0:3
(0:1, 0:1, 0:1)

Jihlava v zápase plném vyloučení a šarvátek podlehla Třebíči

05.02.2014 / Tomáš Lysý

Po zápase v Havlíčkově Brodě čekal na jihlavskou Duklu další krajský rival, tentokrát z Třebíče. Nepříliš pohledná úvodní třetina se lépe podařila Horácké Slavii, která se zásluhou Davida Dolníčka dostala do těsného vedení. Když už se zdálo, že ve druhé části gól nepadne, poslal hosty sedmnáct vteřin před koncem třetiny do dvougólového vedení Marek Laš. Třetí třetinu diváci na Horáckém zimním stadionu viděli hlavně šarvátky a pěstní souboje, kdy opět předvedl vyhranou bitku Ondřej Malec. V napjaté atmosféře udělili sudí několik pětiminutových trestů. Gólovou tečku za zápasem udělala střela Stanislava Dietze od modré. I přes prohru s Třebíčí má však Dukla stále sedmibodový náskok na Havlíčkův Brod.
05.02.2014 17:30, 1. liga ČR - 48. kolo

HC Dukla Jihlava

Rittich – Čáp, Štebih, Mocek, Jaroš, Tobola, Dobrovolný, Kolda – Seman, Hubáček, Prokš – Vysloužil, Zeman, Štěpánek – Malec, Střecha, Kuřítko – Mikeš, Přidal
0

SK Horácká Slavia Třebíč

Novotný – Bilčík, Čejka, Peroutka, Dietz, Valenta, Malena – Kaut, Fořt, Nahodil – Laš, Dolníček, Dočekal – Křivohlávek, Raška, Kadela – Moučka, Čech, Přibyl – Juráň
3
Branky a nahrávky: 11. Dolníček (Dočekal), 40. Laš (Moučka, Bilčík), 55. Dietz (Dočekal, Valenta). Rozhodčí: Schmejkal, Smitka – Klein, Reich. Vyloučení: 6:8, navíc Rittich 10 min. OT., Hubáček, Malec, Čáp (všichni JIH) 5 + do konce utkání - Čejka 10 min. OT., Laš (oba TRE) 5 + do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2471. Střely na branku: 21:30. Průběh utkání: 0:3.

Průběh utkání

Zápas dvou tradičních rivalů se v úvodních minutách nenesl v nějak závratném tempu. Oba týmy jakoby spíše čekaly, co na ně soupeř nachystá. Dukla se soustředila na pozornou obranu, takže Třebíč pouze nahazovala puky k domácí brance. Po pěti minutách se prezentoval skrytou střelou z pravého kruhu Křivohlávek, ta však skončila na vyrážečce gólmana červenožlutých. Na druhé straně neprocedil puk za záda Novotného zblízka Prokš. Třebíč se na přelomu desáté a jedenácté minuty dostala před Ritticha a svoji aktivitu přetavila v gól. Střelu Dolníčka ještě Rittich vyrazil, stejně jako pokus Dočekala z levého kruhu. Puk se po zákroku domácího muže v masce odrazil k Davidu Dolníčkovi, který se trefil přesně nad jeho vyrážečku - 0:1. Pro domácí mohlo být ještě hůře, protože následně čelila téměř tři čtvrtě minuty dvojnásobné přesilovce Třebíče. I když obránce Malena vysílal od modré čáry na domácí branku jednu ránu na druhou, Jihlava přestála oslabení bez úhony. Na konci první části mohl zvýšit vedení Horácké Slavie Dočekal, který se z levé strany řítil sám na Ritticha, puk však ve finální fázi nedokázal zvednout a levý beton gólmana domácích zabránil druhému gólu hostů.

