Offline rozhovor: Bedřich Ščerban

Offline rozhovor: Bedřich ŠčerbanBedřich Ščerban se narodil v Jihlavě 31. května 1964. Během své dlouhé kariéry obránce posbíral řadu úspěchů a prošel několika domácími i zahraničními kluby. S Duklou slavil v roce 1991 mistrovský titul a v témže roce získal Zlatou hokejku pro nejlepšího československého hokejistu. Pochlubit se může rovněž šesti bronzovými medailemi ze světových turnajů, včetně té ze ZOH v roce 1992. V zahraničí si vyzkoušel nejvyšší finskou ligu v dresu Tappary Tampere, ve Švédsku hájil barvy Brynäs Gävle a v Německu si zahrál v dresu Essenu a Freiburgu. V posledních letech působil ve druhé nejvyšší domácí soutěži. Nejprve odehrál půl sezony v Berouně, poté strávil dva a půl roku v Horácké Slavii Třebíč a loni v létě se vrátil do mateřské Dukly Jihlava. V průběhu sezony 2007/2008 ale onemocněl mononukleózou a zbytek ročníku dokončil v roli asistenta hlavního kouče. 6. března 2008 ho rada města zvolila novým jednatelem jihlavského klubu.


Formulář dotazu
prosím nevyplňovat text příspěvku:
jméno: email: město/tým: aut.kód
  kód získáte zde
Odpovědi vyplňte prosím všechny kolonky

Dříve než se rozhodnete položit otázku, projděte si prosím dotazy, které před Vámi napsali jiní uživatelé. Zbytečně pak nebudete opakovat již položené otázky a jistě tím ušetříte jak svůj čas, tak čas dotazovaného. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu HC Dukla Jihlava, s.r.o. výslovně zakázáno. Děkujeme.


Zobrazuji odpovědi 1 - 10 z 2460 odpovědí v této kategorii celkem. | Přehled offline rozhovorů


Pavel Rambousek (rambopavka@gmail.com - Jihlava/HC Dukla Jihlava ) 15. 4. 2020, 10:11
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli i mezi hráče se kterými jednáte o prodloužení smlouvy je i Jan Holý? Děkuji za odpověď.

Odpověď:
Dobrý den. Nabídku od nás Honza dostal. Odmítl ji. S pozdravem Bedřich Ščerban
jakub Lochman (lev.lochman@seznam.cz - Černíkovice) 24. 3. 2020, 16:20
Dobrý den,
Doufám, že se nedočkáme takového vypovídání smluv jako kompenzaci ztrát z nedokončenené sezony. Jen se chchci zeptat, zda budete schpopni zaplatit všechny hráče pod smlouvou?
Děkuji za odpověď a pevné nervy.

Odpověď:
Dobrý den, s hráči jsme komunikoval velmi intenzivně, prvně se zástupci hráčů, pak s celým kolektivem. Dohodli jsme se na společném postupu. Hráči za danou situaci nemohou. Klub ale také ne. Proto jsem preferoval dohodu a k té jsme se dopracovali. Nyní jsme velmi obezřetný při podpisu nových smluv.S pozdravem Bedřich Ščerban
Horky Michal (vmtecum@seznam.cz - Caslav) 11. 3. 2020, 17:49
Dobry den, vzdycky jsem si Vas vazil co jste pro Duklu udelal, ale uz zacinam byt alergicky na Vasi hlasku kterou pouzivate pri kazdem rozhovoru a to ze jste zodpovedny hospodar. No nevim, ale zodpovedny hospodar by svereny produkt nenechal klesnout az na uplne dno, ale staral se o nej aby vzkvetal. Jezdili jsme z Caslavi na kazdy zapas plne auto, ale uz koncime, protoze to co se ted deje nema s Duklou nic spolecneho. A Vas poprosim priste si odpustte ty prohlaseni o boji o Extraligu, a budte k lidem uprimnejsi.

