7:3
(2:0, 2:2, 3:1)

Dukla deklasovala poslední Olomouc

03.02.2007 / Dušan Majer

Významnou roli hrály v dnešním utkání slepené branky Dukly, které si domácí hráči přichystali na půli utkání a úvod poslední dvacetiminutovky. Dalším hlavním protagonistou střetnutí s hanáckými kohouty se stal díky svým pěti asistencím Petr Kaňkovský, který svými body tradičně podpořil dobrý výkon červenožluté skvadry.

Utkání si můžete připomenout na 10 fotografiích od Dušana Vrbeckého.

03.02.2007 17:30, 1. liga ČR - 41. kolo

Řehoř - Míka, Morava, Dobrovolný, Lukáč, Šmarda, Lazorišák - Rytnauer, Bakus, Čachotský - Řípa, Kaňkovský, Fiedler - Hanzal, Dušátko, Havel
7

HC Olomouc

Žigárdy (32. Adamec) - Vlček, Bartoň, Vyrůbalík, Švrček, Šafařík, Ondrušek, Janáček - Šimo, Ministr, Smejkal - Bouz, Najdek, Žajgla - Bordowski, Čuřík, Zbořil - Kovalovský
3
Branky a nahrávky: 5. Řípa (Fiedler, Kaňkovský), 18. Fiedler (Kaňkovský, Lukáč), 31. Dobrovolný (Kaňkovský), 32. Rytnauer (Čachotský, Kaňkovský), 42. Rytnauer (Řípa, Dušátko), 42. Hanzal (Havel, Dušátko), 60. Hanzal (Kaňkovský, Lazorišák) - 24. Smejkal (Ministr, Šafařík), 33. Švrček (Čuřík, Zbořil), 51. Bordowski (Vyrůbalík). Rozhodčí: Fraňo - Čížek, Hejduk. Vyloučení: 9:8, navíc Bartoň 5 + do konce (trest ve hře). Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1410. Střely na branku: 33:31. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 6:2, 6:3, 7:3.

Zápas Dukly s Kohouty z Olomouce přinesl jedno překvapení. V základní sestavě Dukly naskočil Jiří Dobrovolný, hráč extraligové Plzně. „Byl jsem tady na tento zápas a možná budu i na další,“ mlží hráč. „Extraliga má přestávku, tak jsem se domluvil, že by tady dneska mohl hrát, další zápasy závisí na jednáních. Jirka má chuť hrát, ale bude se ještě muset jednat,“ dodává trenér Petr Vlk.

Zápas samotný sice začala aktivněji Olomouc, ale Šimo pálil do Řehořova betonu. Dukla si počínala produktivněji a hned její první akce skončila gólem. Nápřah Jiřího Řípy poslal puk pod Žigárdyho lapačku - 1:0. Na rozdíl dvou gólů mohl ještě nadvakrát upravit Rytnauer, ale netrefil puk přesně. Olomouc se snažila vyrovnat, ale její profesorský styl hokeje ke gólu nevedl. Na Řehořovi si vylámal zuby Bouz se střelu z úhlu, z protiútoku zahrozil svou střelou Fiedler, ale Žigárdy předvedl fantastický semafor. Olomouc nebezpečně dotírala, ale Žajglovu střelu skryl Řehoř v lapačce, Šimo pálil do brankářovy hokejky a Bartoň trefil ze skrumáže jen Řehořův beton. Dukla se o slovo začala znovu hlásit v poslední pětiminutovce. Morava pálil od modré jen do Žigárdyho lapačky, ale dělovka volného Jonáše Fiedlera málem protrhla síť - 2:0.

