2:3sn
(0:0, 0:2, 2:0 - 0:0)

Dukla po samostatných nájezdech podlehla Třebíči

13.11.2013 / Tomáš Lysý

V úvodní třetině zápasu dvaadvacátého kola mezi Jihlavou a Třebíčí bylo k vidění minimum šancí. Po bezbrankové první třetině se diváci na Horáckém stadionu dočkali prvního gólu dvě minuty po začátku druhé dvacetiminutovky, kdy se po přihrávce Křivohlávka trefil Tomáš Fořt. O osm minut později zvýšila Třebíč svoje vedení, když využil chyby v rozehrávky Dukly Jan Křivohlávek. Domácí ve třetí třetině zlepšili svoji hru. Nejprve snížil Michal Důras a osm minut před koncem vyrovnal svým prvním gólem v sezoně Miha Štebih. Protože se v prodloužení nerozhodlo, o vítězi musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich byla díky gólu Martina Čecha úspěšnější Horácká Slavia a připisuje si tak extra bod navíc.
13.11.2013 17:30, 1. liga ČR - 22. kolo

Sáblík – Dobrovolný, Kotvan, Kaláb, Podlipnik, Mocek, Štebih, Jícha M., Tobola H. – Čachotský, Mikeš, Malec – Velecký, Hubáček, Důras – Kuřítko, Seman, Kadlec – Prokš, Přidal
2

SK Horácká Slavia Třebíč

Falter – Dlapa, Rangl, Peroutka, Dietz, Čejka, Přibyl – Laš, Dolníček, Čuřík – Mikeska, Nahodil, Vondráček – Fořt, Křivohlávek, Kaut – Čech, Kadela, Paták
3
Branky a nahrávky: 43. Důras (Seman, Kotvan), 52. Štebih – 22. Fořt (Křivohlávek), 30. Křivohlávek, rozhodující nájezd Čech. Rozhodčí: Hribik, Doležal – Kis, Svoboda. Vyloučení: 1:4. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 2758. Střely na branku: 35:24. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.

První minuty zápasu žádnou výraznější šanci nepřinesly a ani v dalším průběhu první třetiny neměli gólmani příliš práce. Již v páté minutě si vyzkoušela Třebíč přesilovou hru, ale přes pozornou obranu Dukly se k pořádnému zakončení nedostala. I po návratu vyloučeného Mocka na led se hra obou týmů nezlepšila, k vidění bylo dost nepřesností na obou stranách. První vážnější ohrožení branky měl na svědomí Vondráček, který se nejlépe zorientoval v závaru před brankou Sáblíka a vystřelil, gólmana domácích však nepropálil. Také Jihlava si vyzkoušela hru v početní převaze, jenže stejně jako soupeř byla v přesilovce bezzubá. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu

Po třiadevadesáti vřetinách hry ve druhé třetině se už stav zápasu měnil. Křivohlávek na pravém kruhu vybojoval puk a přihrál jej Tomáši Fořtovi. Ten se posunul blíže k brance a ranou kolem vyrážečky Sáblíka poslal hosty do vedení - 0:1. Krátce nato byl vyloučen třebíčský Rangl, ale ani druhá přesilovka nevyšla Dukle podle představ. Třebíč se bez problémů ubránila, a poté v plném počtu hráčů nadále ohrožovala Sáblíka. V polovině hry vedla Horácká Slavia již o dvě branky. Tobola nepřesně rozehrál puk, na pravém kruhu jej zachytil Jan Křivohlávek, popojel s ním do středu a přesnou ranou vstřelil svůj pátý gól v sezoně - 0:2.

A pro domácí mohlo být ještě hůře. Po individuální akci Nahodila se k puku dostal Mikeska. Jeho střelu Sáblík dobře vyrazil a následnou dorážkou netrefil poloodkrytou klec Dlapa. Na konci druhé dvacetiminutovky jel Nahodil s Vondráčkem sám proti jednomu hráči soupeře. Druhý jmenovaný se po přihrávce svého spoluhráče již připravoval ke střele, nakonec však nezakončil, protože mu puk na poslední chvíli přeskočil hokejku.

