3:4
(1:1, 1:3, 1:0)

Jihlava nestačila na reprezentaci Francie

01.08.2013 / Luboš Jaroš

Dukla, která v prvním přípravném zápase smetla Pardubice si chtěla zastřílet i proti reprezentaci Francie. Po ospalém začátku však brzo prohrávala. Jenže Matic Podlipnik a Adam Zeman dokázali stav utkání otočit. To už však bylo od domácích vše. Hosté pozornou hrou dokázali trestat chyby jihlavských a do konce druhé dvacetiminutovky si vypracovali dvoubrankový náskok. Ten už Jihlava dokázala pouze korigovat v poslední sekundě zásluhou Radka Hubáčka na konečných 3:4.
01.08.2013 17:30, Přípravné zápasy - 0. kolo

HC Dukla Jihlava

Sáblík – Zadražil, Štebih, Andersons, Dundáček, P. Tobola, Kaláb, Kolda, Podlipnik – Střecha, Zeman, Čachotský – Důras, Krupka, Hubáček – Mikeš, Malec, Velecký – Přidal, Kadlec, Zídek
3

Francie

Quemener – Dusseau, Moisand, Baazzi, Llorca, Crossman, Doyle, Faure, Kara – Terrier, Ritz, Gaborit – Gutierrez, Lamperier, Rech – Bedin, Baylacq, Arrossamena – Serer, Thillet, Claireaux
4
Branky a nahrávky: 18. Podlipnik (Zídek), 21. Zeman (Kadlec), 60. Hubáček (Mikeš, Malec) – 5. Dusseau (Bedin), 34. Rech (Lamperier), 37. Kara (Thillet), 40. Serer. Rozhodčí: Homola – Jeletz, Kotlík. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 467. Střely na branku: 19:24. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4, 3:4.

Průběh utkání

V prvním přípravném duelu smetla Dukla extraligové Pardubice. Smlsnout si chtěla i na reprezentaci Francie, která je již pravidelným předsezónním sparingpartnerem. Vstup do utkání však byl z obou stran vlažný. Z letargie probral diváky až Kévin Dusseau, který se v přesilovce nejlépe zorientoval a po závaru před Sáblíkem uklidil puk do sítě, 0:1. Jenže to bylo na dlouhou dobu vše, hráčům scházela přesná přihrávka, a tak se diváci i gólmani nudili. Jihlava dokázala srovnat krok až v 18. minutě, kdy Matic Podlipnik naznačil střelu, položil si obránce a střelou zápěstím se trefil přesně k pravé tyči, 1:1.

Vstřelená branka domácí nabudila. Hned v úvodu druhé dvacetiminutovky vybojoval Kadlec kotouč v útočném pásmu a poslal jej na úplně volného Adama Zemana, který trefil odkrytou horní část branky, 2:1. Jihlava svého soupeře přehrávala, jenže se nechala zbytečně vylučovat. Tlak hostí přišel poté, co na lavici trestoměřičů seděli Dundáček s Koldou. Ve dvojnásobném oslabení se domácí ještě ubránili, následující nevýhodu jednoho muže už dokázali hosté potrestat Anthony Rechem, který využil ideální přihrávku mezi kruhy a trefil se přesně k levé tyči branky Sáblíka, 2:2.

Aby toho nebylo málo, další branku přidal ve 37. minutě Vincent Kara, který doklepl do branky Sáblíkem vyražený kotouč, 2:3. Gólem do šatny uzavřel druhé dějství Marius Serer, který se dostal k odraženému kotouči a svůj nájezd zakončil efektním blafákem, 2:4. Jihlava, ač se jí nedá snaha upřít, nedokázala vážněji ohrozit Quemenera. Hosté skvěle bránili a vyráželi k rychlým protiútokům. Domácí se už jen dočkali korigování výsledku v poslední sekundě, kdy na konečných 3:4 snížil Radek Hubáček.

Ohlasy trenérů

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): Výkon nebyl takový, jaký bychom si představovali. Do zápasu jsme šli s obměněnou sestavou. Ani kvalita ledu k výkonu moc nepřispěla, pohyb na něm byl hodně těžký. Kluci za poslední dny absolvovali hodně těžké tréninky, takže i na pohybu to bylo vidět. Mrzí nás různé nedůslednosti, po kterých dostáváme branky, chybí nám jednoduchost v přidržování puku a trochu víc komunikace. V přípravě se zaměřujeme víc na defenzivu a to, že jsme si nevytvořili více střeleckých příležitostí, plyne z toho, že to tolik nejezdilo. Nás v této fázi přípravy zajímají defenzivní věci a těch tam bylo dneska dost. Na druhou stranu nám zápas ukázal, na čem máme pracovat.
Kluky musíme v přípravě „podělit“ tak, aby se nám ukázali všichni. Chceme kluky vidět i v takto těžkých zápasech, takže je musíme točit bez ohledu na výsledky. Musíme je vidět, jak se chovají v krizových situacích a co jsou schopní pro tým udělat. Na to, kolik máme na ledě natrénováno, máme hodně zraněných.

Fotogalerie utkání

Fotogalerie