5:3
(1:0, 4:2, 0:1)

Jihlavští hokejisté ovládli i druhé čtvrtfinálové utkání proti Havířovu

23.02.2014 / Libor Kucza

Druhé utkání čtvrtfinálové série nezahájili hosté vůbec špatně. Vedení se ale opět ujali zásluhou Adama Zemana červenožlutí. V prostřední části se roztrhl pytel s vyloučeními, ale také s góly, červené světlo bylo rozsvíceno hned šestkrát. Závěrečná třetina již příliš pohledným hokejem neoplývala, avšak hosté se dokázali prosadit. Vsítili ale pouze jednu branku, a tak Dukla zvládla i druhé domácí utkání. Zvítězila 5:3.
23.02.2014 17:30, 1. liga ČR - 0. kolo

Rittich – Mocek, Dobrovolný, Jaroš, Podlipnik, Horák, Čáp, Štebih – Čachotský, Prokš, Zeman – Seman, Hubáček, Důras – Haluza, Velecký, Štěpánek – Kuřítko, Malec
5

AZ Heimstaden Havířov

L. Daneček (29. Matoušek) – Vosátko, Bezuška, Krisl, Roupec, Punčochář, Graca, Klimíček, Vydra – Škumát, Říčka, Sztefek – Jakúbek, Šlahař, J. Daneček – Klimša, Haas, Kanko – Pechanec, Matějek, Rimmel
3
Branky a nahrávky: 7. Zeman (Hubáček, Čachotský), 23. Seman, 24. Zeman (Čahotský, Jaroš), 29. Mocek (Čachotský), 36. Štebih (Důras, Seman) – 30. Kanko (Klimša), 34. Roupec (Šlahař, Daneček), 42. Klimša (Punčochář). Rozhodčí: Petružálek, Vampola – Černý, Reich. Vyloučení: 6:10, navíc Krisl (HAV) deset minut - nesp. chování. Využití: 3:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 2092. Střely na branku: 34:34. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 5:2, 5:3.

Hosté zahájili utkání bez bázně, z čehož vyplynula hned první slibná příležitost. V ní ale se ale proti Matějkovi zaskvěl Rittich. V čase 06:05 se červenožlutí ujali vedení, na konci kombinace na jeden dotek stál Adam Zeman. Mladý snajpr trefil perfektně levý růžek Danečkovy svatyně - 1:0. Od této chvíle byla Dukla lepším celkem, soupeře prakticky k ničemu nepouštěla. Další branku již ale v průběhu první periody nepřidala.

Druhá část patřila jednoznačně domácí družině, která spustila brankovou smršť na přelomu 23. a 24. minuty. Nejprve se prosadil z velkého úhlu Filip Seman, jehož branka byla uznána až po poradě čtveřice sudích – 2:0. O pouhých 21 vteřin později doklepl Čachotského pokus za bezmocného Danečka opět Adam Zeman – 3:0. Klání se poté začalo kouskovat, a to především vinou častých vyloučení. Jedno z nich potrestal tvrdou ranou od modré čáry Petr Mocek – 4:0. Toto již bylo pro Lukáš Danečka moc, své místo v brankovišti přenechal Petru Matouškovi.

Zanedlouho se ale skóre opět měnilo, a to při hostující přesilové hře. Domácí se hnali kupředu, avšak neuspěli. Následný protiútok zakončil přesnou střelou k levé tyči Petr Kanko – 4:1. V čase 33:35 zvládl Havířov na výbornou i další početní výhodu. David Roupec dostal puk na modrou čáru, odkud nechytatelnou dělovkou vymetl pravý horní roh Rittichovy klece – 4:2. Vzápětí ale Dukla měla navrch opět o tři branky. Výhodu jednoho muže v poli zužitkoval přesným švihem Miha Štebih – 5:2. Toto skóre setrvalo až do konce třetiny.

Třetí dvacetiminutovku započali nadějně hosté. David Klimša překvapil z téměř nulového úhlu jihlavského brankáře – 5:3. Tempo hry postupně upadalo, Dukla začala myslet na defenzivu, naopak Havířov přidával. Příliš nebezpečných příležitostí si ale hosté nevytvářeli, většina ran neměla patřičné parametry. Závěr souboje si domácí pohlídali, k čemuž jim pomohl také havířovský trest. Jihlavští hokejisté tak utkání plné gólů ovládli v poměru 5:3.

Jan Daneček (AZ Havířov): Tentokrát jsme do zápasu vstoupili lépe než včera. Měli jsme tam nějaké šance, vytvořili jsme si i tlak. Z něj jsme se dostali sami, protože jsme udělali tři fauly po sobě, čehož soupeř využil. Do druhé třetiny jsme chtěli nastoupit stejně jako do té první, že budeme hrát důrazně, do brány, budou tam střely. Věděli jsme, že domácí hodně rozhodí, když jim dáme gól. Bohužel jsme dostali gól, teď nebudu řešit, jestli byl, nebo ne. Nás zbytečně ten gól úplně rozhodil natolik, že jsme hned inkasovali. Myslím si, že právě ten třetí gól o celém utkání rozhodl. Samozřejmě v play-off jsou emoce, tak to chodí, takže bylo dost faulů. My jsme u toho byli ti hloupější, protože jsme fauly dělali, špatně jsme vystřídali, šli jsme do tří, a soupeř rozhodl jednoznačně, protože dal čtvrtý gól. Díky naší nečisté hře domácí zaslouženě vyhráli.

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): Z našeho pohledu už to dnes začalo vypadat jako play-offové utkání, včera tomu tak moc nebylo. Vedli jsme ale 4:0, to si zkušený mančaft pohlídá. My jsme takovými laxnostmi a nedůslednostmi vrátili soupeře do zápasu. Najednou všichni chtěli dávat góly, což je špatně. Samozřejmě ta pátá branka to trochu zklidnila, protože tam padla taková brambora z kouta, což se ale může stát.