Do třetí třetiny však nastoupila Jihlava jako vyměněná a od začátku napadala rozehrávku hostů. Její aktivita přinesla ovoce tři minuty po zahájení třetiny. Kotvan od modré tvrdě vypálil a vyprášil levý beton Faltera, od kterého se puk odrazil mezi kruhy. Tam se nejlépe zorientoval Seman, poslal puk na pravou stranu a Michal Důras neměl problém trefil odkrytou část branky - 1:2. Po kontaktním gólu nabrala hra grády. Na druhé straně Paták těsně minul levou tyčku. Krátce nato najížděl z pravé strany na Faltera kapitán domácích Čachotský, ale zkušený gólman Třebíče si situaci u levé tyče pohlídal.

V další šanci Třebíče byl znovu Paták, ale nejprve napálil jen Sáblíka a poté prošel puk odražený od jeho pravé nohy těsně vedle tyčky. O minutu později mohl Důras vstřelit svůj druhý gól v zápase, když dobře tečoval střílenou přihrávku Semana, ale Falter podržel Třebíč. Jednapadesátou minutu okořenila pěkná individuální akce Vondráčka, který v situaci jeden na jednoho udělal před Podlipnikem efektní otočku a vypálil, ale znovu těsně netrefil branku. Za padesát vteřin tak přišel trest v podobě vyrovnání. Miha Štebih zachytil na útočné modré puk, vystřelil a Falter, který toho zřejmě moc neviděl, nestačil na jeho pokus reagovat - 2:2.

Protože Dukla nevyužila ke konci zápasu přesilovou hru, šel zápas do prodloužení. Během pěti minut ale ani jeden z týmů vážněji neohrozil soupeřova gólmana. O vítězi zápasu tak musely rozhodnout samostatné nájezdy. Jako první jel Čachotský, ale svůj typický blafák do bekhendu nepředvedl a při zakončení pod horní tyčku přestřelil. Na druhé straně sjel Čuříkovi puk z hole. Úspěšný nebyl ani Důras, který skulinku mezi betony Faltera nenašel. Za Třebíč se ve druhé sérii trefil přesně do pravého horního rohu Martin Čech. Protože následně neuspěl se stejným provedením Velecký, odváží si Třebíč z Jihlavy dva body za vítězství 2:3 po samostatných nájezdech.

Kamil Pokorný (SK HS Třebíč): Musím poděkovat hráčům, jakým způsobem ten zápas odpracovali. První dvě třetiny úplně excelentně. Soupeř má vysokou kvalitu, doslova z něj šel strach s těmi výsledky a výkony. My jsme ho ale prakticky k ničemu nepustili, dali jsme dva góly. Možná bude někomu vrtat hlavou, že po takové druhé třetině bychom mohli získat tři body, ale to je hokej a ten se hraje šedesát minut. Jihlavské góly nepadly po našich systémových chybách, ty padly trošku se štěstím. Hlavně ten Štebihův gól od modré. To ale tak někdy je, že to jenom tak hodí a trefí víko. Ale zvládli jsme to. Ustáli jsme i hodně přísné vyloučení – to si neodpustím říct - protože ta samá situace byla i na druhé straně. To, že jsme to zvládli je tím, že celé mužstvo dřelo jako koně. Nájezdy jsme zvládli. Moc často se nám to nestává, teď se nám to dvakrát podařilo. Jsem za to rád a myslím, že máme dva body zaslouženě.

František Zeman (HC Dukla Jihlava): My jsme do utkání nevstoupili tak, jak jsme si řekli před zápasem. Dvě třetiny byl soupeř jasně lepší. My jsme si mezi druhou a třetí třetinou řekli v kabině zvýšeným hlasem některé věci a do třetí třetiny nastoupil úplně jiný tým. A bylo to na ledě hned vidět. Srovnali jsme skóre. Mohli jsme uspět v prodloužení, kdy hostující hráč jasně vyhodil kotouč dva metry do sítě, ale rozhodčí se neshodli, že to má být vyloučení. Podle mého názoru jsme měli hrát přesilovku. No a nájezdy jsou o štěstí. My jsme je nezvládli, nedali jsme ani gól a soupeř ano. Proto je mu mu třeba pogratulovat ke dvěma bodům.