1:4
(0:1, 1:2, 0:1)

Dukla veze z Litoměřic tříbodový zisk

14.02.2014 / Michal Sabó

Do utkání 51. kola vstoupili mnohem lépe jihlavští hokejisté, kteří v prvním dějství otevřeli skóre. Domácí sice červenožluté zaskočili bleskoou vyrovnávací brankou hned v úvodu prostřední části, avšak poté již pálili pouze svěřenci Petra Vlka. Ve druhé periodě rozsvítili červené světlo dvakrát, v závěrečné třetině dal poté výsledku definitivní podobu Radek Hubáček. Dukla tak zvítězila zaslouženě 4:1.
14.02.2014 17:00, 1. liga ČR - 51. kolo

HC Stadion Litoměřice

Král – Šulc, Humphries, Žovinec, Míka, Husák, Drábek, Kolář – Chlapík, Rubeš, Čermák – Hašek, Koudelka, Budínský – Škop, Švagrovský, Doležel – Racek
1

HC Dukla Jihlava

Rittich – Mocek, Dobrovolný, Jaroš, Urbanec, Čáp, Půža, Štebih – Peška, Hubáček, Střecha – Haluza, Zeman, Kuřítko – Seman, Velecký, Štěpánek – Čachotský, Důras
4
Branky a nahrávky: 21. Chlapík (Rubeš, Čermák) – 9. Štěpánek (Kuřítko, Velecký), 27. Mocek (Důras, Hubáček), 30. Seman (Důras, Štebih), 47. Hubáček (Mocek). Rozhodčí: Petružálek, Schmejkal – Svoboda, Špůr. Vyloučení: 4:4, navíc Šulc (LTM) 10 min. OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 700. Střely na branku: 34:25. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4.

Průběh utkání

Od úvodních minut se začaly rodit velké šance na otevření skóre. Rušno bylo zejména před Rittichem. Budínský a po něm Hašek stáli sami tváří v tvář jihlavskému brankáři, který ale oba domácí útočníky vychytal svými betony. Dukla se poprvé připomněla paradoxně ve vlastním oslabení. Důras našel před odkrytou brankou u levé tyče Haluzu, jenž však zamířil ve vyložené pozici do boční konstrukce litoměřické klece.

Bezbrankový stav se poprvé měnil v závěru deváté minuty. Martin Kuřítko vybídl ke skórováni mezi kruhy osamoceného Petra Štěpánka a hostující forvard zamířil přesně k pravé tyči mimo dosah brankáře Krále. Domácí mohli odpovědět o několik okamžiků později. Šulc nejprve připravil pozici křižnou nahrávkou přes útočné pásmo pro Koudelku, následně zkoušel štěstí z ostrého úhlu Budínský. Jeho střelu Rittich nezachytil příliš jistě, ovšem dokázal udržet puk před brankovou čarou. Obranou mužstva z Vysočiny poté projel Zdeněk Doležal, jeho střela se ale nevešla mezi tři tyče. První dějství nabídlo také tvrdou hru. Důrazným hitem zastavil Jakub Šulc průnik Kuřítka po pravém křídle.

Ze druhého dějství uběhlo pouze sedmatřicet sekund a domácí diváci se mohli radovat z vyrovnávacího gólu. Po úspěšném vhazování z levého kruhu se puk dostal k Adamu Chlapíkovi, který střelou bez přípravy trefil mezeru mezi betony brankáře Ritticha. Dukla mohla jít brzy zpátky do vedení, ale Ondřej Peška měl před odkrytou brankou pořádnou porci smůly a nedokázal uklidit puk do sítě. Po dvou nebezpečných střelách Humphriese a Škopa se to však povedlo Petru Mockovi. Jihlavský bek prostřelil Krále z pravé strany mezi rukou a tělem. Vojáci se tak dostali znovu do nejtěsnějšího náskoku.

Vedení hostům vydrželo i po střele Doležala, který orazítkoval svým pokusem pravou tyč za Davidem Rittichem. V polovině utkání hosté využili přesilovku a poprvé odskočili na rozdíl dvou zásahů. Filip Seman se prosadil u pravé tyče a potřetí rozsvítil červené světlo za domácí brankou. David Rittich musel ve 34. minutě předvést svůj postřeh. Škop tečoval těsně před brankovištěm nahození Humphriese, ale Jihlavský brankář stačil zareagovat a zachytil kotouč do lapačky. Pohotový zákrok svou rukavicí ukázal také Tomáš Král, když lapil pokus kanonýra Veleckého z pravého kruhu.

Do třetí části vlétli s velkou vervou domácí, kteří se hnali alespoň k vyrovnání. Rittich si ale držel formu z předchozích dvou třetin. Nejprve zlikvidoval přečíslení Švagrovského s Doležalem, které zakončoval prvně jmenovaný z prostoru mezi kruhy, následně měl na své straně i kus štěstí, když za ním po Škopově střele zazvonila tyč. Opakoval se však stejný scénář z předchozího průběhu utkání. Stadion tlačil a Dukla skórovala. Radek Hubáček dostal od Petra Mocka nahrávku do otevřené obrany domácích a bekhendem k pravé tyči zvýšil na třígólový rozdíl pro hosty. Tímto rozdílem také utkání skončilo. Litoměřičtí tedy zůstali bez bodu, naopak Jihlava si odvezla všechny tři po výsledku 1:4.