dekuji Horky Michal, Caslav

Odpověď:
Dobrý den, je rozdíl mezi tím, co bych chtěl a co si můžeme dovolit. Příkladů, kdy klub se choval nad svoje možnosti a často, možná pod tlakem fanoušků, podepisoval hráče na které neměl, je kolem nás dost. A není to tak dávno. Ústí, Slavie, Chomutov a dříve další. Teď naopak zase využívají situaci a účelně, jen některým vypovídají smlouvy, či kompletně všem. Vyhrávat budu chtít vždy. To vnímám jako základ sportu a odpovídá to mému naturelu. I když nejsem favorit, chci vyhrát. S pozdravem Bedřich Ščerban
Zdeněk Láznička (laznator@o2active.cz - Dukla) 23. 11. 2019, 19:26
Ve středu na Frydek-Mýstek když dobře tak 600 diváků. Tahle sezona je na odpiskání. I chudší týmy už dovedli hráče na oživení týmu a tady nic(ty 4 juniory z Pardubic nepočítám to byla křeč). Smutné co se stalo s Duklou po sestupu jen si člověk říká kam až to může spadnout.

Odpověď:
Dobrý den, letošní sezóna se nepovedla. V tom s Vámi souhlasím. Musíme zapracovat na další, aby to bylo lepší. Nicméně je nutné říci, že jsou nějaké možnosti, realita, která ovlivňuje skladbu týmu. Nemůžeme si prostě dovolit vše, co bychom chtěli.S pozdravem Bedřich Ščerban
Zdeněk Láznička (laznator@o2active.cz - Dukla) 2. 11. 2019, 18:32
Mnohdy mě napadlo jak je vlastně fanouškům Kadane,Udh a dalších týmů co jsou v lize jen za kompars a od listopadu už nemají de facto o co hrát.
Vzhledem k výkonům a losu už to taky vím.
Zkrátka reálně hrozí že sezóna pro nás skončí už na konci listopadu když se nestane zázrak.

Odpověď:
Již odpovězeno
Zdeněk Láznička (laznator@o2active.cz - Dukla) 2. 11. 2019, 18:31
Mnohdy mě napadlo jak je vlastně fanouškům Kadane,Udh a dalších týmů co jsou v lize jen za kompars a od listopadu už nemají de facto o co hrát.
Vzhledem k výkonům a losu už to taky vím.
Zkrátka reálně hrozí že sezóna pro nás skončí už na konci listopadu když se nestane zázrak.

Odpověď:
Dobrý den. Váš pesimismus nesdílím. Osobně se nadále, a věřím, že celý tým se mnou, budu prát o co nejlepší výsledky. Pracujeme intenzivně každý den. Nemám prostředky na nákup hotových hráčů a import lídrů, co zvednou výsledky okamžitě. Musíme to natrénovat. S pozdravem Bedřich Ščerban
Zdeněk Láznička (laznator@o2active.cz - Dukla) 31. 10. 2019, 18:02
Prohlášení na facebooku DUKLA FANS nevím jestli jste se k němu dostal aby jste vyjádřil.

My fanoušci, bychom rádi od klubu slyšeli nějaké rozumné vysvětlení, v jaké se klub a tým nachází situaci a vnitřním rozpoložení.
Z posledních několik zápasů, ať už těch vyhraných, nebo ostatních, je vidět, jako kdyby i samotní hráči hledali sami sebe.
Stylem "jedna bába povídala" a internetovými luhy a háji se nese dost řečí o nesoudržnosti a rozhádanosti kabiny, změnách v manegmentu ("odchod" Zdeňka Drly), uzavření diskuzního fóra na stránkách, zajímavě odehraných zápasech (Kadaň!!), rozdíl v přístupu k fanouškům, kteří jedou za klubem ven (Sokolov x Kadaň). A pak se ještě v tiskovce trenérů dozvíte, že hlavní trenér ani fanoušky vlastně nevnímá. Tak co si o tom má pak fanoušek myslet? A další věcí je děkovačka hráčů na konci zápasu, kterých přijede půlka, nebo jich půlka mizí do šatny ještě před koncem děkovačky.
Byli bychom rádi, kdyby se klub k těmto všem bodům nějak rozumně a nejlépe pravdivě vyjádřil.
Je pravdou, že by měl fanoušek podporovat svůj klub, ať už se daří, nebo nedaří, ale současná situace je někde mezi a to celé je vidět i na návštěvnosti, která je hodně tristní a co si budeme povídat, ani poloviční vstupné s tím moc neudělalo.
A pokud nechce klub, aby ta návštěvnost nebyla čím dál horší, měl by se k těmto problémům postavit čelem.