Na začátku prostřední části zahrozili nejprve Třebíčští, Fořt zblízka prostor k úspěšnému zakončení nenašel. O chvíli později se po akci Semana dostal k zakončení mezi kruhy Hubáček, skákavý puk se po jeho bekhendu jen lehce otřel o levou tyč. Na druhé straně v situaci dva na jednoho sjel Dolníčkovi po přihrávce Laše puk při zakončení z hole. Dukla si vyzkoušela přesilovou hru až na začátku šestadvacáté minuty. Příliš nebezpečná v ní však nebyla, stejně jako o pár minut později. Po návratu druhého vyloučeného třebíčského hráče následovala pasáž hry, ve které převládaly zejména nepřesné kombinace. Ani jeden z týmů se nedostal na dostřel gólmana soupeře, natož aby si vytvořil vážnější šance. Když v závěru druhé třetiny trefil Malec tvrdou ranou od modré lapačku Novotného a vzápětí pálil ze stejné pozice nad branku Mocek, udeřilo na druhé straně. Střelu Marka Laše z úhlu si domácí gólman srazil do branky - 0:2. Gól do šatny Třebíči hodně pomohl a přinesl klid na jejich hokejky.

Závěrečnou dvacetiminutovku začala Dukla aktivněji, hrnula se před Novotného, ale kontaktní gól se domácím vstřelit nepodařilo. Dobrovolný dvakrát pořádně otestoval strážce třebíčské svatyně, ale nevyzrál na něj, stejně jako Prokš po dorážce nahození Toboly. Od konce sedmačtyřicáté minuty se zápas změnil v přestřelku. Ne však v gólovou, ale v pěstní. Vše začalo střetem domácího útočníka Hubáčka s gólmanem hostů Novotným a následným pěstním soubojem jihlavského hráče s bekem Čejkou, který ve finále stáhl svému sokovi z Dukly dres. Po rozdání trestů se začalo hrát, ale zhruba na jednu vteřinu. Hned po buly se totiž do pěstních soubojů vrhli jihlavští bijci Malec a Kuřítko. Souboj druhého jmenovaného s Dočekalem skončil nerozhodně, ve druhé nefalšované bitce pak Hubáčka pomstil Ondřej Malec, o jehož pěstech se bude Marku Lašovi ještě dlouho zdát. Sedm minut před koncem byl vyloučen domácí Čáp za faul kolenem a pětiminutovou přesilovku využili hosté po dvou minutách, když Stanislav Dietz ranou od modré prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 0:3.

Zápas se dohrával ve velice napjaté atmosféře, k dalším potyčkám nebylo daleko. Za rozhodnutého stavu ale již žádný další hráč rukavice neshodil. Jihlava sice prohrála, ale její náskok na nejbližšího pronásledovatele z Havlíčkova Brodu zůstal stále stejný, neboť Rebelové prohráli v rozjetých Benátkách. Horácká Slavia si díky výhře stále hlídá páté místo před dnes vítěznými Litoměřicemi a Havířovem.

Ohlasy trenérů

Kamil Pokorný (SK Horácká Slavia Třebíč): Spokojenost vyjádřím určitě, protože jsme hráli dobře, Jihlava si s námi nevěděla rady. Samozřejmě nám pomohl druhý gól 17 vteřin před koncem druhé třetiny. Myslím si, že dobrým taktickým výkonem jsme Jihlavu do ničeho nepouštěli a zaslouženě jsme vyhráli. Jihlava zkusila na konci jiné věci, než jsou hokej a sport, i to jsme ustáli, přidali jsme třetí branku a odvážíme si zaslouženě tři body.

František Zeman (HC Dukla Jihlava): My jsme se nedokázali vyrovnat se systémem 1-4 Třebíče, těžko se přes to přecházelo. Třebíč dala první gól, pak jsme 17 vteřin před koncem třetiny inkasovali hloupý gól z úhlu, ten jde na vrub Davida Ritticha. Ten gól Třebíč uklidnil. My jsme pak neměli už sílu s tím naším „lazaretem“ něco změnit.

Fotogalerie utkání

Fotogalerie