9:3
(1:0, 6:2, 2:1)

Dukla rozstřílela Ústí a připsala si nejvyšší domácí výhru v sezoně

07.12.2013 / Tomáš Lysý

Dukla začala utkání třicátého kola první ligy lépe a už po dvou minutách se dostala do vedení, když se trefil Martin Vysloužil. Patnáct stovek diváků na stadionu si muselo na další přesné zásahy počkat do druhé třetiny. Po gólech Michala Důrase a Tomáše Čachotského se dostala Jihlava již do třígólového vedení. Přesně v polovině třicáté čtvrté minuty padlo za dvaasedmdesát vteřin pět gólů - tři do sítě Ústí a dva na opačné straně. Tečku za druhou částí udělal proměněným trestným střílením Marek Prokš. Lvi sice na začátku druhé třetiny ještě jednou skórovali, ale konečné slovo měl opět domácí tým. Nejprve vstřelil svůj druhý gól v zápase Tomáš Čachotský, a poté dokonal Marek Prokš nejvyšší domácí výhru Dukly v probíhající sezoně.
07.12.2013 17:30, 1. liga ČR - 30. kolo

Rittich – Dobrovolný, Zadražil, Mocek, Podlipnik, Čáp, Kotvan, Štebih – Čachotský, Mikeš, Prokš – Důras, Hubáček, Haluza – Velecký, Vysloužil, Kuřítko – Krupka, Malec
9

HC Slovan Ústí nad Labem

Petrásek (35. Dlouhý) – Sklenička, Pavlík, Brož, Holomek, Černý, Smetana, Vobořil – Kloz, Roubík, Tůma – Vávra, Loskot, Rod – Baránek, Hanzl, Boháč – Dostálek, Přeučil, Pořický
3
Branky a nahrávky: 2. Vysloužil (Velecký), 24. Důras (Hubáček, Haluza), 31. Čachotský (Malec, Krupka), 34. Malec (Čachotský, Krupka), 35. Hubáček (Důras, Haluza), 35. Prokš (Mikeš, Čáchotský), 38. Prokš (TS), 46. Čachotský (Malec, Krupka), 53. Prokš (Štebih, Čáp) – 34. Boháč (Hanzl, Černý), 35. Vávra, 42. Baránek (Boháč, Hanzl). Rozhodčí: Jeřábek – Adamec, Poruba. Vyloučení: 6:10. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1523. Střely na branku: 40:21. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:2, 7:2, 7:3, 9:3.

Dukla vstoupila do zápasu se Lvy bleskově a už po dvou minutách se radovala z gólu. Domácí vyhráli buly, Velecký posunul puk na Martina Vysloužila, který zblízka otevřel skóre zápasu - 1:0. O chvilku později sebral střelci prvního gólu další přesný zásah obránce Smetana, který zastoupil svého gólmana a zblokoval střelu mimo tři tyče. K vidění byl sice pohledný hokej, ale bez vážnějších šancí. Ve třinácté minutě Jihlava přitlačila svého soka a gólman Petrásek se měl co otáčet, aby zlikvidoval pokusy Důrase či Zadražila. Ústí mělo šanci při přesilovce domácích, kdy se Pořícký dostal k puku, bleskově založil útok a v situaci dva na jednoho vystřelil, jenže těsně minul pravou tyčku. Na konci první části se ještě hezky uvolnil na pravém kruhu Hubáček, ale mířil jen do gólmana.

Další góly tak přišly až ve druhé třetině. Na začátku čtyřiadvacáté minuty využili domácí zásluhou Michala Důrase dvojnásobnou přesilovku, když zkušený útočník doklepl do branky střelu Hubáčka - 2:0. Po sérii vyloučení hráli červenožlutí opět přesilovou hru, ale volný Důras se tentokrát dorážky před brankou nedočkal a síť nerozvlnil ani krátce poté, když v jasné pozici u levé tyče promáchl puk. Půl minuty po polovině zápasu vedli domácí již o tři branky. Po hezké kombinaci Malce a Krupky se zblízka trefil Tomáš Čachotský – 3:0. O chvíli později mohl snížit Tůma, jenže osamocen z pravého kruhu trefil jen Ritticha.

