1:3
(0:2, 1:1, 0:0)

Dukla vyhrála také v Třebíči a nadělila svým fanouškům předčasný dárek k Vánocům

21.12.2013 / Michal Martoch

Do posledního zápasu roku 2013 vstoupila Dukla výborně. Již po šedesáti pěti vteřinách se na ledě Třebíče ujala vedení, když se z levého kruhu trefil Miha Štebih. Ani druhý gól v síti Horácké Slavie na sebe nenechal dlouho čekat, na konci třinácté minuty překonal Faltera Radek Hubáček. Domácí sice ve druhé třetině snížili na rozdíl jednoho gólu, ale dvougólové vedení vrátil červenožlutým tři minuty před přestávkou Marek Prokš. Závěrečná dvacetiminutovka byla ve znamení jak častých vyloučení, tak půlhodinového výpadku elektrického proudu. Jihlava nakonec vítězství bez problémů uhájila a i podruhé v sezoně si veze z Třebíče tři body. Další zápas čeká Duklu až po Novém roce, v sobotu 4. ledna přijede na Horácký zimní stadion Šumperk.
21.12.2013 17:30, 1. liga ČR - 35. kolo

SK Horácká Slavia Třebíč

Falter – Dietz, Bilčík, Dlapa, Dujsík, Peroutka, Přibyl, Malena – Laš, Nahodil, Vondráček – Křivohlávek, Mikeska, Čuřík – Čech, Kaut, Kadela – Wasserbauer, Raška, Mrázek
1

Rittich – Zadražil, Mocek, Dobrovolný, Jaroš, Podlipnik, Čermák, Kaláb, Štebih – Hubáček, Vysloužil, Haluza, Zeman, Kuřítko, Mikeš, Seman, Velecký, Prokš, Čachotský, Důras
3
Branky a nahrávky: 25. Mrázek (Wasserbauer, Raška) – 2. Štebih (Hubáček), 13. Hubáček (Důras), 37. Prokš (Zadražil, Čachotský). Rozhodčí: Hodek, Jeřábek – Lukš, Novák. Vyloučení: 5:7, navíc Laš (Třebíč) 10 min. OT. Bez využití V oslabení: 0:0. Diváci: 3450. Střely na branku: 37:21. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.

Velice rychle se prosadili v úvodu utkání hosté. Vůbec první střela zápasu v čase 1:05 z hole Štebiha skončila za Falterem. Po vyloučení Dujsíka se museli navíc domácí bránit ve čtyřech, tlak Dukly přinesl ovšem pouze takové střely, jež k Falterovi neprošly. Ritticha ohrozil navíc ve vlastním oslabení po příhře Mikesky Křivohlávek. Velecký po šťastném odrazu puku od mantinelu přestřelil. Také Vondráčkova rána skončila mimo. Třebíčští dobře stříleli po vyhraném buly v útočném pásmu. Tutovku spálil Čuřík po příhře Mikesky od zadního mantinelu.

Nebezpečná byla také rána Wasserbauera. Po faulu na unikajícího Mrázka hrála Třebíč přesilovou hru, úspěšná však nebyla. Po střele Mikesky dorážel Křivohlávek, kotouč za Ritticha ale nedostal. A hosté šli do dvoubrankového vedení. Radek Hubáček vpádu dorazil Falterem vyražený puk. Třebíčského brankáře pak prověřil Vysloužil, Ritticha naopak Nahodil s Dietzem. Do šance se tlačil Wasserbauer.

V úvodu druhé třetiny fauloval Prokš, Ritticha ohrozil Křivohlávek. Když pak propadli třebíčští obránci, dostal se do samostatného úniku Velecký, Falter ho ale vychytal pohotovým betonem. Důležitý zákrok se ukázal jako ještě důležitější. Wasserbauer z otočky vystřelil, když se vymotal zpoza branky, a Petr Mrázek trefil prázdný prostor – Rittich se nestačil přesunout – 1:2. Jihlavského brankáře pak ohrozili Vondráček bekhendem nebo Wasserbauer.

Perfektní ránu vyslal bezprostředně po buly od modré čáry Jaroš, Falter ještě lépe zasáhl a puk udržel. Po sérii zákroků na hraně ze strany Dukly byl vyloučen za sekání Laš. Třebíčští se dobře bránili a Jihlavu pustili k jediné střele, kterou vyrazil Falter betonem. Brankáře prověřili i Haluza, nebo Vondráček na straně druhé. Pak dokázal Prokš tečovat Zadražilem nahozený kotouč na bránu – 1:3. Po faulu na Vondráčka hráli domácí přesilovou hru, ta se jim však vůbec nepovedla.

Na začátku třetí dvacetiminutovky byla opět vyloučena Dukla, Třebíčští vyslali několik střel, neprosadil se ani probíjející Wasserbauer. Ani vyloučení dalšího jihlavského hráče gólovou radost nepřineslo. Ritticha ohrozila mladá brněnská formace. Zblízka minul úplně prázdnou bránu Kadela. O několik chvil později zhasla nečekaně světla a utkání muselo být přerušeno. Nakonec se začalo přeci jen hrát, duel se však už spíše jen dohrával, neboť Třebíč síly na zvrat neměla. Brankový stav už nezměnili ani třebíčský Vondráček, ani jihlavský Prokš. Zápas před slušnou návštěvou tří a půl tisíce diváků skončil porážkou Bílých hvězd 1:3.

Petr Vlk – HC Dukla Jihlava: My jsme do toho utkání vstoupili velice dobře. Zaprvé ta branka, ale i celou první třetinu jsme měli výborný pohyb a zasloužili jsme si to vedení. Ve druhé třetině domácí zvýšili pracovitost, tlak, bruslení, důraz. Ta branka padla po naší fatální chybě, kdy jsme tam trefili brankovou konstrukci a odrazilo se to zpátky k hráči a samozřejmě se na to hůře reaguje. Myslím si, že snad kromě té šance, co tam měli do prázdné brány, tak tam nic velkého nebylo. I ten zbytek utkání jsme odehráli, co se týče taktiky, dobře a zaslouženě jsme vyhráli.

Kamil Pokorný - SK Horácká Slavia Třebíč: Samozřejmě vstup do utkání byl špatný. Otevřeli jsme prostor na pravé straně úplně nesmyslně a soupeř to trefil. To nás srazilo samozřejmě dolů. Ale v celém zápase nám chyběla taková větší zarputilost a bojovnost. Nevím proč, myslel jsem si, že hráči se vydají do posledních sil. Bohužel soupeř tím, že byl ve vedení, tak tu hru kontroloval. My jsme neměli moc sil na to, abychom se dostali zpátky do zápasu. Gól na 1:2 byl pro nás samozřejmě povzbuzující, ale přišel ten laciný třetí a říkám, celý zápas mi přišlo, že prohráváme osobní souboje a neudržíme se na kotouči a to byl asi největší problém.