1:3
(1:1, 0:2, 0:0)

Dukla vstoupila vítězně do turnaje na Slovensku, porazila polské Tychy

15.08.2013 / Tomáš Lysý

V prvním zápase Memoriálu Pavla Zábojníka ve Zvolenu se Dukla utkala s polským týmem GKS Tychy. Jihlava se ve třetí minutě ujala vedení zásluhou Tomáše Čachotského, za tři minuty ale Poláci srovnali a do kabin se šlo za nerozhodného stavu. Druhá třetina jasně patřila červenožlutým. Rozdílový gól vstřelil Adam Zeman a chvíli na to mohl zvýšit Tomáš Čachotský, ale svůj druhý gól v zápase přidal o pět minut později. Ve třetí dvacetiminutovce se už skóre neměnilo, bylo k vidění více vyloučení než gólových příležitostí. Druhý zápas Memoriálu čeká Duklu zítra od 12 hodin, kdy se utká s Nitrou.
15.08.2013 15:30, Přípravné zápasy - 6. kolo

GKS Tychy

Žigárdy – Sulka, Hoda, Gwizdz, Mojžiš, Ďurák, Wanacki, Galant, Sowa – Woznica, Baginsky, Vitek – Baranyk, Galant, Steber – Rzeszutko, Paryszek, Vitecki – Pierun, Rózycki, Chromicz
1

Rittich – Dobrovolný, Kolda, Podlipnik, Andersons, Kaláb, Štebih, Tobola, Jícha – Čachotský, Zeman, Mikeš – Důras, Ujčík, Prokš – Velecký, Hubáček, Kuřítko – Pěška, Kadlec, Zídek
3
Branky a nahrávky: 6. Baginski (Vitek) – 3. Čachotský (Mikeš), 25. Zeman (Mikeš, Čachotský), 34. Čachotský (Dobrovolný, Rittich). Rozhodčí: D. Konc – Sčenský, Moravec. Vyloučení: 7:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 70. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.

Dukla vstoupila do utkání lépe a na konci třetí minuty se ujala vedení, když svůj první gól zápasu vstřelil Tomáš Čachotský, když po přihrávce Mikeše nadvakrát překonal Žigárdyho - 0:1. Z vedení se ale červenožlutí neradovali dlouho, v šesté minutě totiž vybojoval puk Vítek, našel před Rittichem zcela volného Adama Baginského a ten se trefil přesně do šibenice - 1:1. Dukla měla vzápětí výhodu přesilové hry, ale nevyužila ji. Poté přišly dvě velké šance Tychy. Nejprve se v přesilovce neprosadil po akci dva na jednoho Galant a již v plném počtu hráčů nemířil přesně Baranyk, jenž jel sám na Ritticha.

Další góly tak padaly až ve druhé třetině. Roman Mikeš zavezl puk do útočného pásma, zpoza branky přihrál puk Adamu Zemanovi, který z první rozvlnil síť - 1:2. Dukla byla od této chvíle lepším týmem a měla více šancí, ale Poláky držel výborně chytající gólman Štefan Žigárdy. Druhý gól v zápase měl na hokejce Čachotský, ale gólmana Tychy nepřekonal. Šikovnému útočníkovi se to povedlo až po pět minut později. Po hrubé chybě ve střídání polského týmu se řítili na Žigárdyho tři hráči Dukly, Tomáš Čachotský vzal odpovědnost na sebe a vstřelil třetí gól Jihlavy - 1:3. V závěru třetiny mohl přidat další gól Důras, jenže jeho střela skončila na tyčce.

Úvod závěrečné části přinesl minutu a půl dlouhou přesilovku pět na tři červenožlutých, ti ji však nevyužili. Nejblíže gólu byl Ujčík, jenže Žigárdy opět předvedl výborný zákrok. Duklu to však mrzet příliš nemrzelo. V závěru sice nevyužili svoje šance Důras či Ujčík, který trefil opět brankovou konstrukci – tentokrát břevno, ale hráči z krajského města Vysočiny si i tak výhru bezpečně pohlídali. Po skončení zápasu následovaly samostatné nájezdy, které jsou dle pravidel turnaje poslední kritérium při určení pořadí týmů. Tychy se prosadilo zásluhou Baginského a Viteckého, kdežto Jihlava si připsala jeden úspěšný nájezd zásluhou tradičního bekhendového zakončení Čachotského.

Druhý zápas na Memoriálu Pavla Zábojníka čeká Duklu již zítra v pravé poledne, kdy se utká se slovenským týmem HK Nitra.