3:2sn
(1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)

Jihlavští hokejisté vydřeli dva body. Litoměřice zdolali po samostatných nájezdech

08.01.2014 / Libor Kucza

V rámci osmatřicátého kola se na Horáckém zimním stadionu představily Litoměřice, v jejichž sestavě nechyběl slovutný Niko Kapanen. Úvodní perioda příliš hokejové krásy nepřinesla, domácí poslal do vedení v přesilové hře Adam Zeman, za hosty srovnal Šulc. Prostřední část skončila totožným skóre. Závěrečná třetia branku nepřinesla. Následovalo prodloužení a posléze také samostatné nájezdy. V nich se stal jediným úspěšným exekutorem Tomáš Čachotský. Dukla tak zvítězil 3:2 po samostatných nájezdech.
08.01.2014 17:30, 1. liga ČR - 38. kolo

Rittich – Zadražil, Mocek, Dobrovolný, Jaroš, Podlipnik, Kaláb, Štebih – Čachotský, Zeman, Prokš – Seman, Hubáček, Důras – Haluza, Vysloužil, Velecký – Mikeš, Kuřítko
3

HC Stadion Litoměřice

Přikryl – Žovinec, Kolář, Drábek, Hrbas, Husák, Šulc, Míka – Kapanen, Čermák, Chlapík – Novák, Hašek, Z. Doležal – Suja, Budínský, T. Doležal – Schwamberger, Škop, Rubeš
2
Branky a nahrávky: 8. Zeman (Čachotský), 39. Seman (Čachotský, Hubáček), rozh. náj. Čachotský – 19. Šulc (Čermák), 25. Suja (Budínský). Rozhodčí: Doležal – J. Štětina, T. Štětina. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1768. Střely na branku: 46:32. Průběh utkání: 1:0, 2:1, 2:2, 3:2.

Úvodní minuty duelu přinesly spíše opatrný hokej, ani jedno z mužstev se do ofenzivních dobrodružství příliš nehrnulo. Domácí rozjezd však zbrzdilo oslabení, které hosté sehráli velmi dobře. Navzdory několika nebezpečným pokusům se ale skóre neměnilo. Otevřít brankový účet se povedlo v osmé minutě domácím. Nejprve Michal Velecký neproměnil samostatný únik, avšak následně v čase 7:46 využil početní výhodou u levé tyče zcela osamocený Adam Zeman – 1:0. Nevýraznou podívanou poté vymazal konec periody. V šestnácté minutě napálil Michal Důras z mezikruží tyč. V devatenácté minutě se Stadion dočkal vyrovnání, když Čermák nalezl milimetrovým pasem před brankou stojícího Jakuba Šulce. Obránce hostí pak zamířil přesně – 1:1.

Druhá třetinu zahájila aktivněji domácí Dukla. Ve třiadvacáté minutě měli ale solidní možnost hosté. Tomáš Doležal však nezamířil z pozice levého kruhu přesně. V čase 24:58 potrestal Stadion nedisciplinovanost jihlavských hokejistů, když Jakub Suja trefil z předbrankového prostoru přesně pravý horní roh domácí klece – 1:2. Po přelomu poloviny klání zvedli domácí tempo, největší příležitost měl na holi Michal Důras. Agilní forvard ale ve třiatřicáté minutě tváří v tvář Přikrylovi neuspěl. To však mužstvo s Ježkem na hrudi nemuselo příliš mrzet, neboť v devětatřicáté minutě vymazal střelou k levé tyči nepříznivý stav Filip Seman – 2:2.

Utkání tak bylo stále otevřené na obě strany. O něco málo více ze hry měla domácího Dukla, leč pouze opticky. V reálném důsledku Stadion rozbíjel jihlavské ofenzivní výpady již ve svém zárodku. Když se již zdálo, že utkání v poklidu dospěje do prodloužení, nastala zápletka. Hosté si totiž v poslední minutě zkomplikovali cestu za body vyloučením. Jihlavští jej však potrestat nedokázali. Když o vítězi nerozhodl ani nastavený čas, následovaly samostatné nájezdy. Jako první se puku chopil Tomáš Čachotský. Žádný jihlavský příznivec ani vteřinu nepochyboval o tom, kterak se technický forvard pokusí na Přikryla vyzrát. Bekhendový blafák vyšel lídrovi kanadského bodování první ligy na výbornou. Další branka již v penaltovém rozstřelu nepadla, a tak Dukla vydřela bonusový bod za těsné vítězství 3:2.

Jiří Doležal (HC Stadion Litoměřice): Za bod jsme rádi, i když si myslím, že jsme měli v průběhu druhé třetiny za stavu 2:1 šance, kdy jsme mohli odskočit na 3:1. Mohli jsme to udělat Jihlavě hodně nepříjemné, což se nakonec nestalo. Potom, co jsme neproměnili ty šance, jsme hráli už jenom v oslabení, a to nám vzalo síly. Musím pochválit našeho brankáře, který odchytal utkání po dlouhé době po zranění, a kolikrát nás tam držel. Nájezdy byly taková loterie, kdy domácí byli šťastnější a první nájezd proměnili.

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): Když začnu první třetinou, tak ta nebyla z našeho pohledu špatná, ale jak říkal Jirka, ve druhé třetině, kór po tom druhém gólu, jsme měli problémy a chvílema nám to tam hořelo. Postupem času jsme si vypracovali nějaké příležitosti, kdy to tam skákalo, při přesilovce pět na tři to bylo snad o pár centimetrů. Kolem brány jsme tam měli dobré střely, bohužel to tam ale nespadlo. U sportu to takhle někdy je, prostě to k tomu patří.