Psáno před utkáním s Benátkami, které ukáže jakým směrem se bude ubírat další reakce fanoušků a jaká vůbec bude. (nyni víme že i po utkání s Benátkamy a Slávii je situace Dukly žalostná)

My fanoušci si sice dovolujeme něco žádat, ale jen a pouze rozumná vysvětlení a pravdu.
Děkujeme.

Odpověď:
Dobrý večer, na podobný dotaz jsem odpovídal. Posílám kopii otázky a odpovědi. Otázka: Dobrý den P.Ščerban , Dovolujeme si My fanoušci Vás požádat o rozumné vysvětlení,v jaké se klub a tým nachází situaci a vnitřním rozpoležení. Z posledních několik zápasů,ať už těch vyhraných,nebo ostatních,je vidět jako kdyby i samotní hráči hledali sami sebe.Mezi fanoušky se honosí řeči o nesoudržnosti a rozhádanosti kabiny.Změny manegmentu,uzavření diskuzníhó fóra na webových stránkách,zajímavě odehrané zápasy (Kadaň x Sokolov).Nevyrovnané výkony týmu po dosavadní dobu sezóny.Od hlavního trenéra(Petra Vlka) A-teamu se na tiskovce dozvíme že ani nevnímá fanoušky.Co si o tom pak má fanoušek myslet?Další věcí je děkovačka hráčů na konci zápasu,kterých přijede půlka,nebo jich pulka mizí do šatny ještě před koncem děkovačky. Byli bychom rádi,kdyby se klub k těmto všem bodům nějak rozumně a nejlépe a pravdivě vyjádřil. Pravdou je,že by měl fanoušek podporovat svůj klub,ať už se daří,nebo nedaří,ale současná situace je někde mezi a to celé je vidět i na návštěvnosti,která je hodně tristní.A pokuď nechce klub,aby ta náštěvnost nebyla čím dál horší,měl by se k těmto problémům postavit čelem.Cena vstupného není razantně vysoká a ani nízká ale chceme vidět výkon.A ten se v této sezónu málo kdy vidí. Psáno před utkáním s Litoměřicemi,které ukáže jakým směrem se bude ubírat další reakce fanoušků a jaká vůbec bude. Nežádáme o schůzku ale stačí Nám Všem co fandíme HCD odpověď v emailové podobě. My fanoušci si sice dovolujeme něco žádat,ale jen a pouze rozumná vysvětlení a pravdu. Odpověď: Nedaří se nám. To souhlasím. Nevyužíváme spousty šancí, nemáme herní pohodu. Nemám informace, že by byla kabina rozhádána. Ani trenéři, ani hráči nic takového nesignalizovali, ani mne o nějakém problému neinformovali. Že po nevydařeném zápase padnou ostřejší slova mezi chlapy, nepovažuji za něco mimořádného. Sám jsme to jako hráč zažil jak v Dukle, tak v národním týmu. Zavření DF bylo v plánu s aktualizací webových stránek od května, dávno před začátkem sezóny. Aktualizace měla proběhnout a úprava stránek měla proběhnout těsně před začátkem sezóny a neměla již obsahovat DF. Přišel pan Emil Kristek, který mi má pomáhat shánět finance a přebrat nějaké každodenní úkony, jelikož toho bylo na mne už opravdu hodně. A-tým, sponzoři, celkové finance, HZS, Zimáček, nová aréna, atd. Prostě jsem potřeboval pomoci. Úpravy na HZS je jeho nápad. Sehnal na to i finance a já mám pouze kladnou odezvu ať od lidí, či bývalých hráčů a legend. Za zápasy v Kadani a Sokolově nehledám nic zajímavého v tom smyslu, na co narážíte. Hráčům věřím, i když nejsem spokojen s výsledky. Zápas v Kadani se extrémně nepovedl, ale nemyslím si, že za tím je něco nekalého. Když se dozvím, že to bylo určitě kvůli tomu, že hráčům neplatíme, a já s ekonomkou víme, že hráči a trenéři mají vždy včas úplně vše, tak to jasně dokazuje, jaké fámy jsou v Jihlavě v oběhu. Vyjádření Petra Vlka na tiskovce jsem neviděl. Na jakou otázku a jak reagoval nevím. Musím si sehnat informace. Na děkovačku se musím zeptat. Neumím nyní odpovědět. Datum 1.11.2019 S pozdravem Bedřich Ščerban
Jan Mašek (masekhonza@seznam.cz - Velké Meziříčí) 24. 10. 2019, 11:30
Dobrý den pane Ščerbane, chci se zeptat na Váš postoj k vyjádření hlavního trenéra “A” týmu pana Petra Vlka po včerejším domácím utkání s ÚL, kdy se vyjádřil, že hlediště si nevšímá a ani neví kolik je tam diváků. S ohledem na současný herní projev a výsledky týmu, za které je jako hlavní trenér zodpovědný, tak to vnímám jako aroganci směrem k fanouškům a jejich přehlížení. Jak toto vnímají majitel a sponzoři týmu? Děkuji za odpověď.

