6:0
(1:0, 1:0, 4:0)

Jihlavští hokejisté vstoupili do nového roku vítězně. Díky vynikající třetí třetině rozstříleli Šumperk

04.01.2014 / Libor Kucza

Šestatřicáté kolo přisoudilo Dukle do cesty šumperské Draky. Zpočátku ospalý úvod přerostl v aktivní výkon domácích, které poslal do vedení Petr Haluza. Ve druhé části se rozsypal pytel s vyloučeními. Potrestat se však povedlo pouze jediné, o což se postaral Filip Seman. Ve třetí části se převaha domácích naplno projevila. Do šumperské sítě zapadly hned čtyři kotouče, dvakrát se prosadil Adam Zeman, opět Petr Haluza a Václav Jaroš. Dukla tak zápas zcela ovládla a zvítězila jednoznačně 6:0.
04.01.2014 17:30, 1. liga ČR - 36. kolo

HC Dukla Jihlava

Rittich – Zadražil, Mocek, Dobrovolný, Jaroš, Podlipnik, Čáp, Kaláb – Prokš, Zeman, Čachotský – Důras, Hubáček, Seman – Haluza, Velecký, Ujčík – Malec, Vysloužil
6

Salith Šumperk

Vajner (46. Štůrala) – Pastor, Starý, Holík, Gewiese, Sedlák, Tesařík, Dudáš – Brunec, Skoumal, Haas, Cink, Staněk, Červenka, Plášek, Langr, Moskal, Půhoný, Chomič, Žalčík
0
Branky a nahrávky: 13. Haluza (Čachotský, Kaláb), 39. Seman (Ujčík, Zadražil), 41. Zeman (Čachotský, Prokš), 44. Jaroš (Seman, Důras), 46. Zeman (Zadražil, Čachotský), 50. Haluza (Podlipnik, Čáp). Rozhodčí: Talpa – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2196. Střely na branku: 42:26. Průběh utkání: 6:0.

Průběh utkání

Hned v úvodních minutách utkání si domácí zahráli v početní výhodě, neboť se Šumperk octl na ledové ploše v šesti. Svěřenci Petra Vlka však příliš nezahrozili. V totožném duchu se klání neslo i nadále, na oba gólmany létaly spíše propagační pokusy. Vše zlomila polovina dějství, kdy červenožlutí začali šlapat na plyn. Zvýšená aktivita přinesla kýžené ovoce, v čase 12:15 totiž rozjásal jihlavské fanoušky přesnou střelou z mezikruží Petr Haluza – 1:0. Hosté mohli zanedlouho odpovědět, leč Patrik Moskal nedokázal při samostatném úniku nalézt skulinu mezi Rittichovými chrániči. Petr Haluza měl poté možnost navýšit vedení, ale Ujčíkův pas poslal pouze do břevna. Do následující periody si tak Dukla odnesla jednobrankový náskok.

Do druhé třetiny vstoupila velmi dobře Dukla, když se zcela sám před Vajnerem zjevil Petr Mocek. Hostující brankář se ale vyznamenal. Ve 28. minutě mohl vymazat nepříznivý stav Tomáš Langr. Šumperský útočník však v samostatném úniku neuspěl. Stále se hrál velmi pohybově založený hokej, což vyústilo v za sebou jdoucí příležitosti na obou stranách. Nejprve neúspěšně zakončoval přečíslení dvou na jednoho Karel Plášek, následně si z protiútoku v totožné situaci nedokázal poradit Kaláb. V čase 38:04 se fanoušci dočkali prvního využití početní výhody, červené světlo za Vajnerem rozsvítil Filip Seman – 2:0. Více již prostřední perioda nenabídla.

K tomu, aby šumperští hokejisté ztratili i poslední možnost ke zvratu utkání, stačilo pouze patnáct vteřin třetí části. Prokš zavezl puk do pásma, tam se jej chopil Adam Zeman, který po narážečce s Čachotským pohodlně dovezl kus gumové pryže do prázdné brány – 3:0. Uběhly pouhé tři minuty a domácí slavili znovu. Václav Jaroš si sjel ze středního pásma na modrou, odkud z voleje vymetl pavučiny v pravé horním rohu Vajnerovy klece – 4:0.

Ve 46. minutě Adam Zeman neproměnil nařízené střílení, což ho ale vůbec nemuselo mrzet. Již za deset vteřin totiž přidal po pohledné individuální akci svou druhou branku v utkání – 5:0. Vratislav Vajner poté přepustil místo Tomáši Štůralovi. I on ale zanedlouho lovil touš ze své brány. To když Petr Haluza bekhendem využil přesný pas Matice Podlipnika – 6:0. Lodivod hostí si poté vybral oddechový čas, který sice brankostroj Dukly zastavil, avšak s výsledkem nic nedokázal udělat. Jihlavští hokejisté si poklidnou hrou pohlídali výsledek a zvítězili vysoko 6:0.

Ohlasy trenérů

Radek Kučera (Salith Šumperk): Samozřejmě se zápas hodnotí těžce, když prohrajeme a ještě ke všemu takovým výsledkem. Musím říct, že Dukla je velmi těžký soupeř, věděli jsme, že přijde hodně soubojů a budeme muset bruslit. To se nám dařilo za stavu 1:0, 2:0..to jsme měli šance, abychom nějaké góly dali. Do třetí třetiny jsme si řekli, že do toho zkusíme šlápnout a něco s tím udělat, bohužel hned v prvním střídání jsme inkasovali. Potom už s tím moc udělat nešlo.

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): Z naší strany byly první a druhá třetina takové „rozhárané“. Přece jenom zápasová praxe teď chyběla, takže jsme se do toho dostávali pozvolněji. První dvě branky nás měly zklidnit, bohužel to trvalo déle, než jsme čekali. Ale jak říkal kolega – zlomovým momentem utkání byl určitě rychlý gól na začátku třetí třetiny. Potom už se to pro nás odehrávalo dobře. Šumperk sice nedal branku, ale je hodně nebezpečný do protiútoku. Jdou tam agresivně, jdou tam rychle, mají šikovné hráče na kotouči. O to je takovéto vítězství cennější.

Fotogalerie utkání

Fotogalerie