2:1
(1:0, 0:0, 1:1)

Berounský led zůstal pro Duklu zakletý. Před Medvědy se musela sklonit

11.01.2014 / Libor Kucza

V rámci 39. kola první ligy cestovala Dukla na led Berouna. Středočeši tahali od úvodního vhazování za kratší konec, avšak byli to právě domácí, kteří otevřeli skóre. Přestože svěřencům lodivoda Petra Vlka ofenzivní chuť nechyběla, dlouho se nemohli prosadit. Ve třetí části pak Beroun přidal další branku. Blesková odpověď Michala Důrase však na sebe nenechala dlouho čekat. Více se již ale jihlavským hokejistům nepodařilo. Z Berouna si tak Dukla odváží porážku 1:2.
11.01.2014 17:30, 1. liga ČR - 39. kolo

Medvědi Beroun 1933

Cikánek – Špelda, Kužel, Chalupa, Jebavý, Tverďák, Gutwald, Sklenička – Marek, Hrdel, Kubeš – Půlpán, Babka, Petruška – Šteiner, Matějka, Markulinec – Malý
2

HC Dukla Jihlava

Rittich – Zadražil, Mocek, Dobrovolný, Jaroš, Podlipnik, Kaláb, Štebih – Hubáček, Haluza, Zeman, Kuřítko, Mikeš, Seman, Velecký, Prokš, Čachotský, Malec, Důras
1
Branky a nahrávky: 6. Hrdel (Půlpán, Marek), 53. Malý (Petruška, Babka) – 53. Důras (Zadražil). Rozhodčí: Horinek – Beneš, Krátký. Vyloučení: 3:1. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 482. Střely na branku: 16:47. Průběh utkání: 2:0, 2:1.

Průběh utkání

Jihlavští hokejisté vstoupili do utkání velmi aktivně. V úvodu zápasu měli několik solidních brankových příležitostí, avšak bez úspěšného zakončení. Pravidlo „nedáš, dostaneš“ je sice otřepané, leč stále pravdivé. Medvědi totiž ze své prakticky první větší šance dokázali skórovat, červené světlo za Rittichem rozsvítil Zbyněk Hrdel – 1:0. Navzdory obdržené brance, drali se hosté i nadále do útoku. Ve dvanácté minutě navíc nedokázali využít přesilovou hru. Závěrečné minuty prvního dějství patřily Davidu Rittichovi, který musel vytáhnout několik obtížných zákroků. Do kabin se tak odcházelo za těsného vedení Berouna.

Taktéž druhá perioda patřila svěřencům Petra Vlka a Františka Zemana. Když v dobré pozici neuspěl Filip Seman, mohli zčistajasna navýšit své vedení domácí. Aleš Půlpán se totiž řítil zcela sám na Ritticha. Červenožlutý muž v masce ale s pomocí vyrážečky tuto příležitost zlikvidoval. Z tlaku se Medvědi vymanili těsně po přelomu poloviny duelu, kdy okusili přesilovou hru. V té ale příliš nezahrozili. Při totožné situaci si posléze počínali podobně i hosté, kterým stále chyběla k vyrovnání jedna branka.

Do třetí třetiny nastoupilo mužstvo z krajského města Vysočiny s vervou, kterou se ale dlouho nedařilo přetavit v úspěšný zásah. V čase 52:10 přišel pro červenožluté šok, když Pavel Malý využil milimetrového pasu Petrušky – 2:0. Pouze 42 vteřin stačilo Dukle k tomu, aby snížila. Michal Důras se ihned po vhazování chopil kotouče a ranou do horní části branky rozvlnil síť – 2:1. Další branku již ale mužstvo s Ježkem na hrudi nepřidalo. V Berouně tak prohrálo 1:2.

Ohlasy trenérů

Petr Novák (Medvědi Beroun 1933): Jsme hrozně rádi, že jsme to konečně protrhli a vyhráli. Chci také poděkovat hostujícím fanouškům za jejich pokřik směrem ke mně, který nás v zápase skvěle popohnal a pomohl nám ke třem bodům.

František Zeman (HC Dukla Jihlava): "Domácí výborně bránili střední pásmo, což nám dělalo problémy. Dostali jsme dva góly po našich chybách a sami jsme se na něj nadřeli. Výsledek 2:1 mrzí, musíme to však hodit za hlavu a pokračovat ve výkonech, které jsme předváděli před tímto zápasem."