Druhá část začala Ministrovou dělovkou, která však skončila v Řehořově lapačce. Účinkem se minula i Rytnauera tečovaná střela i Moravova bomba od modré. Na druhé straně kluziště ve vlastním oslabení ujel Ministr, ale jeho střela mezi betony nebyla úspěšná. Řehoř však puk odrazil přímo na hůl Filipa Smejkala, který už cestu do branky pro puk našel - 2:1. Duklu to lehce srazilo, ale zakrátko se její hráči již znovu aktivně tlačili do akcí. Navrátilec Dobrovolný nejprve na modré se zakončením trochu otálel a Řípa trefil jen boční tyč, ale střela volného Hanzala již Žigárdyho pěkně protáhla. Ihned po vhazování se puku ujal Jiří Dobrovolný, který napálil touš do růžku olomoucké branky - 3:1. Diváci ani nestihli dosednout a už za 22 vteřin se mohli radovat znovu. Ladislav Rytnauer udělal na kruhu hbitou kličku a nenápadnou střelou k tyči vyhnal Žigárdyho z klece - 4:1. Ale Olomouc ještě nehodlala složit zbraně. Šurek nejprve vytvořil velký závar, ale gólu nedosáhl, zato Jan Švrček napřáhl na modré a puk mezi Řehořovými betony proletěl do sítě - 4:2. Olomouc byla při chuti, ale Bouz pálil jen do betonu. Za Jihlavu se ještě pokusil o střelu Hanzal, ovšem kvůli krátké vzdálenosti od gólmana nestihl puk zvednout a trefil jen beton. Olomouc se na konci třetiny dostala do akcí, ale Kovalovský své sólo nevyužil a nechal Řehoře vyniknout. Mimo tři tyče mířily i dvě střely z hole Šurka.

Domácí vletěli do poslední dvacetiminutovky jako uragán. Ladislav Rytnauer nejprve tečoval nahození na branku mezi Adamcovy betony - 5:2 a pak v pádu pálil mezi betony Jiří Hanzal - 6:2. Oba tyto góly od sebe dělilo pouhých 20 vteřin. Olomouc se i přes nepříznivé skóre tlačila do útoku. Ale Žajgla trefil Řehořovo rameno a proti Najdekově střele sklapnul gólman betony. Jihlava se snažila odpovědět střelou Míky od modré, ale Adamcova lapačka byla na svém místě. Obrana však měla s Kohouty stále větší práci. Po Vlčkově nahození od červené čáry dokonce zazvonilo břevno Řehořovy branky. Zvonkohra pokračovala i nadále, neboť Švrček pálil do tyčky. Do třetice už ale byli hosté úspěšní. Richard Bordowski netrefil puk úplně ideálně, ale podél betonu se nakonec dokoulel do sítě - 6:3. Jihlava mohla zvýšit vedení, kdyby Fiedler či Kaňkovský proměnili svůj únik proti jedinému obránci. Olomoučtí se snažili zkorigovat skóre, ale Žajglovu střelu skryl Řehoř v lapačce a Ondrušek sice vyprodukoval tlak, ale ke gólu to nevedlo. Konec utkání ale byl již režii domácích, kteří dostali k dispozici pětiminutovou přesilovku. Moravův pokus vygumoval Adamcův beton a Kaňkovský pálil do plastrónu. Domácí se po zásluze dočkali i sedmého gólu – i když v neobvyklé podobě a v neobvyklém čase. Jedinou vteřinu před koncem vyletěl ze závaru z hole Jiřího Hanzala puk na branku, což překvapilo Adamce - 7:3

Videa poskytl Promo team HCD.

Kamil Přecechtěl (Olomouc): „Gratuluji domácím, protože předvedli disciplinovaný výkon, hlavně v první třetině, kde nás předčili v zakončení a jednoduchosti hokeje. My jsme své šance, stejně jako v minulých zápasech, neproměnili. Jihlava naopak při prvních čtyřech gólech ukázala jak je hokej jednoduchý – stačí jen vystřelit, trefit a zvednout ruce.“

Petr Vlk (Jihlava): „Poté, co Olomouc porazila Třebíč, jsme věděli že budou mít chuť do hry. Z naší strany byla dobrá první třetina, kde jsme si vytvořili ještě několik šancí navíc. Ovšem ve druhé třetině jsme soupeři nahráli našimi chybami – obzvláště ten gól v přesilovce kluky dostal dolů. Z pohledu diváka to byl jistě zajímavý zápas – viděli góly a akce.“