6:3
(2:0, 1:1, 3:2)

Dukla porazila Most a upevnila si třetí pozici v tabulce

22.01.2014 / Tomáš Lysý

Po vítězství v Benátkách chtěla Dukla získat tři body také proti Mostu a od první třetiny šla jasně za vítězstvím. V úvodní periodě se v desáté minutě během šestadvaceti vteřin trefili Adam Zeman s Filipem Semanem. Další dvacetiminutovka pak přinesla jeden gól na obou stranách. Závěrečnou periodu začala Jihlava výborně a po druhém gólu Adama Zemana a trefě Ondřeje Malce utekla svému soupeři na rozdíl čtyř gólů. Most sice dvěma rychlými brankami snížil, více však již nedokázal, a sedm minut před koncem pojistil tři body pro červenožluté Michal Velecký.
22.01.2014 17:30, 1. liga ČR - 42. kolo

Rittich – Zadražil, Mocek, Dobrovolný, Podlipnik, Čáp, Kaláb, Štebih – Prokš, Zeman, Čachotský – Seman, Hubáček, Důras – Malec, Velecký, Kuřítko – Štěpánek, Mikeš
6

HC Baník Most

Hanuljak – Pavelka, Tůma, Hora, Čížek, Havelka, Kasal – Bojer, Vlček, Smolka – Zavřel, Písařík, Kafan – Nedrda, Slavíček, Sedláček – Homer
3
Branky a nahrávky: 10. Zeman (Čachotský, Hubáček), 10. Seman (Mocek, Důras), 36. Dobrovolný (Velecký, Důras), 41. Zeman (Čachotský, Štěpánek), 45. Malec (Velecký, Kuřítko), 53. Velecký (Důras, Seman) – 37. Kafan, 46. Vlček (Bojer, Smolka), 47. Slavíček (Nedrda). Rozhodčí: Blecha – Klein, Toman. Vyloučení: 4:4. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1568. Střely na branku: 48:24. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:3, 6:3.

Hned první vteřiny zápasu naznačily, jakým směrem se bude první třetina ubírat. Seman ujížděl na gólmana Hanuljaka, ale byl tísněn obráncem a svoji akci nedotáhl do úspěšného konce. Most sice zahrozil v situaci dva na jednoho, kdy Štebih na poslední chvíli zblokoval střelu Smolky do ochranné sítě, jinak byla ale Jihlava lepší. Zeman před brankou zhruba o půl metru nedosáhl na pas Čachotského, po další hezké akci se neprosadil z pravého kruhu Čáp a aktivitu Dukly zakončil střelou z mezikruží Důras a dorážkou ze stejného místa Hubáček, Hanuljak však držel svůj tým nad vodou. V přesilové hře ale už inkasoval. Adam Zeman se trefil z první ze svého typického místa na levém kruhu po perfektním pasu kapitána Čachotského - 1:0.

Neuběhla ani půlminuta a červenožlutí už vedli o dvě branky. Důras našel na levém kruhu Mocka, který nevystřelil, ale počkal si, až mu mezi kruhy najede Filip Seman, který neměl problém doklepnout puk do volné klece, protože Hanuljak se nestihl přesunout na střed branky. V další přesilové hře zápasu Dukla svého soka neohrozila. Také Mostečtí si vyzkoušeli na konci úvodní periody přesilovku, ve které byl blízko gólu Bojer, jenže útočník hostů branku přestřelil.

První šanci druhé části měl již při hře pět na pět Zavřel, který se řítil zleva na Ritticha, jenž byl na místě. Na druhé straně trefil Malec tvrdou ránou jen bránícího hráče. Před polovinou zápasu přestála Dukla téměř v kuse šest minut hry v oslabení, aby při své přesilovce vsítila třetí gól. Odražený puk po střele Veleckého napálil Jiří Dobrovolný od modré dělovou ránou mimo dosah gólmana - 3:0. Most ale vzápětí snížil, když Kryštof Kafan získal ve středním pásmu puk a své sólo zakončil trefou mezi betony gólmana domácích - 3:1.

Závěrečnou třetinu začali červenožlutí výborně a po půlminutě hry přidal svůj osmadvacátý gól v sezoně Adam Zeman. Nejlepší šutér Dukly doklepl s lehkostí sobě vlastní přihrávku Čachotského mezi betony Hanuljaka - 4:1. Když přidal o čtyři minuty později pátou branku Jihlavy Ondřej Malec, zdálo se být rozhodnuto. Jihlavský bijec zakončil pohlednou kombinaci Kuřítka s Veleckým střelou nad vyrážečku gólmana Mostu - 5:1.. Jenže během následujících sto třiceti vteřin zvedali Severočeši dvakrát ruce nad hlavu. Nejprve s trochou štěstí překonal Ritticha zblízka u levé tyče Filip Vlček – 5:2. Vzápětí našel kapitán hostí Nedrda mezi kruhy Bohumila Slavíčka, který si popojel blíže k brance Dukly a snížil na rozdíl dvou gólů - 5:3.

Hráče s ježkem na prsou dva rychlé góly nevykolejily, právě naopak. Důras předložil puk Semanovi, jehož střela z nulového úhlu projela pouze kolem brankové čáry. Mostečtí se znovu dostali ke slovu, ale když ani po svou slibných příležitostech Smolka zblízka neprostřelil Ritticha, musel přijít trest. Třetí přesilovku Jihlavy v zápase využil Michal Velecký. Útočník s číslem 66 neměl problém u pravé tyče zamést za záda Hanuljaka lahůdkovou přihrávku Michala Důrase, který si připsal třetí asistenci v zápase - 6:3. Když Důrasovu střelu k pravé tyči tři minuty před koncem vytěsnil dobrým zákrokem muž v masce Mostu, skončilo utkání vítězstvím Jihlavy 6:3. Dukla si tak nejen upevnila třetí pozici v tabulce, ale i stáhla náskok druhé Olomouce na rozdíl tří bodů.

Radek Mrázek (HC Most): Musím domácím pogratulovat k vítězství, myslím si, že si ho zasloužili. Od začátku nám dělali problémy svým pohybem, byli důraznější. Nás už v několikátém zápase srážejí hrubé individuální chyby obrany a nedůraz při pokrytí soupeře. Stojí nás potom strašně moc sil pokoušet se s tím výsledkem něco udělat. V závěru už si to domácí zkušeně pohlídali. K vyloučení, které předcházelo šestému gólu, se nebudu vyjadřovat, ale musím domácím i tak pogratulovat.

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): Úvod utkání byl trochu opatrný, ale potom si myslím, že hokejové věci tam byly. Ty dvě branky byly dobrý. Druhá třetina byla poznamenaná našimi častými vyloučeními, samozřejmě se pak soupeř dostal do příležitostí. Takže ta z našeho pohledu nebyla dobrá. Vstup do třetí třetiny – výborný. Zase jsme začali hrát, ale soupeř má šikovné hráče na kotouči, kteří dokázali využít každou naši chybu. My jsme se dostali zbytečně do problémů tím, že jsme tam měli chvilkové nedůslednosti. Potom v jednu chvíli vznikla taková panika, že jsme to od sebe jen mlátili, což bylo úplně zbytečný.