3:5
(0:1, 2:3, 1:1)

Dukla se veze na vítězné vlně. S bravurou zvládla utkání na horkém havířovském ledě

21.10.2013 / Petr Miklas

Klání mezi Havířovem a jihlavskou Duklou se zpočátku nezdálo býti přílišnými brankovými hody. V úvodním dějství se trefil pouze Tomáš Kaláb. Druhá perioda však přinesla zcela odlišnou hokejovou podívanou, příchozí fanoušci mohli jásat hned u pěti brankových momentů. Zlomovým momentem utkání byla pravděpodobně branka Adama Zemana, který navyšoval vedení Dukly na 4:2. Ve třetí třetině přidal agilní jihlavský forvard svůj druhý přesný zásah. Zhruba pět minut před koncem duelu domácí snížili, avšak více se jim již nepodařilo. Svěřenci Petra Vlka vezou na Vysočinu zasloužené 3 body za vítězství 5:3.
21.10.2013 18:00, 1. liga ČR - 14. kolo

AZ Heimstaden Havířov

Daneček – Bezuška, Vosátko, Roupec, Graca, Krisl, Klimíček, Koma – Kanko, Pechanec, Sztefek – Daneček, Šlahař, Jakúbek – Klimša, Říčka, Maruna – Škumát, Marosz, Kolařík, Rimmel
3

Sáblík – Dobrovolný, Štebih, Mocek, Podlipnik, Kotvan, Kaláb, Jícha M. – Čachotský, Zeman, Mikeš – Důras, Velecký, Seman - Březina, Kadlec, Malec – Kuřítko, Jícha L., Krupka
5
Branky a nahrávky: 29. Koma, 33. Marosz (Roupec, Krisl), 56. Klimša (Maruna) – 8. Kaláb (Čachotský, Mikeš), 25. Důras (Podlipnik), 30. Seman (Velecký), 34. Zeman (Mikeš, Čachotský), 45. Zeman (Mikeš). Rozhodčí: Vampola – Kajínek, Zídek. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 2113. Střely na branku: 33:27. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:5, 3:5.

Azet začal zápas aktivněji, hned po úvodním buly se před Sáblíka hnal Kanko, ale dostal se do těžkého úhlu a hostujícího brankáře nepřekonal. V 8. minutě přišla velká příležitost Jihlavy, Důras se dostal ke střele z první, ale Daneček jeho ránu vytěsnil mimo tyče. Přesto to byli hosté, kdo šel do vedení, když Tomáš Kaláb využil střelou od modré čáry přesilovku. Po první třetině tak hosté vedli 0:1.

Začátek druhé části přinesl velkou šanci domácích k vyrovnání, kdy Klimša pálil do poloodkryté branky, ale Sáblík se rychle přesunul a betonem šanci zneškodnil. A tak to naopak byla Dukla, která přidala druhou branku při přesilovce – Michal Důras napřáhl od modré a trefil se přesně mezi Danečkovy betony.

První gól Havířova přišel na začátku 29. minuty, když si Jaroslav Koma udělal z obránců Jihlavy tréninkové kužely, dostal se před Sáblíka a střelou mezi betony jej překonal. O chvíli později mohlo být na domácích tribunách ještě veseleji, když se do brejku dostal Marosz, vymíchal Sáblíka, ale puk do sítě nedostal.

Po této šanci se opět potvrdilo pravidlo nedáš – dostaneš. Po sporné situaci ve středním pásmu se k puku dostali hosté a se štěstím došťouchali puk za brankovou čáru. Šťastným střelcem byl Filip Seman. Snížení domácích přišlo ve 33. minutě při přesilovce 5 na 3, když si Rostislav Marosz našel vyražený puk a poslal jej do branky.

Ale opět přišla rychlá odpověď Dukly – Adam Zeman nabruslil před Danečka a rychlou střelou zápěstím jej překonal, trefil se přesně do levého horního růžku jeho branky. V závěru třetiny měl AZ ještě přesilovku, ale využít ji nedokázal. Po dvou třetinách tak platil stav 2:4.

Třetí třetina začala poměrně vlažně, až na začátku 44. minuty hledal Kolařík před brankou Marosze, ten však promáchl a z šance nic nebylo. O minutu později ukázal Adam Zeman, proč je nejlepším střelcem Jihlavy – dostal přihrávku od zadního mantinelu a z první se trefil přesně k levé tyči Danečkovy branky.

O šest minut později mohl snížit Jakúbek, který sjel před branku a dorážel volný puk, ale mířil nad. V 56. minutě dokázal Azet zásluhou Davida Klimši využít přesilovku a dostal se tak na rozdíl dvou branek. Dvě a půl minuty před koncem měl na hokejce gól Jan Daneček, který mířil do odkryté branky, ale trefil jen hůl Jihlavského obránce. Nic dalšího se už nestalo a tak si Dukla poměrně zaslouženě odváží tři body za vítězství 3:5.

Jan Daneček (trenér HC AZ Havířov): Dneska nás čekal velmi těžký soupeř. Jihlava mi připadala bruslivější a především uměla využít svých šancí. Rozhodující moment byl, když nám hosté utekli na 2:5, pak už si zápas zkušeně pohlídali. Opět rozhodlo proměňování šancí. Hráči teprve sbírají zkušenosti s 1. ligou, ale trefit prázdnou branku by měli i ve druhé.

Petr Vlk (trenér HC Dukla Jihlava): My jsme odehráli zápas velmi dobře, co se týče pohybu a důrazu v obranném pásmu. Soupeř nás zlobil v přesilových hrách, které jsme mu hloupě nabídli. Hru 5 na 5 jsme měli dobře pod kontrolou.