5:2
(1:0, 3:0, 1:2)

Dukla porazila v prvním přípravném zápase Pardubice

30.07.2013 / Tomáš Lysý

První přípravný duel před novou sezonou zvládli hokejisté Dukly na jedničku. Na svém ledě přivítali extraligové Pardubice a už v osmé minutě se dostali do vedení, když se prosadil Viktor Ujčík. Jihlava rozhodla o svém vítězství ve druhé třetině, kdy se postupně trefili Michal Důras, Tomáš Čachotský a Michal Velecký. Ve třetí části sice hosté lehce zdramatizovali zápas, když vstřelili dva góly, ale závěrečné slovo měli červenožlutí. V poslední minutě se totiž opět trefil Michal Velecký.
Po skončení zápasu následovaly samostatné nájezdy, které také vyhrála Dukla, když jediným úspěšným střelcem byl Radek Hubáček.
30.07.2013 17:30, Přípravné zápasy - 0. kolo

Rittich – Zadražil, Andersons, M. Jícha, Dobrovolný, Kolda, Podlipnik, Štebih, Kaláb – Kadlec, Hubáček, Ujčík, Velecký, Pěška, Malec, Zeman, Čachotský, Kuřítko, Mikeš, Krupka, Důras
5

HC Dynamo Pardubice

Růžička – Píša, Kočí, Benák, Ďaloga, Čáp, Mocek, Drtina, Zdráhal – Sýkora, Marha, Somík, Radil, Kousal, Starý, Tybor, Číp, Semerád, Veselý, Březina, Musil
2
Branky a nahrávky: 8. Ujčík (Podlipnik, Důras), 23. Důras, 31. Čachotský (Kadlec, Dobrovolný), 32. Velecký, 60. Velecký (Malec) – 46. Somík (Sýkora, Marha), 57. Starý (Benák). Rozhodčí: Hejduk - Guth, Rittich. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 862. Střely na branku: 29:30. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 5:2.

Úvodní část zápasu patřila jihlavské Dukle. Již po třiadvaceti vteřinách vyzkoušel pozornost Růžičky obránce Dobrovolný, ale gólmana Pardubic nepřekvapil. I nadále měla Jihlava více ze hry. Ve čtvrté minutě střílel při přesilovce domácích do modré Zadražil, na brankovišti stínící Zeman pak přihrál puk před branku, dorážku Čachotského stačil na poslední chvíli zneškodnit hostující strážce svatyně. V sedmé minutě si najel před branku Pardubic Viktor Ujčík, při zakončení mu ale sjel puk z hole. Jeho chvíle přišla o půlminuty později, kdy před brankou tečoval za záda Růžičky střelu Podlipnika - 1:0. První velká příležitost hostů přišla při chybě v rozehrávce Dukly. Napadající Březina získal mezi kruhy kotouč, jeho střela však šla těsně mimo. Konec úvodní dvacetiminutovky se nesl ve znamení tlaku Pardubických, Marha se dostal na pravém kruhu k volnému puku, ale vyprášil jen výstroj Ritticha. O chvilku později pak zamířil Benák těsně mimo. Do kabin tak šli spokojenější červenožlutí.

Hned ze začátku druhé dvacetiminutovky měl velkou druhou velkou příležitost Josef Marha, když jel po přihrávce Somíka sám na Ritticha, který předvedl výborný zákrok. Platilo tak otřepané nedáš – dostaneš. Další staronový hráč v útoku domácích, Michal Důras, ujel po levé straně obráncům Pardubic a svůj výpad zakončil přesně k tyči - 2:0. Jihlava byla nadále nebezpečnější a měla k dispozici přesilovou hru, kterou nevyužila. Stejně se vedlo na druhé straně hostům. V polovině utkání bylo nařízeno trestné střílení za faul na unikajícího Radoslava Tybora. Třiadvacetiletý slovenský útočník se rozjel na Ritticha, levý horní roh jeho klece ale netrefil. Během následujících minuty a půl se tak prosadila dvakrát Dukla. Nejprve využil přihrávku Kadlece Tomáš Čachotský, který si najel mezi kruhy a vstřelil třetí gól domácích - 3:0. Čtvrtý zásah do černého přidal Michal Velecký. Před brankou se k němu dostal odražený puk a útočník červenožlutých potvrdil pověst kanonýra - 4:0.

V poslední části tempo hry lehce opadlo a ve hře bylo vidět o něco více nepřesnosti. V pětačtyřicáté minutě hráli Pardubičtí třetí přesilovou hru, kterou už využili. Po akci Marhy se Sýkorou se puk dostal k Radovanu Somíkovi, který nadvakrát překonal Ritticha - 4:1. Nedlouho poté dostal Musil krásnou přihrávku od Veselého, gólman Dukly však předvedl výborný zákrok. Na druhé straně se mohl radovat Kadlec, jenže Růžička byl proti a napodruhé puk zkrotil. Tři minuty před koncem snížili hosté na rozdíl dvou branek, když se před brankovištěm prosadil Jan Starý – 4:2. Poslední slovo měli červenožlutí. Po přihrávce Malce tečoval puk za záda gólmana Pardubic Michal Velecký – 5:2.

Jihlava poté zdolala před slušnou návštěvou přípravného zápasu svého soka i na samostatné nájezdy, které následovaly bezprostředně po skončení zápasu. Ve čtvrté sérii se prosadil Radek Hubáček, mířící přesně mezi betony Růžičky. Na druhé straně naopak svůj pokus nedal Jan Starý, stejně jako předtím jeho spoluhráči Sýkora, Somík a Marha.

Zdeněk Venera (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): Jihlava dnes vyhrála zaslouženě. Na konci první třetiny jsme mohli vyrovnat, ale svoje šance jsme nevyužili. Naopak soupeř ve druhé třetině prakticky rozhodl o své výhře, byl dvě třetiny lepší. My můžeme být jen rádi, že šlo o přípravný zápas.

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): Nám se utkání vydařilo, ale šlo o přípravný zápas, takže bych výhru moc nepřeceňoval. V poslední třetině už jsme začali chybovat, ale jsem rád, že jsme utkání dotáhli do vítězného konce.