Gól Ústí přišel až o tři minuty později a odstartoval tak gólostroj, kdy během dvaasedmdesáti vteřin padlo pět branek. V čase 33:30 se prosadil Daniel Boháč, který šťastně tečoval střelu Martina Hanzla k pravé tyči domácí klece - 3:1. Za devatenáct vteřin Dukla znovu vedla o tři góly, když po buly získal puk Čachotský, posunul jej na Ondřeje Malce, jenž při svém úniku překonal Petráska bekhendovou střelou pod horní tyč - 4:1. Sekundu po začátku čtyřiatřicáté minuty se situace téměř opakovala. Jihlava vyhrála buly, Důras rychle našel na modrém pásmu Radka Hubáčka, a ten prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 5:1. Od tohoto gólu uplynulo přesně patnáct vteřin. Buly tentokrát vyhráli hosté, dostali se před branku Ritticha a Tomáš Vávra po několika odrazech puku zblízka vstřelil druhý gól svého týmu - 5:2. Konečné slovo v tomto krátkém úseku hry měli znovu hráči s ježkem ve znaku. Mikeš posunul puk na Marka Prokše. Mladý útočník přejel modrou čáru, nic nevymášlel, v levém kruhu vystřelil a puk skončil přesně v levém horním rohu ústecké svatyně - 6:2. To už bylo moc i na gólmana hostů Petráska, který zlostně odjel na střídačku. Nutno říct, že jeho spoluhráči mu při inkasovaných brankách vůbec nepomohli. Na góly bohatou druhou třetinu uzavřel znovu Marek Prokš, který se při návratu na led z trestné lavice dostal k puku a upaloval sám na Dlouhého. Při zakončení byl ale zahákován a rozhodčí jasně zkřížil ruce na znamení trestného střílení. Faulovaný útočník si počínal jako zkušený mazák, rozhýbal nerozchytaného Dlouhého a následně mu zasunul puk mezi betony - 7:2.

Poslední branku hostů v utkání zaznamenal na začátku třetí třetiny Martin Baránek. Hanzl posunul puk na Boháče, ten jej zavezl do útočného pásma a dvaadvacetiletý útočník celou nenápadnou akci svého týmu gólově zakončil - 7:3. O čtyři minuty později přidala Dukla v pořadí již osmý gól, když podruhé v zápase využila přesilovou hru. Krupka našel u levé tyče Malce, ten posunul kotouč na druhou stranu, kde jej zametl do opuštěné klece Tomáš Čachotský a načal tak svoji druhou padesátku bodů v této sezoně - 8:3. Z posledního gólu budou mít určitě radost pokladníci Dukly, protože Marek Prokš završil hattrick. Štebih vystřelil a hůl domácího střelce nadzvedla puk, který následně přeletěl záda Dlouhého a skončil v síti - 9:3. Hosté se soustředili pouze na to, aby jejich debakl nebyl dvouciferný. I přes několik šancí domácích v podání Haluzy nebo Důrase se jim dílčí úkol splnit podařilo. Jihlava si i tak připsala svoji dosavadní nejvyšší výhru v sezoně, když poprvé v této sezoně nastřílela soupeřově týmu devět gólů. Ústečtí Lvi naopak potvrdili nevyrovnanost výkonů, když v posledních šesti zápasech střídají pravidelně výhru a porážku.

František Zeman (HC Dukla Jihlava): Myslím si, že od samého začátku jsme měli utkání jasně pod kontrolou. Dominovali jsme ve výborném pohybu po celé ploše, to nejspíš rozhodlo. Naše touha po vítězství byla daleko daleko větší jak u Slovanu. To jsme předvedli i ve druhé třetině, kdy jsme se dokázali prosadit střelecky a i některými hokejovými akcemi. Bohužel jsme se třikrát dopustili špatného střídání a hry v šesti. Musíme si na videu rozebrat, jak hráči na led naskákali brzy a špatně si rozebrali soupeře. Jednou jsme udělali chybu i my s kolegou, to bereme na sebe. Soupeř to naštěstí nepotrestal. Myslím si, že jsme celé utkání – jak oslabení, tak přesilovky a hru pět na pět – odehráli dobře.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústečtí Lvi): Hodnotím utkání hodně špatně, protože jsme málem dostali deset gólů. Už je to takhle podruhé venku. Musím říct, že mužstvo, které nemá herní kázeň, morálku a disciplínu, nemůže vyhrávat. U nás se právě toto v utkání s Jihlavou projevilo a výsledek je takový, jaký je. Dva dny jsme se připravovali na to, že přijedeme bránit, ale nešlo to. Když máte takový počet vyloučených, tak to je pak těžké. Myslím, že ta první třetina ještě šla, ale pak jsme měli během pár minut asi čtyři vyloučené hráče a celé se nám to zbortilo. Blahopřeju domácím.