17.11.2012 12:00, Extraliga juniorů - 18. kolo

Fučík - Žáček, Tobola H., Březka, Tobola P., Dundáček, Polívka, - Pěška, Mikeš, Gregar - Horký, Zídek, Lupač - Vlček, Vantuch, Štěpán
2

BK Mladá Boleslav

Sejpal - Kulich, Kulháhnek, Souček, Kurka, Bartoš, Vrba, Němec - Marek, Koudelka, Jankovský - Frolík, Podsedníček, Bičiště - Ficek, Chvátal, Rovný
1
Branky a nahrávky: 7. Lupač (Březka, Horký), 42. Horký (Lupač, Březka) - 9. Frolík (Kurka, Bičiště). Rozhodčí: Dvořák - Mertl, Polák. Vyloučení: 6:4, navíc trest ve hře pro funkcionáře MBL. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 61. Střely na branku: 31:44. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

Do utkání vstoupili aktivněji hosté, vyslali na Fučíka několik střel, které se i díky notné dávce štěstí na straně domácích nepodařilo proměnit. Do vedení šla však Dukla díky Marku Lupačovi, který svojí střelou Martinu Sejpalovi v brance hostů nedal šanci - 1:0. Radost z jednobrankového vedení však netrvala dlouho. Po dvou minutách hry se ke slovu dostal Jiří Kurka, který se dostal až před Fučíka, střelu však za jeho záda neposlal, místo toho přihrál Jakubu Frolíkovi, který měl dostatek prostoru a bezchybně poslal kotouč do klece domácích - 1:1. Boleslav se mohla dostat do vedení, hráči dopravili puk do sítě, ale rozhodčí gól neuznal pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

Na začátku druhého dějství byla Dukla aktivnější a napadala útočné pásmo hostů dokonce i ve čtyřech hráčích. Oba týmy byly velice nedisciplinované, a proto se po delší dobu hrálo v nestandartním počtu hráčů na ledové ploše. Boleslav se tlačila do útoku, ale výbornými zákroky se prezentoval Tomáš Fučík, který pokryl nespočet nebezpečných střel hostů. Jihlavští se také pokoušeli o útočné výboje, ale většina z nich skočila špatnou přihrávkou v konečné fázi. Na konci druhé třetiny se Erik Polívka dostal do šance a vypálil od modré. Sejpal ale jeho střelu viděl a holí ji odeslal mimo klec. Dvě minuty před koncem se Roman Mikeš uvolnil ve středním pásmu a přihrávkou přes celé pásmo našel Martina Gregara, který z první vystřelil dělovku. Sejpala však nepřekvapil. V poslední minutě druhé třetiny se blýskl dvěma pohotovými zákroky Tomáš Fučík, který prvně vyrazil tečovanou střelu od modré čáry a následně polapil dorážku z mezikruží. Stav po druhé třetině zůstal nerozhodný, největší podíl na tom měl brankář Dukly Tomáš Fučík.

Začátek třetí třetiny patřil hostům. Byli aktivnější a Fučík si nemohl stěžovat na nedostatek práce. Z vedení se však radovali domácí hokejisté po akci Marka Lupače, který připravil střelu pro Davida Horkého, jenž pálil z mezikruží. Hostující gólman byl proti střele naprosto bezmocný – 2:1. Žlutočervení po vstřelené brance ožili a ostřelovali Sejpala odkud to jen šlo. I díky práci hostující obrany se však ani jednu šanci nepovedlo proměnit a zvýšit tak náskok. V padesáté minutě Ladislav Marek (MBL) ujel po levém křídle, střílenou přihrávkou našel Karla Bičištěho, ten ale přihrávku tečoval nepřesně. Střela minula levou tyč domácí klece o několik centimetrů. Domácí se mohli dostat do dvougólového vedení střelou Romana Mikeše, Martin Sejpal ji ale pohotově vyrazil. V posledních minutách se Boleslav tlačila do útoku. Zkoušela dokonce hru bez brankáře, ale úspěch to nepřineslo, protože všechny střely, co vyslali, vyrazil Fučík, případně domácí hráči v poli. Svěřenci Štěpána Moravce udrželi vedení 2:1 a radují se z výhry a prodloužení vítězné série.

Štěpán Moravec (HC Dukla Jihlava): „Dnešní utkání pro nás bylo velmi důležité, hrálo se v podstatě o šest bodů. Kdyby nás soupeř porazil tak máme stejně bodů. Díky dnešní výhře jsme jim utekli o šest bodů. Bohužel nemohu pochválit mančaft za hokejovost, mohu je pochválit jedině za bojovnost. Mladá Boleslav byla dvě třetiny lepší. Dnešní utkání nevyhrálo lepší družstvo, ale to šťastnější. Dnes hlavně chválím gólmana za jeho výkony.“

Jan Vidner (BK Mladá Boleslav): „Špatně se hodnotí, prohráli jsme 2:1. Nevím, asi jsme udělali o chybu více než soupeř. Na jeden gól se na venkovním hřišti nevyhrává. Šance jsme měli, kdyby to skončilo 2:9 jako pro nás tak se nemůžeme divit. Dá se říct, že dneska byl na ledě šestým hráčem ten pán s pruhem. Mohli jsme dát více gólů, mohli jsme vyhrát. Tím nechci shazovat vinu na rozhodčího, ale podle mého názoru dost pomohl soupeři.“