chtělí se s tebou vyfotit nebo podpis jak v Jihlavě tak v Táboře ? protože já bych moc chtěla :)
Plánuješ hrát za Duklu nebo máš v plánu jít třeba někam jinam?
P.S. Zdrávím mého nejoblíbenějšího obránce.

Odpověď:
Čau Jájo, moc děkujeme.
K této přezdívce jsem se dostal hned, když jsem začal hrát hokej. Byla mi přišita hned první trénink. Trenér, co mě trénoval, znal už mého tátu, který také hrál hokej. Nositelem přezdívky byl on díky tomu, že měl rád "Segedínský guláš." Příběh není tak prozaický, jak by se zdál (úsměv). Mimochodem, segedínský guláš mám rád také (smích).
Lidé mě nezastavují, někdy úplně výjimečně, jestli to byly dva tři případy... Je to spíše výjimečná událost.
Plánuju hrát za Duklu, mám smlouvu ještě na příští rok a jsem tu spokojený.
Mirek H. (horky-miroslav@seznam.cz - Velké Meziříčí /Hc Dukla Jihlava) 10. 2. 2018, 22:56
Čau Kubo, přeji ti ať se ti v Jihlavě liby a s Duklou co nejlepší výkony.

Odpověď:
Čau Mirku, děkujeme, doufám, že to bude sezona se šťastným koncem.
Petr11 (petr.hubeny11@gmail.com - Jihlava) 9. 2. 2018, 13:08
Ahoj, Jak se ti líbí v Dukle a s kým se ti hraje nejlépe?

Odpověď:
Ahoj Péťo, v Dukle jsem spokojený.
Většinu sezony jsem odehrál s Erikem, se kterým jsme si dokázali vyhovět, protože on je hodně kreativní na puku a dokáže spoustu situací řešit s větším klidem, než já. S ostatními spoluhráči jsem toho tolik nenahrál, takže těžko hodnotit.
Mirek (Dukla Jihlava) 9. 2. 2018, 10:24
Ahoj Sege. Vím, že jsi působil ve Francii v hokeji a zajímalo by mě, jak jejich hokej hodnotíš. Jestli má vzestupnou tendenci a tak dále, protože jejich vystoupení na domácím MS mě hodně zaujalo a říkal jsem si, že už i Francie dodává hráče do NHL. Což je pro hokej jen dobře. Zajímá mě co si o tamním hokeji myslíš ty. Dále do Tábora jezdím celkem pravidelně pracovně a tak se chci zeptat z jaké části Tábora pocházíš. A teď k Dukle. Co si o Dukle myslíš...... historicky, momentálně a hlavně o tom jakým způsobem se zde hokej dělá? Po pravdě jsi mě překvapil jak Extraligu zvládáš a hraješ celkem s přehledem, čekal jsem, že jsme Tě angažovali na takovou tu tvrdší práci.....čistit před brankářem, dohrávat souboje u mantinelů a postavit se za tým. U toho bych chtěl zůstat. Proč jsme se za celou sezonu ještě neporvali? Přitom soupeři si o to často koledují.... najíždění do gólmana, Okál ze Zlína mlatí kapitána na ledě v bráně a nestane se mu vůbec nic. Tak se chci zeptat jeslti vám tohle zakazují trenéři, a nebo prostě na to hráče v kabině nemáme? A poslední dvě otázky. Co si myslíš o nařízení svazu pokutovat fanoušky za vyjádření názorů? A co si myslíš o rozhodčích v české extralize? (kvalita, arogance, profesionalita, sebereflexe). Díky za odpovědi a ať se daří a líbí se ti v novém bytě tady v Jihlavě. Díky.

Odpověď:
Ahoj Míro, jak jsi napsal. Hokej ve Fracii je na vzestupu, což je vidět i v působení hráčů v nejvyšších soutěžích v Evropě a NHL. Nicméně to není sport číslo 1, takže oproti jiným sportům ve Francii je trošku v ústraní.
Francouzi jsou jako národ hodně cílevědomí, což přenáší i do hokeje, takže se snaží přibližovat se širší evropské špičce, což se jim zatím daří.
V Táboře bydlím v příměstské části Horky. Je to cca 20 minut chůzí do centra směr Bechyně.
O tom, jakým způsobem se zde hokej dělá, si nemyslím, že bych byl kompetentní hovořit. Jsem zde teprve chvilku. Ale když to vezmu zeširoka, tak co se mládežnických týmů týče, tak má Dukla dobré výsledky. Historicky je to samozřejmě pojem. Vychovala spoustu vynikajících reprezentantů a legend. Momentálně se soustředíme na to, jak co nejlépe zvládnout baráž a zachovat extraligovou příslušnost pro příští rok.
Jako tým se snažíme hrát na hraně pravidel, ale zároveň disciplinovaně. To znamená bez zbytečných vyloučení. Od trenérů to určitě zakázáno nemáme, abychom se nervali. Určitě jsou situace, kdy bitka dokáže nakopnout tým. A zase situace, kdy není ku prospěchu věci. To už musí zhodnotit hráči, kteří jsou na ledě. Ale je to vždy otázka několika vteřin, nejde za pět minut přijet na led a dodatečně se porvat. Nikdo v šatně nemá problém shodit rukavice, ale bitka musí mít hlavu a patu, musí být ku prospěchu věci pro tým.
Toto nařízení je naprostý nesmysl. Zaprvé je trestaný klub. Zadruhé mi přijde absurdní, aby svaz nařizoval fanouškům, jak mají fandit a rozhodovat, co je a co není přijatelné.
Celkově, česká rozhodcovská škola je jedna z těch lepších. O čemž svědčí naši sudí v KHL a můj skorobrácha (směje se) v NHL. Najdou se rozhodčí, se kterými bývají zápasy zvládnutelné hůře. Naopak bývají rozhodčí, se kterými zápasy proběhnou úplně v pohodě. Ohledně atributů, co jsi zmiňoval. Je to individuální záležitost každého rozhodčího.
Děkuji za přáni.
František (j.bonham@email.cz - DUKLA,JAK JINAK) 8. 2. 2018, 20:05
Bud zdráv Ogárku, toš když su na hokeji, tak nekoukám jen po holkách ale sleduji i hru.Tedy už sem tě chválil ve Zlíně ale ještě to napíšu, všímám si jak dokážeš přesně na hokejku přihrát přes půlku hřiště, tedy kdybys k tomu přidal i nějaků tu bombu po tlamě nějakému chcípákovi, co přaští našeho kapitána po rukách, tak by to bylo superior, váhu na to máš ale vím, že to máte zakázaný od trenérů. Jinak by bylo fajn, kdybys zůstal i příští roky v Dukle.Když tě ti cizinci v týmu "najedují" na ledě -nadáváš česky nebo anglicky? Dikec moc

Odpověď:
Nazdar Fanouši, děkuju, pochvala potěší. Tvrdě se snažíme hrát. Někdy se ti to daří víc, někdy míň, nicméně zakázané to od trenérů určitě nemáme.
Jak už jsem psal, smlouvu mám i na příští rok a jsem tu spokojený.
Ohledně kluků s cizím pasem (směje se). Je to v klidu, většinou se bavíme anglicky a nadávky mezi sebou vlastně nepoužíváme. I kdyby, tak během prvních dvou týdnů se kluci naučili všechny možné české nadávky, takže ví. Komunikace s kluky probíhá anglicky.

Další stránky
12>>
×
Odehrané v 18:00 | Junioři
HC Dukla Jihlava
AZ Heimstaden Havířov