1:4
(0:0, 0:2, 1:2)

Úspěšný vstup do nové sezony! Jihlava veze tři body z Litoměřic

09.09.2015 / Daniel Chládek

Nová sezona začala pro Duklu Jihlava na ledě Litoměřic. V úvodní části i přes velkou šanci hostí gól nepadl. Bezgólový stav prolomil v čase 27:54 Josef Skořepa trefou v dvojnásobné početní výhodě. Za dvě minuty navýšil vedení červenožlutých Jakub Flek. Když zkraje třetího dějství přidal Martin Kohout třetí gól Dukly, zdálo se být rozhodnuto. Litoměřice ale nesložily zbraně a nedlouho poté snížily. Jihlava si ale výhru vzít nenechala, což v závěru stvrdil trefou do prázdné klece Alexander Grebenjuk. Tříbodový import z Litoměřic bude chtít Dukla potvrdit v sobotu 12.9. od 17:30 doma proti Ústí.
09.09.2015 18:00, WSM Liga - 1. kolo

HC Stadion Litoměřice

Král – Krstev, Piegl, Šulc, Bílek, Čáp, Plášil, Mikliš – Rousek, Kalla, Doležal – Ondráček, Švagrovský, Kopta – Procházka Mar., Nedvídek, Berger – Procházka Mich., Vantuch, Valášek
1

Habal – Kaláb, Dundáček, Šimek, Grebenjuk, Štebih, Zadražil, Dobrovolný – Důras, Melenovský, Flek – Alekseev, Skořepa, Diviš – Kohout, Seman, Harkabus – Malec, Gríger, Anděl
4
Branky a nahrávky: 46. Nedvídek (Berger, Doležal) – 28. Skořepa (Kaláb, Důras), 30. Flek (Důras), 42. Kohout (Seman, Zadražil), 60. Grebenjuk (Melenovský, Důras). Rozhodčí: Bejček – Krátký, Šmika. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 920. Střely na branku: 32:24. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4.

Úvod zápasu patřil hostům. Král hasil první akci Dukly pouze pár desítek sekund po úvodním hvizdu a do další šance se dostal Diviš s Alekseevem o pár chvil později, avšak litoměřický gólman zůstal ve střehu. Litoměřice se snažily prorazit do útočného pásma, ale zatím jim nebylo přáno. Do první šance se domácí dostali až po chvíli, avšak plán Kally a Rouska překazila výborná obrana Jihlavy.

Jihlava byla opět na koni o pár sekund později. Alekseevova přihrávka jen těsně minula Skořepovu hůl, avšak hosté nemuseli zoufat dlouho. Vyloučení Šulce jim dalo ideální šanci vytvořit tlak a vstřelit úvodní branku utkání. Nicméně Litoměřice dobře bránily a největší šancí se tak stala střela Alexandera Grebenjuka, která však šla mimo Královu svatyni.

Stadion začal poprvé vystrkovat růžky okolo osmé minuty. Zvyšující se výkon domácích podpořilo vyloučení Richarda Diviše. V přesilovce pohrozilo trio obránců Krstev, Šulc a Plášil. Dukla byla však stejně duchapřítomná v oslabení jako Litoměřice a stav tedy zůstal vyrovnaný.

Michal Důras následně promarnil největší šanci první třetiny. Poté, co se obtočil okolo branky, se před ním objevil metr velký volný prostor. V zakončení však hostující hráč zpanikařil a nakonec kotoučem pouze označkoval tyč. V dorážce mu zabránil bývalý jihlavský obránce Zdeněk Čáp, jehož zákrok byl však mimo rámec pravidel a musel si tedy jet zchladit hlavu na trestnou lavici. Největší šanci v jihlavské přesilovce však měli domácí. Po velmi vydařeném oslabení tlačili na branku hostí, Habal spolu s dukláckou obranou však ambice domácích krotil.

Začátek prostřední části byl velmi vyrovnaný. Oba týmy proklepávaly soupeře a ani jeden nemohl pořádně získat kontrolu nad tempem hry. Po chybě domácí obrany získal obrovskou příležitost vsítit úvodní branku jeden z hráčů Dukly, avšak Král byl opět na místě. Nakonec se první opravdu prosadili hosté. Sérií několika vyloučení se Litoměřice ocitly v dvojnásobné početní nevýhodě, kterou ubránit nedokázaly. Střela Kalába šla moc vysoko od plexiskla přímo na hůl Josefa Skořepy - 1:0.

Na druhý gól nemusela hrstka jihlavských fanoušků čekat moc dlouho. Střela Jakuba Fleka se odrazila od Králova betonu přímo do sítě. Jihlava si dále udržovala převahu na ledě a Stadionu chvíli trvalo se z gólové smrště vzpamatovat. Větší akce si domácí dovolili opět až na konci třetiny. Žádná z nich však k první brance domácích v sezóně nevedla.

Poslední část nezačala pro Litoměřice šťastně. Filip Seman se dostal do úniku a výborný Král si s jeho koncovkou poradil. Na dorážku Martina Kohouta však nestačil. Ten puk protlačil do sítě a Dukla již měla pohodlný náskok. Stadion však nadále bojoval a držel se v pásmu soupěře, ale ten ho k ničemu nechtěl pustit.

Kalich Arena nabyla naděje ve 46. minutě. Z nenápadné akce se prosadil Lukáš Nedvídek. Litoměřice získaly energii a dále hledaly další způsoby, jak ohrozit jihlavskou branku. Oba týmy však postupně ztrácely síly a zbytek utkání se dohrával bez větších šancí na obou stranách. Utkání uzavřel svým gólem do prázdné branky Alexander Grebenjuk. Litoměřice v závěru pohrozily rychlou akcí, avšak Habal byl v posledních vteřinách utkání ostražitý.

PRVNÍ VÝHRA, PRVNÍ DĚKOVAČKA. Do Litoměřic dorazily zhruba tři desítky fanoušků z Vysočiny. Po zápase si příznivci červenožlutých mohli vychutnat děkovačku s týmem. Autor: Zdeněk Drla

Podrobný textový onlajn ze zápasu.

Zápis o utkání na serveru hokej.cz

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): My jsme samozřejmě rádi, že se nám tu povedlo tři body uhrát. Přesilovka pět na tři kluky uklidnila a herní projev se zlepšoval. Samozřejmě soupeř si tam vytvářel příležitosti taky, ale gólman chytal velice dobře. V defenzivní části jsme dnes odvedli kus práce a ty góly byly taková třešnička. Šance, které si soupeř vytvořil, padly z naší nedůslednosti a to musíme ještě zlepšit.

Jiří Kučera (HC Stadion Litoměřice): Myslím, že první dvě třetiny jsme potřebovali s Duklou pořádně srovnat krok. Prohrávali jsme osobní souboje, Dukla se dostávala do přečíslení. V přesilovkách jsme zbytečně nervózní. Třetí třetina byla lepší, šance jsme měli, ale nevrátili jsme se zpátky do zápasu.