Odpověď:
Již odpovězeno.
Jan Mašek (masekhonza@seznam.cz - Velké Meziříčí) 24. 10. 2019, 11:29
Dobrý den pane Ščerbane, chci se zeptat na Váš postoj k vyjádření hlavního trenéra “A” týmu pana Petra Vlka po včerejším domácím utkání s ÚL, kdy se vyjádřil, že hlediště si nevšímá a ani neví kolik je tam diváků. S ohledem na současný herní projev a výsledky týmu, za které je jako hlavní trenér zodpovědný, tak to vnímám jako aroganci směrem k fanouškům a jejich přehlížení. Jak toto vnímají majitel a sponzoři týmu? Děkuji za odpověď.

Odpověď:
Dobrý den. Vyjádření jsem neslyšel. Došlo k dohodě o ukončení spolupráce. Není důvod se tím zabývat. S pozdravem Bedřich Ščerban
Jiří Škorpík (jirkaskorpik@seznam.cz - Střítež) 11. 10. 2019, 10:19
Dobrý den. Chci se zeptat jestli se Vám líbí herní projev mužstva. Přechod do útočného pásma a hra přesilovek je tristní.Je dobře,že se snažíte dát impuls týmu,ale nemyslíte ,že za projev hry a umístění nese zodpovědnost trenér?
Druhá otázka: Co může dát týmu trenér po deseti a více letech? Zažil jste takového trenéra během své kariéry? Děkuji a vážím si toho co pro DUKLU děláte.Přeji brzký vzestup tam kam dukla patří.

Odpověď:
Dobrý den. Herní projev je jako na houpačce. Jeden zápas spokojenost, druhý zápas je horší. Cílem je stabilizovat výkony a pozvednout výkonnost mužstva. Zažil. J. Pitner, S. Neveselý. Dukla měla vždy trenéry pracující dlouhodobě. Ve Švédsku třeba T. Sandlin v Brynäs. S pozdravem Bedřich Ščerban

Další stránky
123456>>