3:2
(0:1, 2:0, 1:1)

Dukla i podruhé v sezoně podlehla Havlíčkovu Brodu

11.11.2013 / Pavel Buňat

Lepší začátek druhého vzájemného zápasu obou klubů v sezoně si snad Dukla ani nemohla přát. Po jednačtyřiceti vteřinách hry poslal Jihlavu do vedení Jakub Kadlec. Na další gól v Kotlině si diváci museli počkat až do čtyřiadvacáté minuty, kdy se po hezké individuální akci prosadil David Stach. O pět minut později již Rebel díky gólu Radka Čípa vedl. V závěrečné třetině se červenožlutí hnali za vyrovnáním a šest minut před koncem se dočkali, když Radek Hubáček našel skulinu mezi betony Šindeláře. Poslední slovo ale měli domácí, minutu a čtvrt před koncem vstřelil vítězný gól mladík Vojtěch Tomi. Tři body tak zůstaly v Havlíčkově Brodě.
11.11.2013 17:30, 1. liga ČR - 21. kolo

HC Rebel Havlíčkův Brod

Šindelář – Kolafa, Drtina, Vágner, Jank, Semrád, Korím, Beneš, Zítka – Havel, Polodna, Číp – Říha, Tomi, Berger – Dvořáček, Stach, Maliník – Chlubna, Stehlík, Milfait
3

Rittich – Štebih, Dobrovolný, Kaláb, Kotvan, Čáp, Podlipnik, M. Jícha – Kadlec, Čachotský, Mikeš – Hubáček, Seman, Důras – Vysloužil, L. Jícha, Malec – Krupka, Kuřítko, Přidal
2
Branky a nahrávky: 24. Stach (Semrád, Korím), 29. Číp (Havel, Polodna), 59. Tomi (Říha) – 1. Kadlec (Čachotský, Seman), 54. Hubáček (Čachotský, Čáp). Rozhodčí: Fraňo, Úlehla - Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 5:3. Bez využití V oslabení: 0:0. Diváci: 2743. Střely na branku: 30:32. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Sotva se hráči obou mužstev stačili na ledě v havlíčkobrodské Kotlině dostat do tempa, už se poprvé měnilo skóre. Jakub Kadlec po pouhých jedenačtyřiceti vteřinách nachytal domácího gólmana. Jeho střela z brankové čáry totiž Šindelářovi propadla mezi betony.

Rebelové se snažili o odpověď, když si z levé strany před branku vybruslil Maliník, svižnou střelou ale přestřelil. Pro domácí to byla na delší dobu jediná gólová šance, jelikož Jihlava byla aktivnější a v útočném pásmu trávila kombinacemi podstatně více času. Poté, co obě mužstva promarnila úvodní přesilové hry, bylo horko před oběma brankami. Nejprve hostující gólman Rittich neudržel kotouč nahozený ze středního pásma, a málem tak namazal Milfaitovi na gól. Na druhé straně o chvíli později hasil Šindelář nebezpečnou šanci Malce, který dorážel na brankovišti po přihrávce zpoza branky. Havlíčkobrodský gólman odolal i další pokusům Dukly v závěru třetiny a výrazně se podepsal nad tím, že Rebelové šli do kabin jenom s jednogólovým mankem.

Do druhé části nastoupili Rebelové už s o něco aktivnější hrou a brzy slavili vyrovnání. Ve 24. minutě prošel David Stach přes čtyři hráče Dukly a svoje parádní sólo zakončil střelou z blízka nad Rittichovo rameno u bližší tyče. Jihlava mohla vzápětí odpovědět při přesilové hře, kdy na branku vyslala další porci střel, ale bezúspěšně. A tak Havlíčkobrodští trestali podruhé. Zpoza branky nabil Lukáš Havel Radku Čípovi, který z první z oblasti pravého kruhu překonal přesouvajícího se Ritticha. Od té doby převzali domácí otěže zápasu a na ledě byli mnohem aktivnější, podobně jako Jihlavští v první části. Rittich se musel pořádně činit, když domácí zasypali jeho svatyni řadou střel, po Chlubnově pokusu dokonce zazvonila tyč. Zásluhou jihlavského gólmana se skóre ve druhé třetině už neměnilo, byť k tomu měli domácí útočníci blízko.

Jihlava se ve třetí třetině vrátila do hry a začala Rebelům znovu pořádně zatápět. V úvodu třetiny sice promarnila přesilovou hru pět na tři, ve svém tlaku ale nepolevovala. Blízko srovnání byl Hubáček, když svůj pokus z mezikruží poslal jen pár centimetrů vedle Šindelářovy brány.

S přibývajícími minutami museli domácí definitivně přejít na defenzivní styl hry, aby nebezpečné jihlavské nájezdy ustáli. Šest minut před vypršením šedesátiminutové limitu přesto kapitulovali. Na Kotvana stačil sice ještě Šindelář vyzrát svým betonem, o pár vteřin později ale Dukla založila již úspěšný útok. Po sevření soupeře v pásmu střílel z pravé strany Radek Hubáček a tečovaná střela si našla cestu až mezi betony domácího brankáře.

Když už to vypadalo, že Dukla otočí skóre zpět na svojí stranu, přišel pro hosty pořádný šok. Po nevyužitých šancích Semana a Kuřítka, kdy dokonce puk zůstal chvíli ležet na brankové čáře, než jej Šindelář zalehl, rozhodl na druhé straně kluziště Vojtěch Tomi. Nováček v domácí sestavě vybojoval v rohu puk, vybruslil si do prostoru pravého kruhu a švihem poslal kotouč ke vzdálenější tyči. Jihlavanům už nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře.

Richard Cachnín (HC Rebel Havlíčkův Brod): V první třetině nás zaskočil rychlý gól. Dukla si následně vytvořila tlak, naštěstí nás podržel Filip Šindelář. Na začátku druhé třetiny jsme změnili způsob hry, vstřelili jsme gól a v tu chvíli jsme získali pevnou půdu pod nohama. Za stavu 2:1 jsme měli další stoprocentní šance, bohužel jsme je ale neproměnili. V poslední části jsme chtěli hrát dobře z obrany, ale Jihlava silou vůle šla vyrovnání naproti a vyrovnala. Následně měla po buly další šanci, proto jsme si vzali time-out. Ať už pomohl, nebo ne, v poslední minutě jsme potrestali gólem na 3:2. Myslím, že to bylo s obrovskou dávkou štěstí, protože zápasu by dnes slušela remíza.

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): Jsme samozřejmě zklamaní, že jsme neuhráli alespoň bod. Myslím, že jsme si ho zasloužili. Z mého pohledu utkání rozhodl vyrovnávací gól na 1:1, ten domácí nastartoval. První třetinu jsme byli lepším týmem, po vyrovnání dostali domácí křídla a přidali druhý gól. Je dobře, že naši kluci našli sílu a dokázali srovnat, ale bohužel chyba před koncem nás stála body. Měli jsme v týmu mladé kluky, kteří stále sbírají zkušenosti a derby ještě nehráli. Aspoň viděli, že utkání se dá ztratit i minutu před koncem. Soupeři gratuluji.