4:1
(2:1, 1:0, 1:0)

Dukla podlehla brodským Rebelům i na jejich ledě

28.08.2008 / Eva Streichsbierová

S Vratislavem Vajnerem v brance a dalšími mladíky v sestavě odcestovali hokejisté jihlavské Dukly do Havlíčkova Brodu k dalšímu předsezónnímu derby. Domácí Rebelové se během úvodních devíti minut dostali do dvoubrankového vedení a nakonec vyhráli hladce 4:1. Za Jihlavu byl střelecky úspěšný pouze obránce Filip Bílek.
28.08.2008 18:00, Přípravné zápasy - 11. kolo

HC Rebel Havlíčkův Brod

4

Vajner - Malena, Bílek, Kašpar, Novák, Štrach, Rosendorf - Man, Bakus, Rytnauer - Suk, Hanzal, Jonáš - Pometlo, Hradecký, Říha - Dvořák
1
Branky a nahrávky: 2. Ondráček (Špelda), 9. Varga (Endál), 23. Svoboda (Holec), 44. Borovanský (Vojtěch Němec) - 10. Bílek (Bakus, Man).

Dukla sehrála s Rebely podobné utkání jako začátkem srpna na domácím ledě. A navíc s úplně stejným výsledkem. „Byl to pro nás další těžký test, dobrý zápas,“ zhodnotil duel asistent hlavního kouče Roman Mejzlík.

V tom, proč se jeho svěřencům nepodařilo ani na druhý pokus porazit rivala z Havlíčkova Brodu, měl naprosto jasno. „Rozhodly naše individuální chyby, kterých jsme udělali strašně moc,“ povzdechl si. „A soupeř je uměl výborně využívat. Neříkám, že proměnil všechny, ale bylo jich dost,“ dodal.

Jihlava se za celé utkání trefila pouze jednou, a to po střele obránce Filipa Bílka v přesilovce. Jinak se ovšem Dukle hra v početní výhodě hrubě nedařila. Během souboje dokonce promarnila dvě dvojnásobné přesilovky.

„Na tom samozřejmě musíme zapracovat,“ pokyvoval hlavou Mejzlík. „Pořád hledáme vhodné typy do těchto situací. Dneska tam byl třeba Jirka Man, který měl hodně střel, bohužel ani jedna neskončila gólem,“ povzdechl si.

Navíc znovu trápila jihlavský tým obrana. „Ale tím nechci říct, že je to jenom na obráncích, to je věc všech pěti hráčů, kteří jsou na ledě. Tohle prostě musíme pilovat pořád dokola,“ uvedl Dvořákův asistent. „Oproti zápasu s Třebíčí se dnes hra obrany určitě nezlepšila,“ dodal.

Na závěr čtvrtečního přípravného derby si oba týmy vyzkoušely také samostatné nájezdy. Dukla se v nich netrefila ani jednou, za Havlíčkův Brod byl úspěšný Miroslav Třetina.