1:0p
(0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)

Dukla si odváží z Českých Budějovic bod za prohru v prodloužení

30.09.2013 / Matěj Mayer

Sedmé kolo první ligy zavedlo Duklu na led českobudějovického Motoru. Blízko ke gólu měl v sedmé minutě Adam Zeman, který před odkrytou klecí trefil jednoho z obránců soupeře. Ani ve druhé třetině diváci v Budvar aréně gól neviděli, Michal Důras rozezvučel pouze břevno. I ve třetí části stála proti červenožlutým branková konstrukce, Roman Mikeš trefil opět břevno a Marek Prokš tyč. Protože se ani domácí neprosadili, šel zápas do prodloužení. V něm využil přesilovku z konce třetí třetiny Antonín Melka. Tým kapitána Tomáše Čachotského si tak odváží z jihu Čech bod za prohru 0:1 v prodloužení.
30.09.2013 17:30, 1. liga ČR - 7. kolo

ČEZ Motor České Budějovice

Halmoši – Novák, Prokop, Posmyk, Kříž, Chmelíř, Vráblík – Kotalík, Melka, Vaniš – Ondřej, Šachl, Kuchejda – Bárta, Skuhravý, Třetina – Ferebauer, Přibyl, Turek
1

HC Dukla Jihlava

Sáblík – Mocek, Dobrovolný, Jaroš, Zadražil, Kaláb, Kotvan, Štebih – Čachotský, Zeman, Seman – Hubáček, Důras, Prokš – Kuřítko, Velecký, Mikeš – Kadlec, Krupka
0
Branky a nahrávky: 61. Melka (Kotalík, Novák). Rozhodčí: Schmejkal, Wurtherle – Šperl, Zika. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3771. Střely na branku: 27:32. Průběh utkání: 1:0.

Průběh utkání

V úvodu zápasu byla aktivní obě mužstva. Poté byla Dukla vyloučena za příliš mnoho hráčů na ledě a domácí měli první početní výhodu. Tu ale Českobudějovičtí příliš dobře nesehráli. Největší šanci měl po Posmykově ráně Ondřej, který z dobrého prostoru ani netrefil branku. Téměř vzápětí si výhodu o jednoho muže vyzkoušeli i hosté. Ti měli jednu obrovskou příležitost, když do odkryté branky střílel Zeman. Domácí obránce však zastoupil svého brankáře. Přibližně v polovině třetiny byl v dobré příležitosti Kuchejda, ale ani on neuspěl. Ke konci třetiny měla obě mužstva ještě možnosti dalších přesilových her, které nevyužila.

Na začátku druhé dvacetiminutovky zahrozili ve výhodě domácí. Dezorientovaného Sáblíka se pokoušel překonat Ferebauer, ale brankář Jihlavy se stihl včas přemístit. Při následné početní výhodě domácích pálil nebezpečně od modré Kotalík a Sáblík zřejmě ani nevěděl jak střelu chytil. Poté se dostávala ke slovu Jihlava. Ve velké šanci se ocitl Čachotský, po jehož akci nastal závar před domácí brankou. Následně musel faulovat Bárta a Dukla při přesilovce pokračovala v aktivní hře. Vynutila si dokonce další faul a měla možnost početní výhody o dva muže. Tu sice hosté sehráli dobře, ale branky se nedočkali. Prvního gól diváci neviděli ani v následující minutě, když pouze do břevna pálil hostující Důras. Ke konci dějství zahrozili i domácí, ale ani Kuchejda se nestal prvním střelcem zápasu.

Hra ve třetí třetině byla vyrovnaná a diváci nedočkavě vyhlíželi první branku. Ta málem padla ve 48. minutě, když od modré čáry pálil Kotvan. Jeho rána byla tečována a skončila na břevnu Halmošiho branky. V polovině třetího dějství měli domácí přesilovku a nebezpečně opět pálil Kotalík. Když už se šedesát minut chýlilo ke konci, měl na hokejce rozhodující branku hostující Prokš, ale trefil pouze tyč. Poslední minuta se hrála v pásmu hostů, kteří byli vyloučeni a bránili se ve čtyřech. Brankář Sáblík všechny pokusy zneškodnil a šlo se do prodloužení.

Prodloužení příliš dlouho netrvalo. Domácí zužitkovali přesilovou hru a mohli se radovat z výhry. Velký podíl na rozhodující brance měl Aleš Kotalík, který předložil kotouč na hůl Antonína Melky, který jen zasunul kotouč do prázdné klece.

Ohlasy trenérů

Radek Bělohlav,(HC Motor): Chtěli jsme aktivně vstoupit do zápasu a soupeř nás až tolik nepustil. Nebylo to až takové, co jsme si řekli. Druhá třetina byla ovlivněná vyloučeními a mohli jsme být rádi, že jsme jí uhráli a neinkasovali jsme. Ve třetí části to bylo opatrné, ale dneska řekněme, že opravdu vyhrál šťastnější. Náš gólman měl svůj den a předvedl pár výborných zákroků.

Petr Vlk (Dukla): Vstoupili jsme do utkání dobře, ale bohužel se trápíme v koncovce. Hra nebyla špatná. Druhá třetina byla ovlivněná vstupem v oslabení. V přesilovkách jsme měli šance, ale zase nedali. Poslední třetina už byla opatrná a utkání se dotáhlo do prodloužení. Bohužel před koncem jsme odělali taktickou chybu. To ovlivnilo celý čas v prodloužení až do inkasované branky. Domácí to sehráli tak, jak to sehráli. Musím říct, že jsme dneska utkání neodehráli špatně.