04.12.2009, Noen Extraliga juniorů - 30. kolo

Hanuska - Hanus, Špok, Pindur, Spusta, Lužný, Poláček, Mládenka, Burzala - Vaněk, Voznica, Capcara - Blažej, Mach, Vidlák - Šimkovič, Barčák Jan, Motyka - Barčák Jakub, Peslar, Zuber
1

Navrátil - Šidlík, Rašner, Jaroš, Kolda, Rosendorf, Randa - Klíma, Dvořák, Vysloužil, Vondráček, Zeman, Polcar, Dočekal, Pometlo, Kotlík
4
Branky a nahrávky: 46. Motyka (Šimkovič) - 11. Rosendorf (Dočekal, Rašner), 30. Randa (Pometlo, Dvořák), 56. Vondráček (Vysloužil), 58. Vondráček (Vysloužil). Rozhodčí: Kočí - Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 7:10, navíc Capcara (POR) 10 min. OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Střely na branku: 24:37. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.

Jihlavští junioři začali utkání na ledě Poruby ve velkém stylu a na ledě dominovali, během úvodních dvaceti minut se však prosadil pouze Luboš Rosendorf. „Už po první třetině mohlo být rozhodnuto, mohli jsme vést o tři čtyři góly, ale neproměnili jsme vyložené šance,“ popisoval trenér Petr Kuchyňa.

V prostřední části se hra vyrovnala, několik dobrých příležitostí měli i domácí hokejisté. „Velmi dobrý výkon podal brankář Navrátil, který zejména ve druhé třetině zlikvidoval několik nebezpečných šancí Poruby,“ chválil jihlavského gólmana kouč. O jedinou trefu se postaral další obránce Dukly Filip Randa.

Ve třetí třetině se povedlo Porubě brzy snížit, kontaktní gól vstřelil ve 46. minutě Adam Motyka. „I přesto, že jsme dostali gól, kluci byli tak koncentrovaní, že dokázali i nadále soupeře přehrát. My jsme byli tím týmem, který udával tempo,“ pochvaloval si Kuchyňa. Rozhodující dva údery zasadil ostravskému týmu Tomáš Vondráček.